PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527751}
7,2 13 537
ocen
7,2 10 1 13537
6,4 8
ocen krytyków
Beats of Freedom Zew wolności
powrót do forum filmu Beats of Freedom - Zew wolności

Sredniak, film bez zakonczenia... bylem wczoraj w kinie na premierze, i powiem szczerze ze wiecej oczekiwalem od tego filmu, jest to film fajny, ciekawy ukazujacy realia tamtych czasow oraz powstanie i wplyw Rocka na polska mlodziez, bo tak naprawde i szczerze to gdyby nei Punk Rock to polska dalej zyla by w komunie, ale niestety film za krótki, skonczyl sie tak jakby bez wyjasnienia. Miłe wrazenie wywarl na mnie Skiba ;) nie sadzilem ze byl kiedys tak ortodoksyjny i tak zaangazowany w walke z komunizmem, wielki plus i szacunek dla niego.

Exploited

dla mnie w filmie bylo za malo muzyki, za duzo polityki.
mlodziez wtedy nie byla az tak silnie upolityczniona, nie kazdy kto sluchal punk rocka walczyl z komunizmem. dla mnie, a jestem z tego pokolenia i punkowalam w tamtych czasach, ta muzyka byla przede wszystkim buntem przeciwko szarej rzeczywistosci i brakowi perspektyw.

ocenił(a) film na 9
velvetbelly

Widzę, że nie każdy oglądał ten film uważnie. W filmie kilkakrotnie jest mowa o tym, że muzyka była właśnie ucieczka od codziennej beznadziejności. Już na samym początku pada stwierdzenie, że młodzież miała z jednej strony reżim, a z drugiej katolicki konserwatyzm więc muzyka pozwalała się oderwać od jednego i drugiego. Polityki właśnie wcale nie ma dużo. Jest tylko tłem do filmu, bo bez tego nie dałoby się zrozumieć tego filmu szczególnie ludziom z zagranicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones