PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544183}

Bez litości

I Spit on Your Grave
6,6 51 125
ocen
6,6 10 1 51125
5,6 5
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

Tak brutalnego filmu to ja dawno nie widziałam! Do obejrzenia.

Alejandra_fw

Hmm, no może trochę...
Bardziej brutalne IMHO tą są np.

Lęk
http://www.filmweb.pl/film/Lęk-2009-491848

Frontière(s)
http://www.filmweb.pl/film/Frontière(s)-2007-440586

Martyrs. Skazani na strach
http://www.filmweb.pl/film/Martyrs.+Skazani+na+strach-2008-449390

Ułożyłem od najmniej do najbardziej...
Przed "Martyrs" szczególnie ostrzegam, bo to prawdziwy hardkor. Ja wymiękłem na nim.

ocenił(a) film na 7
Kacper_1984

O dzięki Kacper:) Martyrs zaczęłam kiedyś oglądać, ale jakoś nie dokończyłam - na pewno obejrzę :) Denerwuje mnie , że im więcej filmów oglądasz, tym coraz trudniej znaleźć jakieś bardzo dobre i zaskakujące. A widziałeś "Hard Candy"?

ocenił(a) film na 7
Alejandra_fw

Już miałem nadzieję , widząc tytuł "Hard Candy" że ktoś się wziął za ekranizacje książek Andrew Vachssa.
Przeczytałem opis i niestety zawód ;-(

ocenił(a) film na 7
nightgale

Obejrzyj, może się nie zawiedziesz:) Nie czytałam, ale jestem łasa na nowych autorów:)

Alejandra_fw

Dzięki tej sugestii obejrzałem go ("Pułapka") wczoraj wieczorem...
Można powiedzieć, że (nie dosłownie) bolał mnie ten film ;)
Zaczął się dość niewinnie, podobnie jak i niewinna była ta dziewczyna... do czasu.
Przejrzałem też komentarze, ale nadal waham się nad oceną - bardziej skłaniam się do oceny 7/10 niż większej - mimo, że niektórzy dawali nawet 8 lub 9.

ocenił(a) film na 7
Alejandra_fw

Sorry za offtop ;-)
Andrew Wachss to autor który wybił się serią książek o nowojorskim detektywie Burke'u .
Czyta się świetnie , a jeśli to co opisuje o nowojorskim bagnie w połowie jest prawdą , no to ja się cieszę , że tam nie mieszkam.
W Polsce wydano cztery lub pięć tomów .
"Flood" , "Blossom" , "Hard Candy" , "Blue Bell" to te które pamiętam i czytałem niestety nie pamiętam ich chronologii , a warto czytać po kolei bo wątki się w części łączą.
Mi ten autor bardzo przypadł do gustu a jako , że sobie o nim przypomniałem , to poszukam po sieci nie wydanych u nas części. ;-)
Generalnie polecam.
Aha , przypomniałem sobie jeszcze jedno o Vachssie - z zawodu jest prawnikiem i specjalizuje się w problematyce dzieci i młodzieży , a głównie ich bezpieczeństwem.
Stąd zapewne patologiczna wręcz nienawiść bohatera jego książek do wszelkiej maści pedofilów i innej tego typu hołoty .
Kto czytał , wie o czym mówię ;-)

A ten film - "Hard Candy" obejrzę skoro polecasz . ;-).

ocenił(a) film na 6
Kacper_1984

Brutalne filmy to:

Beyond the Limits
Hannibal Holocaust
Men behind the sun

Każdy z tych 3 filmów jest inny, ale każdy razi okrucieństwem i brutalnością... Chcesz spokojnie jeść lub spać to nie oglądaj ich...

ocenił(a) film na 9
zbynek1111

obejrzyj sobie ten filmik przy kolacji;D Frontière(s)

jazdowicz2666

Z mocnych horrorów francuskich jest także "Blady strach" (Haute Tension).
http://www.filmweb.pl/film/Blady+strach-2003-112202

ocenił(a) film na 9
Kacper_1984

Zgadzam się oglądałem go kiedyś na Tvn7 tylko okropnie zakręcony jest ale dzięki temu na koniec daje do myślenia;-)

jazdowicz2666

Ten film był kiedyś w TV ?? Nie wierze :D

ocenił(a) film na 9
Kacper_1984

No w czwartkowe horrory tvn7;D

ocenił(a) film na 6
jazdowicz2666

zgadzam się że leciał, chwilke go oglądałem...

zbynek1111

Widziałeś te wszystkie cztery filmy z Hongkongu z serii "Men behind the sun"?
W miare spoko czy szkoda prądu i oczu?

ocenił(a) film na 6
Kacper_1984

Mi ten film się nie podoba... Ale jak chcesz obejrzeć coś "mocnego" to trzeba poświęcić czas, zawsze możesz wyłączyć... Aha film ma kilka tytułów...
Men Behind the Sun
Hak taai yeung 731
Squadron 731
Oddział 731

ocenił(a) film na 6
Kacper_1984

Po tym jak tu poleciłeś Martyrs to obejrzałem, ale nie wiem na czym wymiękłeś? Film jak film. Byłem pomiędzy 7, a 8, ale dałem 8, a co mi tam. Zabawne tłumaczenie lingczi "ukradła jabłka" - po pierwsze to chyba był facet, po drugie to był zbrodniarz bo tylko za zbrodnie była ta kara, po trzecie po takiej ilości opium podejrzewam, że człowiek uśmiechałby się nawet, gdyby mu zdarli skórę.

Jeśli chodzi o film I Spit on Your Grave to w porządku. Było trochę obrzydliwości, było i uzasadnienie tego... zabrakło napisu-epilogu jak to było modne kiedyś.

ocenił(a) film na 7
Alejandra_fw

Jak już tak polecieliście z tymi Francuzami to ja jeszcze dodam "À l'intérieur" (Najście) też dosyć mocny. Jak dla mnie horrory francuskie najlepsze, ale inni powiedzą, że mam coś z psychiką:)

lubiewypic

Potwierdzam, "Najście" mocnym i dobrym filmem jest !!
Francuzi mają smykałkę w tej dziedzinie :)
Z hamerykańskich filmów to oczywiście Hostel i Hostel 2. Ma również powstać Hostel 3, ale póki co nie ma nawet daty premiery, oprócz lakonicznej informacji... rok 2011.
Pożyjemy, zobaczymy.
BTW. Można lubić mocne filmy, ale to nie wyklucza oglądania np. dramatów a nawet melodramatów (Titanic, Pamiętnik, Szkoła uczuć). Ja np. lubie i takie i takie filmy.

Kacper_1984

Oglądaliście Seed?

Absurdalny ale intro do filmu jak obdzierają zwierzęta ze skóry, brutalne :(

Nie polecam osobom o słabych nerwach, ja żałuję że to widziałam ten film.

galadriela

Pytasz o "Seed: Skazany na śmierć" ?
Jeśli tak to widze, że dałem mu 1/10 :)
Nie pamiętam czy było tam coś o zwierzętach, ale wierze na słowo. Pamiętam, że zbulwersowało mnie bezsensowne napieprzanie młotkiem (po głowie?) jakiejś osoby przez kilka minut :/
Ale kiedyś surowiej oceniałem filmy.

ocenił(a) film na 8
Alejandra_fw

Ten film jest rzeczywiście wręcz ultra brutalny, a sceny są realistyczne. Skoro przytaczane są tu różne tytuły, to napiszę że nie tak dawno obejrzałem niesławne "August Underground's Mordum" i "I spit on your grave" wydało mi się dużo brutalniejsze.
Co do Seed'a - to szit, tylko pomysł ciekawy. Scen ze zwierzętami w ogóle nie powinno tam być.

guliver_filmweb

a no jak pisałam film absurdalnie głupi, ale sceny dość realistyczne właśnie ta z młotkiem. choć to raczej komputerowo zrobione

a sceny na początku jak intro idzie te ze zwierzętami niestety nie są fake tylko prawdziwe co jest obrzydliwe. kuwa kto to robi?

galadriela

A co powiecie o psie (choć to raczej suczka) "Ciuchcia" o której ostatnio mówią w TV? Jacyś "ludzie" wyrzucili na tory 3 szczeniaki, ale przeżył tylko jeden... ale tylne łapy ma bezwładne. Takich "ludzi" to do wora... a potem do jeziora!

Kacper_1984

a daj spokój nie wiem co siedzi w głowach tych ludzi. jak można coś takiego zrobić bezbronnemu zwierzęciu? masz racje z karą. ale ja bym się posunęła nieco dalej i zrobiła to samo im co oni zrobili tym pieskom. na tory i czekać aż pociąg przyjedzie.

Alejandra_fw

Salo, czyli 120 dni Sodomy (1975)
http://www.filmweb.pl/film/Salo%2C+czyli+120+dni+Sodomy-1975-9330
Dla mnie chory ale sądząc po ocenie to niektórym się bardzo podobał :D

Kacper_1984

Muszę jeszcze powiedzieć, że utrzymany jest w klimatach które wywołują bardziej obrzydzenie niż zawiera brutalne sceny.
Z ciekawostek to reżyser tego filmu został zamordowany tuż przed premierą, a sam film został wpisany w wielu krajach na listę filmów zakazanych - również w kraju reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones