PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650399}
5,4 33 431
ocen
5,4 10 1 33431
4,5 8
ocen krytyków
Bez wstydu
powrót do forum filmu Bez wstydu

Kazirodcza miłość po polsku. Z jednej strony mamy ciekawy temat, bardzo kontrowersyjny jak na nasze kino ,a z drugiej brak śmiałości w scenariuszu. Co z tego, że mamy seks pomiędzy rodzeństwem, który tak naprawdę nie wiadomo z czego wynika. Brak napięcia seksualnego, przez cały film na którym można by opierać fabułę. Dorzucono do tego wątek nazistowsko-romsko-społeczny i rzeczywiście on się splata z głównym , ale jest kompletnie zbędny. Film nie jest zły, bo ogląda się dość dobrze, ale nie ma w nim jakiejkolwiek głębi, psychologicznego podłoża, na którym taki temat musi być koniecznie oparty.

Marcela__

no własnie czegoś mi w tym wszystkim zabrakło... Siostra niby była na nie dewiacji brata, a tu bum. Źle to dla mnie wymyślili. Wątek tych neofaszystów zrobiony po łebkach, romski wypadł bardzo dobrze i dla niego warto obejrzeć ten film.

Marcela__

Właśnie, tego mi zabrakło, spodziewałam się jakiejś próby wytłumaczenia tej "brudnej miłości" Np. Kto kogo pierwszy uwiódł (zakładałam że to rozpustna siostra uwiodła gówniarza dla zabawy) ? Co się działo w domu, może ogólna patologia? A tu nic, stan obecny. Pełne potępienie dla nich , żadnego usprawiedliwienia.

ocenił(a) film na 6
mitsuko76

W tym filmie jak dla mnie nie było ani jednej pozytywnej postaci, pozytywnego charakteru. Jakoś może dało się strawić Irminę, ale podejście po co pracować (rozdawać ulotki) jak można kraść, czy naciągać ludzi...
Co do głównego bohatera to nie będę się czepiał, że aktor go grający zachowywał się jakby był lekko opóźniony w rozwoju. Moim zdaniem tak miał wyglądać, bo normalny człowiek nie zachowuje się w taki sposób, nie robi takich rzeczy i do jasnej anielki nie rżnie się z siostrą...

ocenił(a) film na 6
mitsuko76

Wątek uwiedzenia brata przez siostrę w młodości byłby dobry, na pewno coś dołożyłby do podłoża psychologicznego ich relacji. A tak wyszło to mocno na siłę - po prostu poszli do łóżka bez żadnej przyczyny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones