PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793629}

Biały kruk

The White Crow
6,4 3 933
oceny
6,4 10 1 3933
5,5 4
oceny krytyków
Biały kruk
powrót do forum filmu Biały kruk

Przecież tu są bardzo odważne nagie sceny, seks itd. Naprawdę to jest odpowiedni film dla dzieciaka w wieku 12 lat? Film powinien być sklasyfikowany minimum od 15 /16 lat.

Meldondg_Lord

Ja zauważyłam od jakiegoś czasu, że na HBO można pokazywać męskie genitalia i kobiece piersi od 12 lat, ale jeśli już trafi się kobieta całkiem naga z genitaliami bez cenzury to film od strzała dostaje kategorię od 15/16/18 lat. Takie podwójne standardy, co zrobisz. Jak widać dla HBO nie jest nieodpowiednie pokazywanie dzieciom wyeksponowanych męskich genitaliów. Tylko po co są te blokady rodzicielskie na HBO? Chyba żaden rodzic nie zdaje sobie sprawy, że w filmach 12+ może być taka nagość.

Meldondg_Lord

Zanoszę się śmiechem. Ty tak na poważnie? Ciało to ciało, nie wiem co to za odważne nagie sceny,seks jak seks. Film jakby nie patrzeć o balecie w którym przede wszystkim chodzi o pracę ciała. Radzę przestać seksualizować nagość a ze zwykłej czynności, która jest elementem życia niemal każdego człowieka na ziemi,nie robić wielkiego halo. 12 latki to już nie dzieci,dużo 15 latków ma już za sobą pierwsze doświadczenia seksualne. Nagie sceny w filmie nie robią wrażenia.

m_m1902

Nie robiłyby wrażenia gdyby nagość była traktowana przez HBO po równo. Niestety zawsze jest tak, że całkiem nagi facet dostaje kategorie wiekową już od 12 lat a całkiem naga kobieta nigdy tak niskiej kategorii wiekowej nie dostanie. Wiec jak to jest? Według HBO kobiece ciało jest bardziej nieodpowiednie dla dziecka niż męskie? Poza tym nie uważam, że film Biały Kruk nadaje się dla dziecka w wieku 12 lat. Tematyka tego filmu jest zbyt poważna.

ocenił(a) film na 6
m_m1902

Co ty bredzisz? 12latki to dzieci, dziewczynki zbierają koraliki, a chłopcy grają w minecrafta. Pracuję z tą grupą wiekową.

Sex w filmie nie jest tematem dla tego wieku. Oni go inaczej rozumieją. Potrafią się śmiać na biologii albo gdy nauczyciel otwiera stronę 66 w książce. To nie dla nich naturalny temat. Nie jest nim też nagość.

ocenił(a) film na 6
Meldondg_Lord

Słuszna uwaga. Ja ostatnio wszystko co nie jest bajką, sama oglądam, bo co rusz zaskakuje mnie kategoria wiekowa. Z synem oglądam coś po raz drugi często, jeśli uznam, że film dla niego.

ocenił(a) film na 6
Meldondg_Lord

Ale film, o którym mowa obejrzałam i żadnych scen sexu w nim nie ma. Są podchody dojrzałej pani, macanki i rozmówki w majtkach, ale nie ma sexu, ani nagich męskich ciał. Przynajmniej nie od pasa w dół, więc albo są dwie wersje, albo wersja obecnie dostępna (np. na CDA) jest już ocenzurowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones