PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30935}

Biały szejk

Lo Sceicco bianco
6,6 923
oceny
6,6 10 1 923
6,1 11
ocen krytyków
Biały szejk
powrót do forum filmu Biały szejk

Mimo wszystko...

ocenił(a) film na 8

Jest to drugi film Felliniego, a pierwszy egzystujący jako jego samodzielne dzieło reżysera. Historia jest dość prosta, jednak bardzo przyzwoicie opowiedziana. Nie jest to porywający spektakl, ale z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest to dobry obraz. Dla sympatyków reżysera godny uwagi, inni mogą obejrzeć, ale nie muszą. Mimo wszystko jest w porządku.

ocenił(a) film na 9
Thane

Zależało by mi na tym filmie. Dużo czytam i Fellinim, a szczególnie o jego żonei, Giulietcie Masinie. Widzę, że występuję w tym filmie jako Cabiria. Jest dużo scen z Giuliettą?

ocenił(a) film na 8
Frank

@Frak- Masina, niestety, pojawia się tylko przez kilka minut, chociaż jej krótki występ jest rewelacyjny:)

ocenił(a) film na 8
Lorri

*Frank:)

Thane

zgadzam się, no i kontynuowany później motyw magii kina, zresztą padają słowa: "życie jest snem"...

Thane

"Biały Szejk" bardzo mi się podobał :) A jaki był pierwszy w ogóle film Felliniego? Bo piszesz że to drugi.

ocenił(a) film na 8
Hochimasaki

Pierwszym niesamodzielnie zrealizowanym filmem były oczywiście "Światła variete" :).

Thane

Dzięki, postaram się obejrzeć :) A "Białego Szejka" kupiłem za bezcen na bazarku - więc szukajcie, bo dobre filmy czają się dookoła nas :D

ocenił(a) film na 8
Hochimasaki

Też z chęcią bym kupił, jeśli był na DVD ;).

Thane

Jest do kupienia w różowym boxie DVD "Fellini 1952-1986".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones