PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 907
ocen
2,5 10 1 26907
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

...bo zadeptaliby mnie przy wyjściu przed końcem seansu.
Sposób nakreślenia fabuły, tandetne efekty specjalne (wyglądające jak przedwojenne dorysówki), napuszone dialogi i przerysowana gra aktorska (koszmarny Kara Mustafa) sugerowałyby film sprzed 40-lat.
Bezceremonialne potraktowano fakty historyczne i przesunięto istotę konfliktu w kierunku religijnego bełkotu. Gdyby ojciec Marco przybył z całym zakonem, to cała odsiecz byłaby niepotrzebna. Zatłukliby Turków krzyżami..
Do tego husarze wyposażeni w jakieś dzidy zamiast kopi, dźgający nimi z truchtających koników. Za to technika oblężnicza Turków z kopaniem transzei rodem z XVIII wieku, a to stulecie wcześniej. Niestety zatęskniłem do dokonań Jerzego Hoffmana.
Strzelające armaty (te materialne) nawet nie drgnęły przy strzałach. Ale zachowanie tych dorobionych komputerowo w drugim planie wzorowano chyba na współczesnych. Ktoś przecież akceptował takie sceny i co, nie zauważył niespójności?
Zapewne w kilkuminutowej liście płac wymieniano konsultantów historycznych czy wojskowych. Mam nadzieję, że się rumienią na wspomnienie udziału w tej tandecie.
Też się rumienię, ze to jednak obejrzałem...

ocenił(a) film na 2
bazant57

Dałam 2 a nie 1 wyłącznie za rozbawienie mojego kilkuletniego syna ;-)
Bałam się o krwawe sceny batalistyczne, ale niepotrzebnie. Groźniej wyglądają walki w Ben 10 i innych kreskówkach na Cartoon Network.... Dziecko pokrzykiwało radośnie: "ja lataaaam!" przy scenach bitewnych ;-) co obrazuje poziom z grubsza.... Dla przedszkolaków.
Jak można było takie "coś" nakręcić?! I jeszcze ludziom pokazywać.... Aktorów jeszcze można zrozumieć - każdy ma jakieś rachunki do zapłacenia, kredyty, alimenty - żyć trzeba, ale reżyser? producent? Niepojęte. Zadziwiające. Niezrozumiałe.

madonna_pekaesow

Pominąłem też taki fakt, jak oryginalny tytuł "11 Settembre 1683". Jest on zarówno nadużyciem historycznym, jak i podgrzewaniem antyislamskich nastrojów. Bitwa miała bowiem miejsce 12 września, ale twórcy podpięli się pod walkę z terroryzmem.

ocenił(a) film na 2
bazant57

Celna obserwacja :-) wstyd mi, że sama nie zwróciłam uwagi.....

madonna_pekaesow

Co aktualnie młody ogląda? A poza tym pozdrawiam.

bazant57

Okazuje się, że nawet we Włoszech film nie miał dobrej prasy, co wyraża włoska Wikipedia (tłumaczenie automatyczne, bez edytowania, stąd ten koślawy język):

"Recenzje filmu były zazwyczaj negatywne. Narzekając, że specjalne efekty graficzne z 11 września 1683 r. Przypominały grę wideo o niskiej rozdzielczości, polska gazeta Polityka zauważyła, że ​​pomimo oparcia na wydarzeniach i geograficznych lokalizacjach konfrontacji austriackiej, film nie jest stricte historyczny, ale zamiast tego wyimaginowany dramat [8] .

Michele Anselmi określiła to w Il Secolo XIX jako „nudny, rozciągnięty, myląco zagrany klops, pełen efektów specjalnych (1400 zdjęć cyfrowych), które sprawiają, że wygląda jak kreskówka, mimo że jest prymitywny, kiepski, nieprawdopodobny”. [4] Alessandro Antinori napisał na stronie Movieplayer, że film „po prostu nie oddaje emocji i nie jest wiarygodny w twarzach, w dialogach, w krajobrazach i motywacjach, i niestety pozostawia nas obojętnymi” [3] .

Ostra krytyka filmu została opublikowana w Kinie Onda , zdefiniowanym przez autora Paolo A. D'Andrea jako „gotowego między pokusami rewanżystów i źle skrywaną ksenofobią”, z dodatkiem, że „jeśli tło ideologiczne wydaje się co najmniej wątpliwe - nie by rzec wulgarnie - jednak to czysto techniczno-artystyczny aspekt filmu wprawia w zakłopotanie ” [9] . Alessandra Levantesi Kezich opisuje go w La Stampa jako „płaski, niezbyt przekonujący i przekonujący”, podczas gdy pozytywny komentarz pojawia się w Il Giornale [10] ."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones