PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 085
ocen
7,4 10 1 107085
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

To będzie dobry Batman

ocenił(a) film na 10

Od rana obejrzałam zwiastun już ze sto razy. I za każdym razem coraz bardziej mi się podoba ten film jaki tytułowy bohater. Wizerunkowo Pattinson wygląda fenomenalnie, zarówno jako Batman jak i jako Bruce. Aktorsko myślę, że poradzi sobie nie gorzej. Wreszcie młody, przystojny, szczupły Batman, który umie się bić, a nie Batkloc, którym każdy byle-Supermen pomiatał, jakim był w wersji Afflecka.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że premiera będzie za ponad rok! Aaaaaaaa! Nieeeee! Najlepiej jakby z tego zrobili serial :) Ostatni dobry serial o Batmanie to był 25 lat temu (wg emisji na Polsacie).

ocenił(a) film na 8
ewej

Czyli uważasz, że gdyby doszło do starcia Superman vs Batman Pattinsona, bez problemu nietoperz by sobie z nim poradził...? Wizualnie póki co Affleck jest wg. mnie najlepszym Batmanem.
Sądząc po trailerze - w kostiumie daje radę, ale przy każdej scenie gdzie Pattinson jest bez maski... nie widzę tego. Na szczęście klimat filmu póki co wydaje się strzałem w dziesiątkę. Mam mieszane uczucia, ale do kina na pewno pójdę.

ocenił(a) film na 10
bartek_tdk

A Bataffleck sobie poradził? Jakby nie miał kryptonitu to też by mu guzik wyszło, i jakby się nie okazało, że ich mamy mają na imię Marta :) Nie chodzi z resztą o fizyczną przewagę jednym nad drugim, bo to oczywiste. Chodzi mi o to, że ten Batman Afflecka został beznadziejnie przedstawiony, nie czułam do niego żadnego szacunku i inne postaci też mu go nie okazywały. Został ukazany bardzo powierzchownie, jako bogaty gość latający w kostiumie i z drogimi zabawkami po mieście dla kaprysu. Zero głębi, zero wejścia w postać, ja wiem, że to blockbustery, ale wiem, że można zrobić dobry blockbuster uwzględniając charakterystykę postaci. I o to mi chodziło, że nim każdy pomiatał.

Co do wizerunku nie będę się spierać, bo kwestia zupełnie subiektywna, rzecz gustu. Dla mnie Affleck jest akurat najgorszy, nie podoba mi się on jako facet i jako Batman również. Nawet Clooney z batsutkami i batpośladkami jest pod tym względem od niego wyżej. A Pattinson prezentuje się póki co, z tego co mogłam zobaczyć w zwiastunie, najlepiej.

ocenił(a) film na 8
ewej

Ale przecież Superman nie jest człowiekiem a Batman jest zwykłym śmiertelnikiem więc nie mogło być inaczej, musiał nim rzucać jak lalką :P Polecam komiksy.
Cała Liga Sprawiedliwych została beznadziejnie przedstawiona, więc to akurat nie wina Afflecka. Poczekamy na Snyder Cut, ale mam wrażenie że nic on nie wniesie. Liga Sprawiedliwych ma ogromny potencjał, ale niestety scenarzyści nie wykorzystują nawet połowy...

ocenił(a) film na 10
bartek_tdk

No shit? :) Jakbyś mi nie napisał, w życiu bym nie pomyślała xD Bo uniwersum DC to dla mnie absolutna nowość! No nie wiem jak Ci dziękować dobry człowieku xD

ocenił(a) film na 9
ewej

Tak, wiem, że odpisuję bardzo późno xD , ale jeśli chodzi o zwiastun, to moim zdaniem Rob wyszedł fenomenalnie. Otacza go taki mrok, jest całkiem brutalny a jako Bruce wygląda równie świetnie, jak nie lepiej niż w kostiumie. Chociaż w kostiumie też jest sztos, szczególnie jak zdejmuje maskę i jego oczy jakby okala taka ciemna farba(?) Na pewno wyglądało to dużo bardziej logicznie niż przy poprzednich Batmanach. Osobiście nie jestem wielkim fanem DC, ale na tego Batmana w opór czekam. W ogóle ta oprawa muzyczna w zwiastunie...Nirvana tak mocno wpasowała się w cały klimat, że to jakiś szok. Wizualnie też jak na razie nie mam żadnych większych zastrzeżeń, więc powiem, że generalnie ta produkcja ma niezły potencjał.

ozienczuk

To chyba jednak nie był nirvana.

ewej

Batman ma być klocem, tak został przedstawiony. Chuderlawy Pattinson nijak nie nadaje się wizerunkowo na Batmana. Według informacji na temat Batmana, ma taki sam wzrost co Pattinson, ale Batman waży 26kg więcej.

ocenił(a) film na 8
SteelMike

Masz rację, Batman czy to w serialach czy grach zawsze był przedstawiony jako wysoki, ale też dość przypakowany. Dla mnie ideałem byłby aktor podobny do Batmana z serii gier Arkham. W tej wersji Batman jest wielki, a ręce to ma jak bochenki chleba xD

ocenił(a) film na 6
ewej

to Batman Afflecka miotał gangsterami jak szmatami po scianach,a nie odwrotnie,do tej pory Batmanki byly zawsze w wersji fit i delikatnie sie obchodzili z czarnymi charakterami,za to BatAffleckKloc łamal im kosci i za to szacun

ocenił(a) film na 8
ewej

Mnie się nie podoba kostium Batmana i czarny Gordon ale okej, czekam, chcę dać mu szansę bo po trailerze faktycznie klimacik wciąga.

ocenił(a) film na 4
ewej

proponuję komiksy, stare filmy i animowanki, zawsze Batman był wysokim klocem. a robienie z niego chuderlaka i emo jest... słabe

ocenił(a) film na 9
sucinum

emo? jeśli masz na myśli czarny cień, to jest jak najbardziej na plus. przecież każdy batman miał pomalowane oczy, a gdy zdejmował maskę to nagle makijaż znikał. odgrywany przez roberta batman poprzez ten cień, który magicznie się nie rozpływa, dodaje realizmu do postaci i ogólnie jej wyobrażenia. chyba bruce nie nosił ze sobą płynu micelarnego i płatków kosmetycznych żeby ścierać za każdym razem oczy? +moim zdaniem lepiej to wygląda. we wcześniejszych filmach wyglądało to co najmniej jak jakiś błąd w produkcji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones