PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104809}

Biblia. Apokalipsa świętego Jana

San Giovanni: L'Apocalisse
6,7 514
ocen
6,7 10 1 514
Biblia. Apokalipsa świętego Jana
powrót do forum filmu Biblia. Apokalipsa świętego Jana

Bardzo kolorowy, pouczający i strasznie wzruszający. Nie sposób nakręcić ostatniej księgi Nowego Testamentu, ale tu się udało. Piękna nauka, jeszcze piękniejsza muzyka. Tylko czekać kiedy ten film pojawi się na dvd.Bardzo dobry lektor. śliczne symbole.

parys79

To prawda, niezwykle wzruszający nawet jak dla mnie ;P i lektora lepszego dać nie mogli bo nie ma. ;D Richard Harris - świetny jak zawsze, a efekty spec. - nienajgorsze, domyślam się że budżet był mocno ograniczony... Polecam ;)

ocenił(a) film na 6
parys79

A mnie trochę ten film rozczarował. Za bardzo skupiał się na wartkiej fabule, a za mało było w nim głębi. Ogólnie pod tym względem znacznie lepiej wypadają filmy rosyjskie (np. Wyspa, Powrót). Efekty specjalne słabe, ale akurat to dla mnie nie jest najistotniejsze. Znacznie gorzej dla mnie wypadło pokazanie odpieczętowania poszczególnych pieczęci (i ich interpretacja) oraz ogólne przedstawienie wizji Jana. Ponadto w trakcie i po obejrzeniu filmu miałem wrażenie, że momentami był on zbytnio taki mityczny, miało się wrażenie jakby się oglądało jakąś opowieść z mitologii greckiej i sądzę, że dla osób nie wierzących lub mocno powątpiewających, mógł on się przyczynić właśnie do takiego przekonania, że to wartościowa bajka opowiedziana na ekranie ,która można porównać do mitów greckich itp.
Ogólnie dam 6/10, ale to głównie dlatego, że w ogóle poruszył tak pożądaną i zarazem trudną tematykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones