PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642287}

Berserk: The Advent

Berserk Ōgon Jidai-hen III: Kōrin
7,7 2 424
oceny
7,7 10 1 2424
Berserk Ōgon Jidai hen III: Kōrin
powrót do forum filmu Berserk Ōgon Jidai-hen III: Kōrin

Przynajmniej tak wynika z trailera i plakatu promującego film

ocenił(a) film na 6
gagarin77

A tu macie ów trailer:
http://www.berserkfilm.com/trailer/index.html#trailer01

ocenił(a) film na 6
gagarin77

A jednak w necie piszą, że to niby styczeń 2013 (2nd New Year 2013)....nawet lepiej że miesiąc bliżej, ale szkoda że u nas nie grają ;(
BD/DVD z 3-cią częścią pewnie w okolicach maja się pojawi.

ocenił(a) film na 8
gagarin77

hmm czyli jednak nie wyjda poza wydarzenia z serialu w tych 3 czesciach :/

piotrusik

Raczej pociągną temat dalej, gdyż Anime ma naprawdę dobre recenzje oraz bardzo dobrze się sprzedało. Zostało zapowiedziane jako trylogia gdyż okres "złotego wieku" obejmują tylko 3 cześci. Jeśli nie mieli by robić dalej, to nie pokazali by Pucka w części 2 ani Skull Knighta w cz. 3:)

ocenił(a) film na 6
gagarin77

Dokładna data wydania DVD / BD to 12.05.2013 - naturalnie w Japonii.

ocenił(a) film na 6
gagarin77

Jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył, to informuję, że premiera DVD i BD została przesunięta na 19.06.2013 tak że pewnie dopiero w lipcu będzie można sobie obejrzeć.

http://www.vap.co.jp/berserk/

gagarin77

Ja dziś oglądam "jedynke" ale już po trailerze 3 części czekam z niecierpliwością na seans:)
Wiadomo już kim jest "Skull Knight"? Czyżby on był tym królem który kedyś władał i podbijał ziemię i miał konflikt z tym Mędrcem (póżniej ukazany jako apostoł z dużą głową)?

Mazurian

Historia Skull Knight nadal jest tajemnicą w Mandze więc tak szybko jej nie wyjawią ;)

Turkisz80

Wiesz Turkisz80. Mnie wgniotło w fotel te całe Zaćmienie, ale im "dalej w las" idzie te anime tym gorzej. Bo jak zrozumieć to że Guts opiekuje się dzeciarnią (Casca też już dziecko:, a o tym skrzydlatych elfach nie wspomnę:)
Mam nadzieję że autor szykuje nam takie wgniecenie w fotel jak to miało miejsce przy Zaćmieniu:) A co wogóle Guts teraz robi? Szuka tej krainy elfów czy jak ? :) Pogubiłem się już :)
Pozdro

ocenił(a) film na 6
Mazurian

Guts z ekipą płynie do krainy elfów by wyleczyć Cascę. W tym czasie Griffith zakłada własne miasto/królestwo - Falconię, gdzie ludzie i istoty nadprzyrodzone mają żyć obok siebie. Rickert właśnie dotarł do zamku Griffitha i pewnie kilka kolejnych rozdziałów będzie toczyć się w tym miejscu.

gagarin77

Czytam też Berserka po angielsku, ale dawno go nie było tzn jakaś retrospekcja z nim była jak dobrze pamiętam. Mam nadzieje że Casca "wróci" :)

ocenił(a) film na 6
Mazurian

http://www.evil-genius.us

Mazurian

To była krótka przerwa, Manga już wróciła do głównego wątku (gagarin dał ci link ;) Co do Berserka, to twórca kiedyś powiedział w wywiadzie że jesteśmy gdzieś w 65% historii wiec wszystko się może zdarzyć, ale to fakt że z Dark Fantasy opowieść stała się bardziej Fantasy, i ciężko cokolwiek spekulować co stanie się dalej, gdyż wątpię żeby Guts po wyleczeniu Casci ruszył ze swoją wesołą drużyną szukać zemsty na Grifficie, który z kolei w niczym nie przypomina już Femto i w ogóle nie wydaje się już być tym złym...

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

A ja myślę, że będzie wręcz odwrotnie. Zemsta na Griffithie to jedyna rzecz, która powoduje że Guts ciągle brnie do przodu. Casca też jest ważna ale nie do tego stopnia żeby zmienić coś co jest dla Gutsa naturalną rzeczą. Moim zdaniem Guts będzie się mścić i w ten sposób stanie się "tym złym" dla wszystkich, którzy czczą Griffitha jak swojego wybawcę/boga. Wszystkiego pewnie dowiemy się za jakieś 3-4 lata, bo Miura ma zabójcze (dla czytelników) tempo :F

http://i2.wp.com/www.evil-genius.us/wp-content/uploads/2012/11/miura_dealwithit2 .gif?resize=473%2C415

gagarin77

W obecnym stanie Guts nie ma szans na to aby zaatakować Falconię. Nie wiem czy miał by szansę z którymkolwiek z apostołów:/

Turkisz80

Ja i tak oczekuję konfrontacji Gutsa i Griffitha :) Guts padnie i Grifittha okrzykną mianem "Boga" a Gutsa "demona" - tak mi się zdaje...

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

Apostołów? chyba miałeś na myśli "Rękę Boga", bo zwykłych apostołów to on tnie na plasterki w tej nowej zbroi. Jakoś wątpię żeby po wyleczeniu Casci zawiesił miecz na kołku i zbroję schował do szafy :) Koniec jego wędrówki na pewno nastąpi ale ślepa wiara w happy end moim zdaniem jest próżna... to w przecież jest BERSERK

gagarin77

Ale plakacik jest przedni

ocenił(a) film na 9
gagarin77

Jak coś 3 część jest już w sieci tylko napisy nie dają za bardzo rady.

ocenił(a) film na 6
skarlok

Zdaje się że na obecną chwilę są tylko Chińskie napisy. Samego filmu wyszły dwie wersje R-15 i R-18 ale komentujący twierdzą że różnice są niewielkie (cenzurowanie). Ja raczej wstrzymam się z oglądaniem aż pojawią się angielskie suby.

gagarin77

Ta wersja z Piratebay ma już angielskie napisy. Oglądaliście już?

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

Jeżeli chodzi ci o plik który dodał condors369 - 2.37GB 720p, to jest to wersja cenzurowana i nie wiem jak z napisami ale obstawiam że są z translatora (pewnie dodano cancer subs które pojawiły się ze 2 dni temu).

ocenił(a) film na 10
gagarin77

Wersja, o której mówisz powyżej ma dobre angielskie napisy, można spokojnie zobaczyć.

To ma być wersja ocenzurowana?? Jest mega brutalnie i mrocznie, nie wygląda jakby było coś powycinane, a nawet jeżeli tak, to jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy (póki co) nie mam zastrzeżeń.
Jeszcze bardziej brutalne idosłowne sceny, prawdopodobnie nie wniosłyby wiele do przekazu historii.

Mam nadzieję, że wersja nieocenzurowana trafi na Blu-Ray jak najszybciej, ze świetnym angielskim dubbingiem. Jest to również jeden z bardzo nielicznych przypadków, gdzie angielski dub (Gutsa, Caski i Griffitha) jest świetnie dobrany. Te same osoby podkładały głos do serii TV.

Fani Berserka mogą hucznie świętować. Trylogia nowych filmów stoi na bardzo wysokim poziomie i jednocześnie jest jednym z najlepszych anime ostatnich lat. Jest to mroczna, krwawa a zarazem niebanalna, dramatyczna historia przyjaźni, miłości i poświęcenia trzech postaci, oraz jak daleko się oni posuną do spełnienia swoich snów.

sapphire_2

Mam nadzieję że pociągną sagę dalej gdyż dla mnie Berserk w świecie fantasy jest tym czym Star wars dla fanów S/F :)

ocenił(a) film na 10
sapphire_2

W zatoce jest już wersja R18+ z angielskimi napisami. (od K4HLU4)
Jak się okazuje, w wersji ocenzurowanej (condors369 - 2.37GB 720p) wycięto/zamazano parę zbliżeń w "momentach intymnych".
Co ciekawe, rozrywanie ciał ludzkich na strzępy i lejąca się fontannami krew pozostały nietknięte :O
O dziwo w wersji R18+ brakuje piosenki końcowej po napisach, więc lepiej najpierw zobaczyć wersję condors369.

sapphire_2

O ile jest dłuższa wersja bez cenzury? bo jeśli to tylko kilka ujęć ala Hentai to nie wiem czy się kłopotać...

ocenił(a) film na 10
Turkisz80

Trwają praktycznie tyle samo. Może jakiś ułamek sekundy wycięto, większość cenzury polega na zaciemnieniu punktowym newralgicznych obszarów kadrów.

gagarin77

to właśnie ta co mówisz i jedyna póki co... Szkoda że Kami-squad już nie zajmuje się sub gdyż swojego czasu robili zajeb robotę przy Hellsing i innych anime

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

Wczoraj pojawiły się jakieś podobno "ludzkie" napisy do wersji niecenzurowanej. Są one w formacie srt i można je znaleźć na nyaa.eu. Ja jednak będę twardy i poczekam na grupę [Commie]

ocenił(a) film na 9
gagarin77

wlasnie obejrzalem ta wersje +18 z eng subami co napisales wyzej
miazgaaaaaaaaaaaa

gagarin77

Polecił bys jakąś dobrą Polską grupę subberską?

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

wszystko oglądam z napisami w języku angielskim tak że nawet nie wiem co w trawie piszczy, sorry

ocenił(a) film na 6
Turkisz80

BTW właśnie wyszła wersja COMMIE! :D :D :D

gagarin77

da ktoś linka do strony gdzie można ta część już obejrzec online? Btw jest już polskie tłumaczenie?

ocenił(a) film na 8
Zigu21

Napisy polskie już są na pewno

klm89

było dzis na kinomaniaku ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones