PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840458}

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal

Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal
6,2 924
oceny
6,2 10 1 924
Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal
powrót do forum filmu Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal

Kompletnie nie jestem w stanie oglądać nowej wersji Czarodziejki. Postacie wyglądają brzydko, jakby nie były dopracowane, czasami wręcz wyglądają koślawo dla mnie. Cały urok zniknął i przepiękna kreska oraz akwarelowe tła. Nie rozumiem czemu nie mogli zachować klasycznego stylu. Wygląda to biednie

ocenił(a) film na 10
dariaawaria

Gdyby mieli zachować klasyczny styl - nie robili by w ogóle nowej wersji - nikt już tak anime nie robi. Nie ta technologia. Ja uważam, że wizualnie jest bardzo dobrze - nie wiem gdzie widzisz coś koślawego. To co można było dopracować to historia i moim zdaniem transformacje - poszli trochę na łatwiznę. Uważam, że w tej części były najgorsze. Uważam też, że ta historia w starej wersji była bardziej spójna - tutaj nawet potężna Hotaru (Sailor Saturn) dała się łatwo dość złapać mimo, że w serialu starym w pewnym momencie chciała unicestwić Nehelenię swoim super potężnym atakiem. Tutaj umiejętności 4 wojowniczek z zewnętrznego układu zostały właściwie poziomem zrównane z pozostałymi - w serialu są wyraźnie dużo silniejsze i mają o wiele silniejsze ataki. Moim zdaniem historia troszkę za mało dopracowana.

Aztorin

Najgorsze te twarze bez oczu. Historia też jakaś mała naciągnięta. Ja wiem że nawiązuje do klasycznej wersji ale jakoś to się nie trzyma. Crystal te odcinki wypadły lepiej niż film.

ocenił(a) film na 4
ala0602

Bo fabuła kinówki bardziej pasuję na OVA niż pełnoprawną kinówkę. Tym bardziej, że w dużej mierze mają niby opierać się na wydarzeniach z mangi.

Aztorin

Ta wersja anime to zanimowana manga. Dokładnie, kadr-po-kadrze. Te same stroje, pozy, słowa (jakby tłumacz przepisywał polskie wydanie mangi). Problem polega na tym, że to co w mandze wyszlo dobrze (ba, bardzo dobrze) tu jest NUDNE. Manga (książka?) to inne medium, więc jak przerysowani DOKŁADNIE to co było w mandze do anime, historia robi się nieciekawa i statyczna. Dziwne to, ale wczoraj przypominałam aż sobie z ciekawości mangę i muszę stwierdzić że w tym co narysowała Naoko jest "więcej ruchu i dynamizmu" już w tym anime -_-".

Aztorin

Też się zastanawiałem czemu sailorki z zewnetrznego układu szczególnie Chotaru wydają się słabsze i mam odpowiedź. Po pierwsze one nie mogły pokonać ani staruchy ani Necheleni bo ich zaklęcia były do tego zadania zbyt słabe. Po drugie akurat Chotaru w oryginale miała moc totalnego zniszczenia i w końcówce 3 sezonu ją w zasadzie wykorzystała gdyby nie ksieżniczka Serenity ze swoim kryształem w sercu to Chotaru by nie żyła bo walczyła z planetą zagłady i powróciła jako dziecko!!! Biorąc to pod uwagę to z pewnością nie chciała robić powtórki z rozrywki bo tym razem by zginęła całkowicie a Necheleni i tak by nie pokonała bo to jest inna liga mocowa!!! Chotaru w bajce co prawda potrafi się całkowicie poświecić w sumie chciała to zrobić i w 5 sezonie czyli Star walcząć z Galaxią ale ona sama ją zniechęciła mówiąc że dzięki niej powróciła do życia a wiec Chotaru mimo potężnej mocy nie jest w stanie zrównąć się z pełną mocą srebrnego kryształu Banny.

dariaawaria

Mogli, tylko młodym animatorom albo talentu brak, albo nie mają wystarczająco dużo czasu/niedostatecznie dużo im płacą.

ocenił(a) film na 4
dariaawaria

I tak jest lepiej. Pierwszy sezon ,,Crystal" pod kątem kreski to zło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones