PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=168756}

Bez skrupułów

Infamous
6,7 3 028
ocen
6,7 10 1 3028
7,8 4
oceny krytyków
Bez skrupułów
powrót do forum filmu Bez skrupułów

"Infamous" wylądowało na amerykańskich ekranach bez większych szans na sukces, na starcie już przyćmione przez głośny obraz Bennetta Millera. Temat ten sam, sposób ujęcia nawet podobny. I przyznam szczerze że, pomimo mych szczerych chęci z mej strony i jasnego umysłu w momencie przystąpienia do seansu, film McGratha mnie rozczarował. Jest tu co prawda imponująca obsada, ale w zasadzie żadne z wielkich nazwisk nie zostało wykorzystane, gwiazdy pierwszego formatu odgrywają tu małe rólki bądź epizody. Na pierwszym planie jest rzecz jasna sam pisarz - wcielający się w niego Toby Jones pole do popisu ma największe i z zadania wywiązuje się w miarę sprawnie. Gorzej już np. z takim Craigiem, któremu akurat zgrywanie twardziela idzie nieźle, ale kiedy rola zaczyna potrzebować większego zniuansowania, a rzeczony twardziel ma się okazać artystyczną duszą o gołębim sercu, to efekt zmagań aktorskich Bonda jest wręcz karykaturalny. Dużo tu także taniego sentymentalizmu, wzruszeń na poziomie wręcz harlequinowym. Ciekawe fragmenty, których tu nie brakuje, przeplatane są przyciężkim banałem i prawdziwie absurdalnymi zgrzytami (zwróćcie uwagę na pokazane w finale "malunki" Perry'ego - dziecko z porażeniem mózgowym posiada bardziej wyrafinowany styl). Złe to nie jest, dobre jednak też nie. Przynajmniej teraz wiem, dlaczego "Bez skrupułów" przeszło bez większego echa. Seymour Hoffman górą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones