PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4102}

Beksa

Cry-Baby
7,0 33 781
ocen
7,0 10 1 33781
7,0 7
ocen krytyków
Beksa
powrót do forum filmu Beksa

TEN film miesci sie dopiero w klasie G. Mimo to, w ocenie przeciez kilku tysiecy kinomaniakow, zdobyl wyzsza ocene od np. filmu "Godziny". Jestem na portalu nowy - czy tu wszystko jest umowne ?

ocenił(a) film na 9
topsyl

Oj słabo z poczuciem humoru. Rozumiem, że nie każdemu będzie pasowała konwencja tego filmu, ale co by się nie ośmieszać, lepiej nie klasyfikować nierozumianego. Może lepiej wrócić do nudnych dramatów.
A oceny umowne - każdemu według gustu :) Co kto lubi.

topsyl

Co jak co ale ten film na 1 nie zasługuje.. nie wiem czemu tak słabo oceniłeś... Dla mnie bomba kupa śmiechu, świetna muzyka i ciekawe postacie! oglądałam kilka razy i nie nudzi mi się wcale.. =))

ocenił(a) film na 8
labambas

Ja oglądałem wczoraj po raz pierwszy i przyznam, że jestem zachwycony taką dawką humoru, parodii - to właśnie lubię ! No i ta charakteryzacja, kostiumy, muzyka - miodzio, lata 50 pełną gębą :)

ocenił(a) film na 8
topsyl

Film jest przecież naprawdę dobry! I bardzo śmieszny. Może zdarzyło się kilka żałosnych gagów, ale ogólnie - mocne 8/10 ; )

ocenił(a) film na 7
topsyl

Myślę, że ktoś tu nie podchwycił konwencji tego filmu. Filmu specjalnie umownemu, specjalnie momentami kiczowatemu i specjalnie zagranemu z dosyć sztuczną ekspresją. Mimo że nie przepadam za formami musicalowymi to dla mnie ok ; )

ocenił(a) film na 3
Curt90

Zgadza się . Wiemy o tym że film jest umowny ale jak dla mnie jest to przerost formy ponad treścią. Ten film nic nie wnosi (a o rozrywce nie ma mowy). Filmy z elementami celowego kiczu czy też groteski- pastisze Mela Brooksa,Sok z Żuka, Rodzina Adamsów, filmy Tima Burtona z rozmysłem i smakiem miarkują groteskę tak ze ich oglądanie naprawdę sprawia sporo frajdy. Natomiast 'TO' jest nie wiadomo czym. Groteska wylewa się zewsząd. Nawet gra aktorska jest celowo przejaskrawiona ...w konstrukcji psychicznej bohaterów brak jakiejkolwiek 'konsekwencji' Cytując poetę Jana Brzechwę 'G. końskie zawinięte w różowy papierek'(Wiersz: 'Konik uciekł')

ocenił(a) film na 3
topsyl

Zgadzam sie. Jak dla mnie ten film to dno dna. Jeden z najgorszych jakie w życiu widziałam

ocenił(a) film na 5
topsyl

Mi również film niezbyt się spodobał. Kilka momentów śmiechu, reszta średnio. Ale dawanie oceny 1 jest dla mnie śmieszne. Ode mnie 5.

topsyl

Próbowałam obejrzeć, ale był tak beznadziejny, że nie mogłam. Chyba jednak się zmuszę bo trudno mi uwierzyć, że Johnny Depp może zagrać w czymś takim. Wszystkie inne filmy które z nim widziałam były świetne.

ocenił(a) film na 9
maszubert

Ne podoba się, nie oglądaj i oszczędź swojego ględzenia. Film wspaniały, jeśli ktoś chce się wczuć w (i tak już przerysowany) klimat lat 50. No i Depp:) Jeden z pierwszych jego "dużych" filmów, które ujawniły wspaniały talent aktora:)

ocenił(a) film na 9
Tsukiakari

Dokładnie, ja np. uwielbiam klimat tamtych czasów i w 'Beksie' oddano go znakomicie, wyróżniono elementy również ośmieszające, dla mnie na plus. Jak dla mnie ten film to jedna wielka zgrywa, doskonała rozrywka na poprawę humoru :)
Sympatyczni bohaterowie, niewymagająca zbytnio myślenia fabuła - ale przecież takich pozycji kino tez potrzebuje, prawda? Doskonali odtwórcy głównych ról + genialny dobór piosenek (tak, wiem, ze Johnny nie śpiewał, ale kogóż to obchodzi? Nie jest to przecież ukrywane jak w 'Deszczowej piosence' choćby). No i Depp.. 9/10, może naciągane, ale mimo momentów idiotyzmu zakochałam się w tym filmie :D

ocenił(a) film na 10
Vivasco

I pozytywny jest, no :D

ocenił(a) film na 7
topsyl

Ten film miał być parodią (może nie jakiegoś konkretnego filmu, ale całych lat 50) Porównując go do np. Strasznego filmu wypada o niebo lepiej. Ja się nieźle uśmiałam. Muzyka miodzio. Lata 50 i (momentami) Janis Joplin. Świetne kostiumy. Trzeba jednak przed jego obejrzeniem nabrać dystansu nie tylko do 'beksy" ale i do samego siebie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones