PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32888}

Biały oleander

White Oleander
7,5 51 912
ocen
7,5 10 1 51912
5,2 5
ocen krytyków
Biały oleander
powrót do forum filmu Biały oleander

Przepiękny film

ocenił(a) film na 10

Jeden z moich ulubionych. Posiada taką cudowną atmosferę, uwielbiam go oglądać. A muzyka Thomasa Newmana- mistrzostwo. Niby taka prosta melodia, ale miła i uspokajająca. Tak, książkę rzecz jasna jeszcze bardziej lubię, ale jest to jedna z najlepszych ekranizacji jakie widziałam. Jedyne co mi się trochę nie zgadzało to fakt, iż w książce Astrid była dość niegrzeczna już na początku, tzn jej relacje z tym wujkiem u Starr były dość, powiedziałabym mocniejsze niż w filmie, gdzie została przedstawiona jako taka delikatna i słodka, aż do chwili w której trafiła do domu Reny (swoją drogą mój ulubiony fragment to właśnie jej pobyt u niej, szkoda, że w filmie nie został rozszerzony, bo był świetny). Po prostu Astrid tu została pokazana jeszcze jako taka dziewczynka, a tam, no cóż... Nie była niewiniątkiem, chociażby te sceny (to do tych którzy znają książkę) gdy zaczęła przyjaźnić się z prostytutką. Ale oczywiście książka to książka, a film to film :D

BWaldorf

Zgadzam się z tobą w 100%. Miałam takie same odczucie oglądając film, że Astrid jest dużo bardziej delikatna i bezbronna niż w książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones