PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540909}
5,9 75 371
ocen
5,9 10 1 75371
4,0 10
ocen krytyków
Battleship: Bitwa o Ziemię
powrót do forum filmu Battleship: Bitwa o Ziemię

Robi wrażenie

ocenił(a) film na 8

Efekty specjalne powalają, "Battleship" pod tym względem jest w naprawdę w mocnej czołówce
sf-akcja. Aż czuje się tę moc U.S. Navy. Pod względem artystycznym (montaż, reżyseria) jest
świetnie
.
Z drugiej strony całkowicie rozumiem narzekania, że film jest płytki i głupi. Samo usunięcie scen
z Rihanną postawiłoby go o oczko wyżej. Ona, Murzyn bez nóg, motyw z dziewczyną głównego
bohatera, zbyt często denne żarty sprawiają wrażenie strzałów w stopę. Oto film za 200 milionów
$, a zamiast arcydzieła mamy film, który jest rewelacyjny (bo i tak wgniata w fotel), ale aż
wstydziłbyś się go komuś polecić. Innymi słowy - nie zepsuły mi filmu, ale wolałbym, żeby klimat
był cięższy.

Daję 7 - 8 mam dla raczej mocnych pozycji, a 6 wskazuje coś, czego nie warto oglądać.

Mahalo, mother*****rs

ocenił(a) film na 6
bartuzi

podpisuję się pod recenzją, przy czym moja ocena 6 oznacza film który "można obejrzeć na kompie i wielkiego problemu z tym nie będzie". ja poszedłem do kina i tak w sumie na granicy - dla efektów i niektórych momentów oglądało się fajnie, ale dało się wyczuć sporo naciąganych scen. za dużo. rihanna też irytowała, fakt.

ocenił(a) film na 6
bartuzi

Ja też daje 7. Sam się sobie dziwie czemu ten stek bzdur mnie nie wkurzał. Większość płytkich motywów już wymieniłeś, dodałbym do tego kilka ewidentnie głupich scen jak drift na kotwicy, zagadkowy sposób w jakim kosmici wybierali co jest a co nie zagrożeniem czy odpalenie i doprowadzenie do stanu bojowego zabytkowego pancernika. Bez względu na to ten film po prostu się przyjemnie ogląda. Myślę, że to dzięki tej lekkiej tonacji i podejściu do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Gdyby film był poważny i klimatycznie ciężki to te wszystkie nieścisłości i wady by kuły w oczy.

Mocne 7, mało ambitne kino ale zapewnia dobrą rozrywkę.

bartuzi

W 100% zgadzam się z twoją opinią na temat tego filmu. Film jak najbardziej udany. Fajne kino rozrywkowe ,dobrze zagrane. Nie wiem dlaczego ,ale podobnie jak tobie przeszkadzała mi tu obecność Rihanny...Jakoś nigdy nie przepadalem za nią. Poza tym jest dobrze. Spokojnie mozna dać 7/10 za tę produkcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones