PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294222}
5,3 5 729
ocen
5,3 10 1 5729
5,3 3
oceny krytyków
Bez skrupułów Toma Clancy'ego
powrót do forum filmu Bez skrupułów Toma Clancy'ego

jak po tak udanym serialu o jack'u ryanie można było położyć film, który teoretycznie ma wszystkie składniki dobrego kina sensacyjnego? pomijam już kolejny archetyp wojowniczego ninja warrior navy seal, który ma jeszcze aktualny odcień na miarę dzisiejszej poprawności politycznej. pomijam miałką akcje i nielogiczne wątki, chaos jak u papryka vegi i ogólny brak klimatu. pominąć natomiast nie mogę faktu, że ten film jest po prostu nuuudny. banał goni banał, a oglądając każdą scenę masz poczucie, że widziałeś to już setki razy, w każdym generycznym filmie o tej tematyce.

z tego wszystkiego najsmutniejszy jest dla mnie występ camma gigandenta, bo nie wiem czy można traktować go, jako rolę, czy jest to tylko/aż cameo? :D

HeinsZhammer

Nie zesraj sie z tą poprawnością polityczną

Connor7

jezeli ktos tu sie zesrał to predzej ty, niz autor wątku.

Connor7

Prawdę napisał chamie.

Connor7

Widzę że potrzebujesz filmu gdzie rolę 'Jezusa' gra czarny gej a także filmu gdzie rolę 'Jana Pawła' gra koreański transwestya, no bo przecież bądźmy uczciwi i poprawni politynie rasizmu stop.

Grzybu111

xD dopre

Connor7

Connor7 oglądałeś w ogóle ten film? prawdę człowiek piszę a ty głąbie potrafisz odnieść się do teamtu? pewnie sam jesteś czarny :D

Connor7

mocny jesteś....

ocenił(a) film na 3
HeinsZhammer

Mam zamiar obejrzeć, choćby po to żeby porównać z książką. Bardzo ciekawi mnie "podbarwiony" Irlandczyk :D.

ocenił(a) film na 3
rosomak62

Porażka, wyłączyłem w połowie. Jak będę miał doła to może resztę dooglądam :/.

rosomak62

 Wiesz, "podbarwiony Irlandczyk" to nie jest największy problem tego filmu, bo takie zabiegi w przeszłości potrafiły zagrać znakomicie - patrz: postać Reda w Skazanych na Shawshank, zagranego przez Morgana Freemana.

Problem jednak z ekranizacją Bez skrupułów jest taki, że ten film powstawał naście lat, myśleli, myśleli, i kurna wymyślili: nie mamy pomysłu kto mógłby zagrać Clarka, to zrobimy z tego tani, poprawny politycznie film straight-to-streaming services.

Serio, to jest po prostu kryminał, żeby z książki, która w kontekście ekranizacji jest absolutnym samograjem, zrobić tak miałkie, bezjajeczne, przewidywalne, nudne kino - a raczej bezsensowny zapychacz biblioteki z kontentem wideo.

Nie wiem po jaką cholerę w ogóle się za to zabierali. Może wdowa po Clancym lubi pieniążki?
...

ocenił(a) film na 3
OneLazyBastard

Zgadzam się , cały film jest problemem. A wystarczyło nie dawać w tytule "Toma Clancy'ego" i byłoby cacy. Nikt by nie miał konkretnych oczekiwań do postaci i akcji. Nawet bym nie pomyślał że to ma być Kellym& Clarku.
Niestety, wiele filmów "spalili". Dawniej wściekałem się na "Działa Nawarony" wg książki Alistaira Mac Leanapod tym samym tytułem.
Ostatnio serię Roberta Ludluma o Jasonie Bourne całkiem zarżnęli.
Co do "Skazani na Shawshank" przyznam że nie czytałem, ale fakt Morgan zagrał świetnie.

ocenił(a) film na 2
rosomak62

czekam z ch... w ręku na III sezon Jacka Ryana i tyle :]

ocenił(a) film na 2
HeinsZhammer

Ten od Amazona? Drugi sezon to był taki syf, że się za głowę łapałem. Nie chcę nawet myśleć, jak bardzo scenarzyści trzeciego sezonu odlecą

HeinsZhammer

nie wiem co trzeba mieć, albo raczej, czego nie mieć w głowie żeby uznać że serial jack ryan jest lepszy od tego. Jedną i główną wadą tego filmu jest to, że bazuje na książce z którą ma bardzo niewiele wspólnego, ale ten film ma więcej wspólnego z książkami clancy`ego, niż którykolwiek odcinek serialu, położyli go przez zbyt duże śmieszkowanie, taką se muzykę, przeciętną obsadę, źle poprowadzoną akcję. Ma momenty, i każdy sezon jest odrobinę lepszy, ale to są zmiany w ułamkach procentów, a tam potrzeba wywrócić wszystko do góry nogami, ale nie wiem czy z 3 sezonów bym zebrał choć jeden odcinek który dobrze oddaje to, czym proza clancy`ego jest, to mniej więcej ma tyle wspólnego co kolejne gry ubisoftu podpisywane "tom clancy`s", z rainbow six siege na czele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones