PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 715
ocen
7,7 10 1 33715
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Chyba chęć pobicia rekordu przysłoniła akademii zdrowy rozsądek.Jestem w stanie zrozumieć to że moim zdaniem przegrał film gorszy.Ale Wyler to reżyser takiego formatu że nie rozdzieram szat,a B.Wilder został słusznie dopieszczony rok później.J.Lemmonowi stała się jednak krzywda niepowetowana
gdyż rok później przegrał z kreacją równie mdłą/B.Lancaster"Elmer Gantry"/

ocenił(a) film na 9
adamir19

C. Heston zagrał w tym filmie bardzo dobrze, więc nie mogę się zgodzić z tą opinią. Przedstawienie przez niego postaci Ben Hura było bezbłędne, a niektóre sceny, sczególnie te gdy powrócił do Judei były wręcz znakomite.

Lambro

Bardzo lubię i cenię "Ben-Hura", ale fakt, że to "Pół żartem, pół serio" i rola Lemmona wtedy powinny zwyciężyć. Choć też "szat nie rozdzieram". Lemmon w końcu Oscara zdobył.

ocenił(a) film na 10
adamir19

Heston był świetny.

ocenił(a) film na 3
adamir19

Jak z kolei zgodzę się z założycielem tematu. Film totalnie mnie zawiódł, a podobno miała to być uniwersalna historia. Wszyscy obiecali, że Heston był świetny, a był mierny. Na prawdę ten film nie tragiczny, jest przecież sprawnie zrealizowany, ale nie czuje ducha produkcji i tego, czemu miał służyć. Nawet Heston mnie nie zadowala.

ocenił(a) film na 8
longstory95

Źle nie zagrał, ale chciałbym widzieć Schwarzeneggera w tej roli.

qqryqu

Nonsens. Heston w "Ben Hurze" jest gigantyczny. Wspaniała rola dramatyczna. Najwybitniejsza w całej karierze. Lemmon nie mógł wygrać i dobrze się stało, że nie wygrał.

ocenił(a) film na 7
La_Pier

w Dziesiecioro przykazan to Heston byl dobry a tutaj coz poprawnie nic wiecej na Oscara zdecydowanie za malo jak dla mnie.

użytkownik usunięty
La_Pier

Heston w "Ben Hurze" zagrał zbyt teatralnie i sztucznie, moim zdaniem Oscar niezasłużony.

użytkownik usunięty

Wtedy tak grano i filmowano. Przeciez to jest przeniesienie teatru przed kamere. Popatrz na scenografie: wszystko zamkniete i statyczne, ruch kamery praktycznie nie istnieje etc - wyjatkiem oczywiscie wyscig rydnawnow. Taka byla wtedy maniera i nie ukrywam, ze wiecej zycia miaja filmy z lat 40', niz 50-60'. Dlatego tez, *nie znosze* kina z tamtego okresu, z pewnymi wyjatkami np. Ben Hur. Co do roli ta jest zagrana genialnie, ale znow - jako rola teatralna, a nie filmowa.

ocenił(a) film na 10
longstory95

a ja przeciwnie. wreszcie obejrzałam od początku do końca, a nie we fragmentach, jak dotychczas i jestem pod ogromnym wrażeniem. wspaniały film, wspaniała historia. po latach wciąż wzrusza (przynajmniej mnie) i przekonuje.

użytkownik usunięty
adamir19

Według mnie zagrał świetnie,ale Lemmon za Pół żartem,pół serio bardziej zasłużył na tego Oscara

ocenił(a) film na 10
adamir19

ALeż bzdura!
Kolejna osoba - titanic i ben hur nie dorównają wp nie powinny mieć 11

adamir19

Heston zgrał idealnie. W moich oczach dokładnie tak miało to wyglądać. Oglądałem ten film pierwszy raz jako mały chłopiec i wywarł na mnie wielkie wrazenie i film i Juda Ben Hur.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones