PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662224}
6,6 26 672
oceny
6,6 10 1 26672
4,8 9
ocen krytyków
Bilet na Księżyc
powrót do forum filmu Bilet na Księżyc

Trochę poniosła reżysera fantazja.

ocenił(a) film na 8
kubakuba_filmweb

Kolejny wybielacz Peerelu się odezwał... Napisz sobie na czole "Komuno wróć!".

ocenił(a) film na 6
Wyborca

Piszę o faktach.

kubakuba_filmweb

Napisz, ile masz lat, to wtedy będzie można jakoś odnieść się do tego, co tu zapodałeś.

ocenił(a) film na 6
Pawcio_filmaniak

Żyłem pod koniec PRL-u.

ocenił(a) film na 6
Pawcio_filmaniak

Komuna była 100 razy lepsza niż obecny system. Mnie dziś nie stać na mieszkanie, rodzinę a jestem lepiej wykształcony niż moi rodzice. Także komuna była 100 razy lepsza. Po sobie oceniam.

ocenił(a) film na 7
kubakuba_filmweb

Dziś w "wolnej i demokratycznej" Polsce nie stać mnie na założenie i utrzymanie rodziny. Brak pewności zatrudnienia i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Mam ponad 40 lat i już pewnie będę sam. Taki mamy dobrobyt.
Za tej potępianej w czambuł komuny, wpłacało się na mieszkanie i kiedyś się dostało, praca zawsze była. Można było się żenić i planować przyszłość.
Taka smutna prawda.

Ps. A Bromski cały czas robi sobie jaja. Film z przymrużeniem oka. Reżyserowi nie chodzi o realia tylko o oglądalność.

Ahmed_1

na telefon czekało się 20 lat,na mieszkanie 30 a nowy samochód był poza zasięgiem normalnego człowieka,w sklepach jedyne czego nie brakowało to kolejki(po głupi papier do dupy trzeba było stać pół dnia).Za to była praca a za pracę gówniane pieniądze.Ceny zmieniały się codziennie bo inflacja to była zmora,wypłata pod koniec miesiąca była warta połowe tego co na początku miesiąca, ale mimo wszystko było trochę lepiej niż teraz w Korei płn.

ocenił(a) film na 6
Green_4

Wot durak. Szkoda czytać te bzdury.

kubakuba_filmweb

wot durak??????to teraz wiadomo dlaczego tak komuna ci się podoba,tylko "członkom" PZPR i ich rodzinom żyło się dobrze.Pozdrów rodziców Wania.

ocenił(a) film na 6
Green_4

Chłopie jesteś naprawdę głupi.

kubakuba_filmweb

to są twoje argumenty jełopie?jak się nie ma pojęcia o czymś się to się nie zabiera głosu filozofie wiejski.

ocenił(a) film na 6
Green_4

Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że nie ma o czymś pojęcia? Znasz mnie?

kubakuba_filmweb

a muszę?dlaczego ludzie którzy poznają smak komuny chcą jak najszybciej się z niej wyzwolić?skoro podoba ci się represyjny system to coś z tobą nie tak,a argument że była praca to nieporozumienie bo pracowało się prawie za darmo.

ocenił(a) film na 6
Green_4

Bo obecny system jest dużo gorszy niż komuna. Tyle.

Ahmed_1

To nie jest do końca tak jak piszesz. Ja też jestem w podobnym wieku, ale już nie zabiegam o założenie rodziny bo teraz pewnie żadna kandydatka mnie nie zechce:-) Natomiast każde małżeństwo w obecnych czasach (których też nie pochwalam, bo komuna gospodarkę sprzedała i rozkradła więc nie ma bazy do rozwoju państwa) może mieć co najmniej jedno dziecko, a nawet dwoje. Rzecz w tym, że w latach 70-80-tych ludzie nie mieli zbyt wygórowanych wymagań; mieszkali z rodzicami aż dostaną własne lokum. Dzisiaj młodzi chcą by ich pociecha nosiła ładne śpioszki, miała na Pampersy a nie niemarkowe pieluszki, bajerancką spacerówkę i klocki Lego za pincet zeta, a nie zwykłe drewniane jakieś. Do tego żona musi skończyć studia i zacząć robić karierę. W latach 50-tych i przed wojną dzieciaków było w rodzinie nawet po pięcioro, ale chodziły w butach do kościoła, a na co dzień boso. Mimo wszystko ludzie swoje ówczesne dzieciństwo wspominają dobrze.
Poziom życia Polaków od lat 80-tych zmienił się tylko w tym stopniu, że zostały otwarte granice i każdy może sobie kupić używane auto od jakiegoś Niemca, u którego inny Polak tyra po 12 godzin na polu za pieniądze, po które nie schyliłby się żaden Niemiec, ma po sto gówn..nych kanałów w kolorowym telewizorze i ma możliwość kupna wszystkiego w pięknych zagranicznych supermarketach. Bo głównie na tym się kończy aktywność inwestycyjna zagranicznych inwestorów: na stawianiu kolejnych supermarketów, ale te przecież żadnego rozwoju gospodarki nie dają. W latach 80-tych ludzie mieli pracę, bo była ona figę warta, państwo do każdego towaru, głównie żywnościowego dopłacało. To była gospodarka księżycowa, taka na niby, a nie rynkowa. Figę warte były też pieniążki przez Polaków zarabiane, choć to akurat nie problem bo i tak niewiele było w sklepach do kupienia, a to dlatego, że gospodarka wzięta z księżyca była na niby - i koło się zamykało. W dodatku niektórzy powiadają z tęsknotą wprost, iż w tamtych czasach władza kradła, ale pozwalała i ludziom kraść (!). Wynosić z fabryk produkowane dobra, a wiem coś o tym. Teraz rząd próbuje robić coś podobnego dopłacając do życia niektórym 500 złotych miesięcznie, uspakajając tym samym nastroje społeczne. No ale dzisiaj przed wejściem do fabryki stoją pracownicy z firm ochroniarskich, wynieść się już nie da i bida, panie, bida!

ocenił(a) film na 7
JackHolborn

W sumie zgadzam się z twoim wywodem.
Taka jest jeszcze różnica pomiędzy tamtymi czasami, a obecnymi, że ludzie kiedyś żyli bardziej beztrosko, spokojniej i wolniej. Dziś każdy gna 150/h za dobrami, które ma (teoretycznie) na wyciągnięcie ręki, nie ma na nic czasu i chodzi ciągle poddenerwowany albo jest wręcz na skraju wydolności psychicznej.
Kolejne rzeczy materialne szczęścia nie dają. Z kolei ci, którzy ich nie mają są również zdołowani, bo chcieliby jak najszybciej mieć.
Nie tędy droga. Człowiek potrzebuje w życiu równowagi , pomiędzy pracą, odpoczynkiem, rodziną. A przede wszystkim stabilizacji i jakieś takiej pewności co do zatrudnienia, finansów, mieszkania. Wtedy przychodzi spokój, a wraz z nim także - co bardzo ważne - więcej zdrowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones