PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 910
ocen
2,5 10 1 26910
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Nawet fajne

ocenił(a) film na 3

Kostiumy. I gra aktorska, nic innego tego filmu nie ratuje. W dodatku nie rozumiem jak można było do filmu historycznego wcisnąć wątek tego księdza? Rozbawił mnie moment, kiedy armia stanęła w drodze w góry i spytała MARCO gdzie mają dalej iść. Króla? Generała jakiegoś, może? Niee, zapytajmy mnicha! Nie rozumiem co miał ten cały wątek do reszty filmu, wydawał się całkiem oderwany. Oprócz cudów i duchów mogli wcisnąć jeszcze smoki i wróżki...

Lunar_Gun

Zgadzam się z tobą w dużej mierze, ponad to drażnił mnie motyw dokonanych cudów, ja pszepraszam ale co to ma do rzeczy?

Lunar_Gun

Poza tym, Adamczyk chyba zbyt wzorował się na Willym Wonce z filmu "Charlie and the chocolate factory" :)

okreop

A gdzie to chacharstwo można obejrzeć?

Atoirtap

Charliego czy Bitwe pod Wiedniem?

użytkownik usunięty
okreop

Zapewne pierwsze w domu, drugie w kinie ;>

okreop

A zastanawiałem się kogo mi Adamczyk przypomina.. Oczywiście że WONKA :D

A co do tego Wilczka co się w człowieka zamienił zdaje mi się że to zostało zapożyczone ze zmierzchu. Tylko zamiast JACOBA mieliśmy Laurenta :D

A po zatym film NIE jest AŻ taki zły jak to mówią.
Skoro już ich nie było stać na dobre efekty, to mogli chociaż dopracować widoki plenerów które były strasznie sztuczne.

ocenił(a) film na 3
onezym

Film nie jest tak zły jak oczekiwałam, ale mimo to zasługuje tylko na mocne 3,5. W filmie historycznym chodzi chyba o jak najwierniejsze przedstawienie tego co działo się kiedyś - nas o wilkach zmieniających się w ludzi-duchy nie uczyli. Gdy zabiera się za film danego gatunku to robi się to konkretnie, tak żeby wszystko było spójne i logiczne. O tym chyba zapomniał reżyser i wyszło to co wyszło...

Lunar_Gun

Parę lat temu temat bitwy pod Wiedniem chciał zrealizować na ekran Mel Gibson. Szkoda, że mu się nie udało, bo jest doświadczonym reżyserem, wie jak budować napięcie i robi wierne kino historyczne przy tym dbając o detale.

ocenił(a) film na 6
Lunar_Gun

Skoro już zaczęli robić takie niesamowite fantasy, to czemu żołnierze husarii nie są prawdziwymi ludzkimi orłami, a żołnierze Kary Mustafy ... chociażby .... elfami księżycowymi ... czy jakimś innym czymś ... ten wilk, to była już przesada ...

ocenił(a) film na 6
Lunar_Gun

Co do postaci Marco D’Aviano – wpisz w Google:
bitwa pod Wiedniem Matejko
i zobacz kto jest namalowany tuż po prawej Jana III Sobieskiego (po lewej patrząc na obraz) – Marco D’Aviano. Następnie wpisz w Google:
Marco D’Aviano
i wejdź na angielską stronę wikipedii. Możesz tam przeczytać jak ważną rolę grała ta osoba. Osobiście cieszę się, że ten film powstał, ponieważ w naszym kraju ta postać jest bardzo często pomijana milczeniem. Ja sam byłem w szoku, że o nim wcześniej nie słyszałem.

ocenił(a) film na 3
MKs

Nawet jeśli - jego rola w filmie wydawała się nierealistyczna, lekko przesadzona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones