PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840458}

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal

Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal
6,2 924
oceny
6,2 10 1 924
Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal
powrót do forum filmu Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal
oleksiey2000

Nie wiem. Patrzę na to i naprawdę szkoda czasu. Ale jeśli ktoś nie zna Sailorki to może się spodoba.
Stare dobre anime z lat 90 jest o niebo lepsze, zarówno muzyką jak i fabułą. Stworzenie nowej wersji opierającej się całkowicie na mandze popsuło Sailorkę. Nie wiem jakim cudem w latach 90 powstało tak dobre anime nie trzymajace się do końca mangi. Serio...

ocenił(a) film na 4
Ana230

To chyba jeden z tych wyjątków gdzie adaptacja bije na głowę mangę ( mówimy tu o starych sailorkach rzecz jasna)

ocenił(a) film na 7
oleksiey2000

Co do pytania to zdecydowanie nie. Film, tak jak już było wspomniane, adaptuje mangę, a konkretnie czwarty z pięciu działów, nie jest więc oddzielnym tworem; żeby cokolwiek zrozumieć, trzeba znać pierwowzór lub serię Crystal (stare anime tu odpada gdyż są między nimi zbyt duże różnice, o czym zaraz).
Mi osobiście się podobało, choć fakt, nie jest to nie wiadomo jaki majstersztyk. Na plus muszę powiedzieć, że stare anime, mimo iż dłuższe i, według wielu, bardziej klimatyczne, pomijało masę wątków, które tutaj są zawarte.

mmfn

To prawda ale same wątki - jak wspomniałaś- są bez ładu i składu jak dla mnie. Czytałam mangę, mam ją nawet i... nie podoba mi się. Wolę 100 razy stare anime. Nowe anime wyłączyłam po 15 minutach, nie dałam rady tego oglądać.
Jednak to kwestia gustu.

ocenił(a) film na 10
Ana230

Zdecydowanie to kwestia gustu. Stare anime było świetne - nowe uważam, że jest również bardzo dobre (osobiście muzyka bardziej podoba mi się w nowym, jest pełniejsza...mniej "płaska"). Co do jakości obrazu - uważam, że wcale nie zrobili tego źle choć można było pewne kwestie poprawić i dopracować historię. Czegoś mi brakowało. Serial powoli wprowadzał do kolejnych wątków a tutaj mimo 3h filmu - wszystko pędziło.

ocenił(a) film na 8
Aztorin

Ja po 23 latach objerzlam pierwszy raz i mi się bardzo podobało. Znawczynią anime nie jestem. Kochałam w dzieciństwie w latach 90rych Czarodziejkę i fajnie było obejrzeć ja ponownie.

ocenił(a) film na 7
Gisel83

Miałam podobnie. Jasne, że wolę pierwowzór ale nie zgadzam się z tym, że tu było coś tragicznie źle.

ekdmochowska

Też tak myślę znam starą sailorkę nawet ją mam i pomimo kilku nieścisłości względem starej ta nowa mi się podobała. A teraz sprawa długości jeżeli oryginał czyli 4 sezon miał np 30 odcinków tak szczelam bo pewnei miał więcej to wychodzi 30 odc X 20 minut czyli oryginał miał wstępnie np 600 minut czyli 10 godzin a tutaj 2.40 a więc Japończycy musieli tak mocno tą mangę przyciąć aby się cała zmieściła!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones