PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35117}
7,3 3 981
ocen
7,3 10 1 3981
7,5 22
oceny krytyków
Benny's Video
powrót do forum filmu Benny's Video

9/10

ocenił(a) film na 9

Haneke to geniusz.

Film nie aż tak dobry, jak "Funny games", ale znakomity. Tym razem Haneke drąży jednak pozornie ograny temat przemocy, w niezwykły jednak sposób. Mimo zapowiadającej się rzezi, reżyser podpuszcza widza i daje mu tylko jedną taką scenę. Jest to obraz niezwykle oziębły, podobnie jak zachowania bohaterów. W mistrzowski sposób ukazał Haneke powszechną akceptację społeczeństwa dla przemocy. Rodzice dowiadując się o morderstwie popełnionym przez syna, zastanawiają się co zrobić, by nie stracić reputacji i rozważają, czy ciało lepiej spalić, czy poćwiartować i spuścić w ubikacji.

Zdjęcia, podobnie jak w "Funny games", są, moim skromnym zdaniem, wybitne. Znów kamera skupia się na twarzach bohaterów, jednak elementem tu dominującym jest "telecentryczność" - telewizor w centrum wydarzeń.

Sam Arno Frisch pokazuje już natomiast namiastkę geniuszu, którym rozbłysnął w "Funny games".

Mało kto tak mocno do mnie dociera i wywołuje tak skrajne emocje jak Haneke.

9/10

Krocz

Ludzie piszcie słowo Spoiler czy to tak dużo kosztuje?!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
aronn

Spoko, to co napisałem o fabule to tylko jej zawiązanie, początek. Nie bój się, nic przez to nie stracisz.

Krocz

Dobra to mnie juz uspokoiłeś trochę.

ocenił(a) film na 10
Krocz

Moim zdaniem "Funny Games" (i to zarówno w wersji starszej, jak i tej nowszej) jest nieporównanie gorszy od wszystkich filmów z Trylogii Zlodowacenia.

ocenił(a) film na 9
esther_greenwood

I chyba muszę się tutaj z Tobą zgodzić...;)

ocenił(a) film na 9
Krocz

Przemoc w tym filmie jest tylko tematem poboczny ,problem tutaj poruszany jest zdecydowanie inny...nie tędy droga.
Nie mam w zwyczaju rozpisywać się w tym miejscu ,tak więc proponuję raz jeszcze zapoznać się z tym dziełem i wyciągnąć właściwe wnioski...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones