PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35117}
7,3 3 973
oceny
7,3 10 1 3973
7,5 22
oceny krytyków
Benny's Video
powrót do forum filmu Benny's Video

Ciężki film. Można go znienawidzic ale respekt się mu należy. Świeży język filmowy.

ocenił(a) film na 8
fullyawesome

Choć z drugiej strony, Haneke dopiero się rozkręcał. Film ten więc może nie boli, ale na pewno świerzbi..

ocenił(a) film na 8
fullyawesome

SPOILER!!!

Jak dla mnie najcięższa scena to nie zabójstwo, ale rozmowa rodziców po obejrzeniu nagrania... co robić dalej? wydać syna czy nie? jak pozbyć się ciała?... chłodna kalkulacja ojca i nerwowy chichot matki... straszna i bardzo realistyczna scena.

ocenił(a) film na 8
miwlo

Oczywiście. Wszak zabójstwo było w gruncie rzeczy impulsem, natomiast rodzice, a zwłaszcza ojciec, działali z wyrachowaniem. Ciekawi mnie natomiast motywacja chłopaka do zgłoszenia się na policję. Czy tylko wyrzuty sumienia?

ocenił(a) film na 8
dustman

Dokładnie tak, właśnie rozmowa rodziców najbardziej mnie rozwaliła, ta w sumie spokojna dyskusja co zrobić z ciałem, z chłopakiem.

Czemu ich wydał? - można spytać, czemu im w ogóle pokazał to video, przecież nie musiał tego robić. Nie widać po nim, że miał wyrzuty sumienia, ale być może czuł, że coś jest nie tak. Może chciał sprawdzić rodziców, chciał by zadzwonili na policję, by przywrócili jakiś moralny porządek. A może po prostu pragnął zainteresowania, uwagi. A może po prostu go zwiedli, decydując się na ukrycie wszystkiego, więc ich wydał.
Dużo tych może i to chyba jest najlepsze w jego filmach, robią niezły bałagan w głowie i nie dają gotowych odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
miwlo

Drugą z najcięższych scen jest reakcja dziewczyny po obejrzeniu uboju - es schneit. Znudzona, wyprana z emocji zauważa coś, co dla zdrowego człowieka w takich okolicznościach jest niezauważalne i schodzi na najdalszy plan. Zdanie rzucone ot tak, chłodne stwierdzenie.

ocenił(a) film na 8
miwlo

Mnie najbardziej zszokowało wypowiedziane do rodziców na końcu filmu "entschuldigung", kompletnie bez żalu, skruchy czy jakichkolwiek emocji.

ocenił(a) film na 8
Carlitos

Chłopak był kompletnie bez emocji czy jakiejkolwiek empatii, co gorsze rodzice okazali się nie lepsi. Hmy wstrząsający film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones