PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594326}
6,2 6 901
ocen
6,2 10 1 6901
7,2 11
ocen krytyków
Bernie
powrót do forum filmu Bernie

Trudna ocena...

ocenił(a) film na 7

Sama nie wiem jak ocenić ten film. Gra aktorów jest naprawdę dobra, film w ogóle mnie nie
zanudził a wręcz wciągnął swoją dość oryginalną formą. W moim odbiorze świetnie
przedstawił ... ciemnotę ludzi, którzy są w stanie wybaczyć zbrodnię komuś tylko dlatego, że ten
im pomagał, był miły ... itd. nie zdradzając fabuły. Patrząc tak na ten film oceniłabym go na
8/10... niestety, chwilę po zakończeniu seansu trafiłam na stronę internetową promującą
uwolnienie Berniego (film jest na podstawie prawdziwej historii). Na stronie tej znajduje się
oczywiście odniesienie do filmu. Najwyraźniej zwolennicy Berniego postrzegają ten film jako
coś co ich nie ośmiesza a wręcz ma przekonać ludzi do wsparcia.... Nie wiem jak podszedł do
tego reżyser ale jeżeli faktycznie miał zamiar wesprzeć prawdziwego Berniego film trzeba by
ocenić zupełnie inaczej.

Salom

Czy ta strona jest założona przez reżysera, producenta, czy jakąś inną osobę biorącą udział w produkcji? Nie sądzę. Jest tam odniesienie do filmu, bo ludzie, którzy optują za uwolnieniem Berniego podchodzą do sprawy emocjonalnie, więc nie dostrzegają ani swojej śmieszności, ani tego, że ich bohater nie jest postacią kryształową. Tak jak widzieli Marjorie tylko w kolorze czarnym, tak Berni był dla nich (czy raczej jest nadal) biały.
A ani życie, ani ludzie nie są w kolorze czarno-białym i ten film nam o tym opowiada.

majkusiek

Tak to właśnie widzę, choć oglądałam dopiero 10 lat później. Świetna gra aktorów, to nie ulega wątpliwości, jak i to, że reżyser wybrał niebanalną formę dla opowiedzenia o podświadomości, jaka czai się w każdym człowieku, i przybiera nie zawsze oczywiste kształty. Zupełnie się nie nudziłam, ale też nie bawiłam. Byłam zafascynowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones