PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573935}

Biegnij, chłopcze, biegnij

Lauf, Junge, lauf
7,0 24 580
ocen
7,0 10 1 24580
Biegnij, chłopcze, biegnij
powrót do forum filmu Biegnij, chłopcze, biegnij

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo fajny film godny polecenia, jednak bardzo przykre jest to, ze bardzo rzuca sie w oczy to za jakich nas (polaków) maja zydzi. W filmie niestety, polacy sa pokazani z najgorszej strony. Sa tez pokazani dobrzy polacy, ale jest ich garstka wsrod tych zlych i nienawidzacych zydow polakow.

obi99

A co, inaczej jest w rzeczywistości? Czy może nie wolno tego pokazywać, bo nie wypada?

eltoro10000

A jaka jest ta twoja rzeczywistosc? Rozumiem ze narodowi, ktory jako jedyny w europie w pelni przeciwstawil sie ideologii nazizmu tracac przez to 5 mln swoich obywateli przeciwienstwie do narodow europy zachodniej, ktore z tchorzostwa sie poddaly i nawiazaly wspoprace z Hitlerem? no wiec? Może troche szacunku sie nalezy hmmm czy jako dziecko lokalnych brukowcow typu Gw, ktore falszuja historie Polski tego nie ogarniasz

elendir

Mnie ideologia nie przysłania rzeczywistości i widzę rzeczy takie, jakimi są. Nie można zaprzeczać faktom, dlatego, że nam nie pasują do wizji świata jaką mamy.

eltoro10000

Jaka znowu ideologia napisałem tylko to co możesz przeczytać normalnie w książkach historii o II Wojnie Światowej .
No nie wiem w skrócie Francja rząd Vichy współpracujący z Niemcami , Włochy z Musolinnim byli z Niemcami jak bracia itp. tylko to miałem namyśli zero ideologii ,co strat liczby ludności możesz oficjalnie przeczytać na wikipedii , ciekawostka Polska ma najwyższy procent zabitych w Europie !!
Na dole polonista co nic ciekawego nie mógł wiecej napisac to to że napisałem Polska z małej litery akurat literówka bo pisałem z komórki , ale musiał wykazać się swoim intelektem :)
Wracając do tematu skoro mamy się opierać na stereotypach że Polak był ogólnie żły gośc to stereotyp o żydach jest taki że w oczach mieli tylko mamone , sprzedali by dla niej własne matki , to czemu wszędzie mamy stereotypy o Polakach o o żydach nie , choć znam kilku i są ok na pewno nie sa tacy jakby wskazywał na to stereotyp ,żeby było śmieszniej w swojej religii są bardziej radykalni niż większość katolików :P
Co do filmu właśnie chcę go zobaczyć napisałem tylko to co napisałem bo twój komentarz działa na mnie jak płachta na byka :) , a to dlatego że lubie i interesuję się historią , dlatego nie lubię przekłamań.

elendir

Jeśli nie lubisz przekłamań to pogódź się z tym, ze Polacy to naród rasistów, antysemitów i homofobów. Co ma do tego Francja, Rząd Vichy, czy Mussolini i co tam ci się pod beretem roi, to wiesz tylko ty i twój psychiatra...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

No tak , Polacy to naród antysemitów dlatego z całej kochającej ich europy przywędrowały ich tu miliony. Masochiści normalnie ci Żydzi .Polacy to naród rasistow dlatego przez wieki w Polsce żyli obok siebie żydzi , katolicy, protestanci, grekokatolicy i muzulmanie co na zachodzie bylo nie do pomyślenia. . Skończcie z tymi kompleksami . Mądry człowiek to mądry człowiek, głupi to głupi. Nie ma znaczenia czy jest Polakiem, Żydem czy kims innym. Najgorzej ze w dzisiejszych czasach niektórych nie można nazwać głupimi, lub nie zgodzić się z tym co robią żeby nie być posadzonym o rasizm,antysemityzm lub homofobie. To jest dopiero nienormalne.

ma_rcin

No ale co ja napisalem cos nie tak nie kumam, napisalem tylko ze no nie.wiem nie mamy sie czego.wstydzic i denetwuja mnie stereotyopy co do filmu to sredni przeslanek antypolskich nie zauwazylem, ludzie co nie chcieli pomoc chlopakowi trafia sie wszedzie...

ocenił(a) film na 8
elendir

Pisałem do eltoro 10000 . pozdr.

ma_rcin

No tak, przez wieki żyli obok siebie, ale w ostatnim wieku jakby sielanka się skończyła niestety. Kto tego nie widzi jest ślepy. A kompleksy to mają właśnie ci, którzy na każdym kroku węszą spisek i zdradę narodową i czują się obrażeni, bo ktoś napisał o "polskich obozach", albo w filmie śmiał przedstawić Polaków w złym świetle...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

To tak tylko spróbuj coś takiego o żydach napisać, zostaniesz posadzona o antysemityzm. W dzisiejszych czasach rasizm działa tylko w jedna stronę i niektórzy świetnie to wykorzystują i to własnie denerwuje ludzi.

ma_rcin

Nikt nie lubi być krytykowany i przedstawiany w złym świetle, ale tylko zakompleksiony naród reaguje alergicznie i histerycznie na każdy najdrobniejszy przejaw "braku szacunku", czy pokazanie jakiejś grupy jego przedstawicieli w złym świetle, nawet, jeśli by to była prawda. Dla przykładu - większość Polaków uwielbia kawały o Żydach, Murzynach, czy "Ruskich", które są oczywiście złośliwe i krzywdzące, ale jak usłyszy, że w Ameryce ktoś opowiada kawały o głupich Polaczkach (tzw. polish jokes), to zaraz czują się śmiertelnie obrażeni i zgłaszają protesty. W Kongresie Polonii Amerykańskiej istnieje nawet specjalna Liga ds. Walki Ze Zniesławieniem, która zajmuje się takimi protestami. Trzeba nie mieć krzty dystansu do siebie i poczucia humoru, by się zajmować takimi pierdołami. I jak zakompleksionym trzeba być.To samo z tzw. "polskimi" obozami, albo gdy w filmie jakiś Polak, (albo grupa Polaków), przedstawiony jest w złym świetle (patrz choćby niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie").
Jeśli film pokazuje, że jakiś Polak ryzykując życiem ukrywał Żyda(bo tak się zdarzało), to jest cacy i ok, jeśli natomiast pokażą, jak Polak donosi Niemcom na Żyda (co zdarzało się równie często), albo co gorsza sam go morduje(co rzadziej, ale też się zdarzało, jak wiemy), to zaraz w krzyk, aj waj, że jak tak można, kłamstwo, obraza uczuć i dumy narodowej, a jeśli nie daj Boże film jest polski to już w ogóle reżyser i aktorzy mają przechlapane (patrz "Pokłosie").

eltoro10000

Tak samo Polak często o innych narodach wyraża się per szwaby, żabojady, pepiczki, żydki, ruskie, sowiety, ciapaci, brudasy,asfalty itd, ale jak usłyszy określenie "polaczki" to go zaraz krew zalewa... Filozofia Kalego wiecznie żywa...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Polskie obozy to akurat zaklamanie historyczne i powinno byc karane z tego względu ze większość dzisiejszej młodzieży , niestety,uczy się historii z filmów. Niemcy już robią filmy pokazujące ich jako pokrzywdzonych a tych z nad wisly jako barbarzyńców. Może cie to nie rusza ale mnie tak bo to nie jest kawal o polaku , zydzie i ruskim, którego nikt nie bierze poważnie ale naginanie historii i pisanie jej na nowo.

ma_rcin

Bzdura, najczęściej jest to zwyczajne nieporozumienie językowe. Ktoś mówi "polskie obozy" nie dlatego, że stworzyli je Polacy, bo to przecież bzdura i tylko debil tego nie wie. Polskie, bo były na terenie Polski, tak samo jak na Radio Maryja mówi się "toruńskie radio", choć ono nie jest wcale toruńskie, tylko rydzykowe i niejeden mieszkaniec Torunia nie życzyłby sobie, by o nim mówiono, że toruńskie. I tyle. A obrażanie się, protestowanie i wyjaśnianie jest śmieszne i żenujące. I świadczy o kompleksach.
P.S. Oczywiście pewnie i są głąby, które sądzą, że Polacy w czasie wojny prowadzili obozy(ale kogo w nich trzymali?),ale czy warto się przejmować ignorantami?

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Ok. Czyli jeżeli zachodnia gazeta napisze" polskie obozy w których mordowano ludzi ..." były już takie sytuacje. Mamy nie reagować bo to świadczy o naszych kompleksach. Czyli jak sąsiad oskarży cie publicznie np o kradzież tez masz nie reagować bo , kompleksy. Żebyś się nie zdziwiła znajomością historii ludzi na zachodzie. Dla nich historia europy kończy się na rzece Bug a na wschodzie prócz Holokaustu i rewolucji październikowej nie było niczego.Wystarczy przejrzeć wydane na zachodzie opracowania historyczne. Wiem bo interesuje sie historia. Dalsza dyskusja nie ma sensu Ja ciebie nie przekonam , ty mnie tez nie. Mój ostatni post , narazie.

ma_rcin

Po co szukać na Zachodzie? Żebyś ty się nie zdziwiła znajomością historii w Polsce. Pooglądaj sobie "Matura to bzdura" to się dopiero zdziwisz...;-)
To oczywiste, że każdy ma własną historię, bo bliższa ciału koszula i nikt tego nie zmieni. Wg Polski wojna zaczęła się 1. września, a wg źródeł zachodnich 3. Dla Rosji był to 22. czerwca 41, a wg Amerykanów 7. grudnia. W Azji przyjmuje się zaś datę 7. lipca 37. I każdy uważa, że to ta "jego" data jest prawidłowa. Czy jest sens kogoś przekonywać?
W Polsce dziś historię pisze na nowo IPN - i prawda też nie ma dla nich większej wartości, ważniejsza jest ideologia. Ta "nowa" historia jest jeszcze bardziej zakłamana niż była za komuny. I określenie "polskie obozy" to naprawdę pikuś przy tym co oni wyprawiają z historią.

eltoro10000

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Jesteśmy narodem, który cechuje się kompletnym brakiem dystansu do siebie, kompleksami i narzekaniem. Pogrom na "Pokłosie" obrazuje to najlepiej. Szkoda, bo nie mamy się czego wstydzić. Mamy bogatą i niestety martyrologiczna historię ale fakt, że kanalie znajdą się wszędzie, nie powinien tego obrazu wypaczać.

Polonia w Ameryce to akurat prawda :) Najlepiej gdyby walczyli ze zniesławieniem poprzez zmianę swojej mentalności i wyszli czasem poza swoje getta w NY i Chicago.

Ciekawe jak wiele osób potrafi się teraz wypowiadać o sprawie Żydów, których w większości znają tylko z opowieści.
W filmie pada fajne określenie, kiedy mały płynie łódką - "Nie wyglądasz na prawdziwego Żyda".

eltoro10000

Tak tylko ten serial to akurat jawna propaganda niemiecka ze kilku niemcow to tak naprawde wojny nie chcialo i ze mieli wyrzuty sumienia nie jako miało by to uzwierciedlac ze tak naprawdę to wszyscy Niemcy tak mysleli to nazisci byli bestiami i pokaza przyokazji polskich powstancow co ganiali przedewszystkim zydow :) ok..
Niech sobie kreca co chca ich prawo mogą krecic ze Hitler to tez czlowiek ale po co na to kase daje tvp z naszych podatkow, polskie obozy to specjalnie gmatwanie sprawy przez Niemcow aby odwrócić sytuacje, jakosvnie slyszalem o wloskich czy francuskich obozach a to dziwne jest..

elendir

No właśnie, mają prawo. Czy w większości polskich filmów,zwłaszcza wojennych, nie przedstawia się Polaków jako bohaterów, a Niemców, a ostatnio Rosjan ( o pardon, teraz mówi się Sowietów,by nawet werbalnie im dokopać), jako potwory i kanalie? Czy ktoś słyszał o rosyjskich protestach po wyprodukowaniu choćby takiego paszkwilu jak "Bitwa warszawska"? Nie, bo oni maja to w d... A filmy amerykańskie? Zwłaszcza sensacyjno-szpiegowskie ? W 90% z nich Rosjanin (czasem Niemiec) nagminnie robi za czarny charakter. Rosjanie non stop knują jak zgładzić świat, a dzielni Amerykanie ratują go przed katastrofą. Ostatnio oglądałem "Jack Ryan: Teoria chaosu"- typowa hollywoodzka propagandówka ze złymi Rosjanami w roli głównej. I co? Mają protestować? Krzyczeć, że to nieprawda?Że nie każdy Rosjanin należy do mafii, a rosyjski rząd wcale nie pragnie zagłady świata? Przecież to by było śmieszne. A Polacy tak robią. Wystarczy, że w jakimś filmie pokażą złego Polaka, a ci już w krzyk. Jakiś niemiecki brukowiec napisze,że prezydent to kartofel - zaraz dochodzi niemal do incydentu dyplomatycznego. Żałosne to. Mnie się zaraz w takich przypadkach przypomina wierszyk Młynarskiego o kasjerze: "Kto powiedział: Kasjer dupa?!" Jak ktoś nie zna to niech sobie wygugla, bo warto.
Serialu "Nasze matki..." nie oglądałem, ale o ile wiem, największe kontrowersje nie wzbudziło pokazanie, że nie wszyscy Niemcy byli źli, tylko, że Polacy z AK, byli wrogo nastawieni do Żydów. A przecież to fakt ogólnie znany, choć w dzisiejszych czasach mocno niewygodny, bo wszak dzisiejsza propaganda lansuje etos "żołnierzy wyklętych", którzy byli niemal święci. W rzeczywistości bandy złożone z byłych AKowców grasowały paląc,grabiąc i mordując nie tylko ludzi przychylnych nowej władzy, ale także za pochodzenie. W tym kobiety i dzieci, bez wyjątku. Dziś wielu z tych bandytów ma pomniki i święto narodowe, podczas gdy rodziny ich ofiar walczą w sądach o sprawiedliwość i prawo do upamiętnienia. Cóż, takie czasy, w Polsce zawsze ideologia wygrywa z prawdą....

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Podzielam Twój pogląd w 100%. Polacy z tym swoim "ego" są straszni! Ale tak jest na każdy polu, kompletny bezkrytycyzm do własnej osoby, to nasza cecha narodowa niestety. I brak tolerancji!
Obejrzałam ten film wczoraj i podobał mi się, a jak doczytałam, że jest na faktach oraz wypowiedzi głównego bohatera, to tym bardziej cieszę się, że obejrzałam :). Warto :).
I wcale nie uważam, że Polacy byli pokazani w złym świetle! Absolutnie! Główny bohater wielokrotnie podkreślał, że żyje tylko dzięki tej kobiecie, która tak wiele zaryzykowała. Czy ja bym tak potrafiła, narazić wszystko dla jednego obcego dziecka...? Nie wiem...

eltoro10000

A ty pogódź się z tym, że jesteś debilem. Pustym, daremnym debilem z wypranym mózgiem przez lewackie gów na. Karzełku umysłowy weź się za książki.

Cobra_Choke

Jeszcze jeden zakompleksiony tuman...

eltoro10000

Po czym wnosisz kmiocie ?

Cobra_Choke

Przygłupa nietrudno rozpoznać. Wystarczy jak skleci jedno zdanie...

eltoro10000

Fakt. Jesteś już więc przygłupem do potęgi drugiej.

Cobra_Choke

Ok, mam lepsze rzeczy do roboty niż przekomarzanie się z jakimś internetowym niedorozwojem.

obi99

Bardzo przykre jest to, że bardzo rzuca się w oczy to,iż słowa Polacy i Polaków piszesz z małej litery.

ocenił(a) film na 7
obi99

Ja mam zupełnie inne odczucia, jak dla mnie film ukazuje Polaków od bardzo dobrej strony. Przecież gdzie się nie znalazł każdy mu pomagał. Poza tym film jest oparty na wspomnieniach Yorama Friedmana a nie jest antypolską propagandą.

ocenił(a) film na 8
obi99

nie do konca Polacy pokazani sa z najgorszej strony choc po czesci masz racje... lekarz ktory odmowil zoperowania chlopca poniewaz był Żydem ale spotkal na drodze Polakow ktorzy mu pomogli.

ocenił(a) film na 7
obi99

Historii nie zmienisz, takie były fakty.

Bestia

A fakty, że Żydo UBecja po wojnie mordowało i bestialsko torturowało Polaków ? Czemu o tych faktach się nie mówi ? Na każde jedno antypolskie gó wno jest kasa, a na filmy o Polakach to już nie ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones