PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 905
ocen
2,5 10 1 26905
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Po obejrzeniu zwiastuna myślę sobie:
- czy nie można by tego nakręcić bez żenujących efektów specjalnych... starymi sprawdzonymi metodami... tak jak Ogniem i Mieczem.. oczywiście potrzeba większego budżetu ale i efekt lepszy... patrząc na efekty z samego zwiastuna to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... brakuje jeszcze smoka z Wiedźmina (W jednej ze scen cienie posiada tylko 1/3 koni).
-czy nie można było obsadzić aktorów którzy znają angielski i nie okaleczają go tak bardzo
-pominąć Szyca (z oczywistych powodów) oraz gwiazdki takie jak Alicja Bachleda - Cycuś
-wybrać jakąś lepszą scenografię... miejsca kręcenia itp... no kurde widze jakieś pola i trochę lasu...
...las krzyży... wszędzie chodzi o kościół... "Aby wasze dzieci też mogły czcić boga"... boga...boga...kościół...modlić się itp.Kiedy ten kraj odetnie się w końcu od kościoła... w tym filmie jest nawet krzyż papieski.. ehhh

kmil_pl

co do efektów, to coś mi sie wydaje że jest kiepsko. Wystarczy zobaczyć zwiastun 2. Na końcu gdy znika logo i jeden rycerz "uderza" szablą innego i krew trysnęła w taki sposób jakby go przebito włócznią. Zresztą sami zobaczcie youtu.be/qaYlNZ8lswM?t=1m51s

kmil_pl

Kmil_pl: A jak Ty byś chciał, żeby wyglądał film o bitwie między chrześcijaństwem a islamem? Przecież nie da się tego filmu przedstawić bez kościoła, boga czy krzyży. Pomyśl najpierw, zanim coś napiszesz.

użytkownik usunięty
SimonS90

Ok, ale nie trza z tego robić pielgrzymki radyja pod Jasną Górą, taaaa...? Ale zobaczymy, może to tylko taki trailer.
Ale, ale! No właśnie - trailery robi się zwykle tak, żeby pokazać najbardziej widowiskowe, piękne i kluczowe sceny. Więc trochę się boję tego filmu...

ocenił(a) film na 2
SimonS90

Co niektórzy młodociani atołowie mają taką alergię na Kościół, że ich żądania usuwania religii ze wszystkiego są wręcz groteskowe.:P

kmil_pl

Na szczęście nie odetnie. Masz jakiś problem? Amerykanie zawsze podkreślają podobne wartości, widać to w ich produkcjach.

ocenił(a) film na 7
mcjeremiasz

Dokładnie. A mówi się, że podczas sporów to zawsze wierzący wszczynają konflikt. Skoro cała akcja miała także podłoże religijne, to niby jak można ominąć wątek religijny? To tak samo jakby z "Krzyżaków" wyciąć cały motyw Bitwy pod Grunwaldem. Nie rozumiem trochę ludzi, którzy już oceniają ten film (i to jeszcze negatywnie) tylko po tym jak obejrzeli zwiastun. To jest żałosne. Zapewne gdyby to była produkcja amerykańska, wszyscy pialiby z zachwytu ale, że jest polska (a my lubimy sr*ć we własne gniazdo) to każdy ma monopol na krytykowanie.


@kmil_pl

A co do twojego pytania, kiedy ten kraj odetnie się od Kościoła, odpowiem tyle. Przez połowę XX wieku rządzili nami ateiści, i to dzięki nim jesteśmy teraz gdzie jesteśmy.

lach

No0 dobra niech już wątek kościoła zostanie... byle nie było scen lizania bitej śmietany z kolan księży... ale pod resztą punktów dalej się podpisuję... no i zostaje jeszcze wątek krzyża papieskiego.

kmil_pl

Jak zwykle krzyże przeszkadzają niektórym nawet w filmie o bitwie chrześcijan z islamem. Chrześcijaństwo było wtedy spoiwem Europy.
I znowu tacy aktorzy jak Szyc i Adamczyk, Olbrychskiego też musieli wepchnąć. Film zapowiada się słabiutko, przynajmniej na podstawie traileru.

Niebieskooka_3

W roli sprostowania.. krzyż papieski... wiesz co to jest?

kmil_pl

Tak, wiem co to jest, ale cytując Twoją pierwszą wypowiedź:
"...las krzyży... wszędzie chodzi o kościół... "Aby wasze dzieci też mogły czcić boga"... boga...boga...kościół...modlić się itp.Kiedy ten kraj odetnie się w końcu od kościoła... "
Jak w takim filmie mogłyby być pominięte wątki religijne?
A odpowiadając na Twoje pytanie kiedy ten kraj odetnie się w końcu od Kościoła to mam nadzieje, że nigdy. Prawie tak dużą jak pewnie Ty na to, że kiedyś to nastąpi.
Ale o zwiastunie miała być mowa nieprawdaż?

Niebieskooka_3

Chodziło mi o to że na zwiastunie przemawiający mnich czy ktoś taki (nie wiem nie znam się) trzyma w ręce krzyż papieski... o ile się orientuję to bitwa miała miejsce w XVII wieku. Czy wtedy mnisi posługiwali się krzyżami papieskimi. człowiek chce podyskutować o filmie aka o zwiastunie to katole wszędzie go dopadną ze swoim "moja prawda jest najmojsza" cytując "Dzień Świra"

kmil_pl

Pominę milczeniem Twoje prostackie obrażanie innych.
W zwiastunie też zwróciło to moją uwagę. Może dlatego, że niejaki Marek z Aviano (to on przemawia) został beatyfikowany przez Jana Pawła II? Nie wiem tego mimo bycia katolem.

Niebieskooka_3

Sorry nie chciałem Cię obrazić

Niebieskooka_3

Zostańmy przyjaciółmi :)

kmil_pl

chłopie co Ty pie.lisz.... Durne pokolenie z zerowym pojęciem o historii wychowanym na pseudo ideach kreowanych przez media. Tak- w filmie użyto aktualne symbole mimo, że wtedy trochę się różniły (m.in. nasz herb Polski, zamieniony na ten dzisiejszy- DLATEGO by takie niemądre dzieci jak Ty, wiedziały jaki to herb, co dokładnie reprezentuje i wszystko było jasne) - Stąd krzyż papieski- gdyż symboli kościoła mającego swoją centralizację w Rzymie (czyt, Katolicym) było tam za przeproszeniem od ch. Znaczy sie - dużo. Bo to była ważna bitwa europy chrześcijańskiej, pod zwierzchnictwem Papieża, wielu Państw a nie tylko austrii właśnie ze względu na religie! Coś ty sie z choinki urwał? Nie wiesz co to była bitwa pod wiedniem? Jestes d.bilem i myślisz ze to jakies S-Fi i sobie te krzyże wymyślili fanatycy religijni z rydzykiem na czele? Jestes idiotą? O to chodziło w tej bitwie i właśnie dlatego uczestniczyli w niej Polacy- bo państwa uznające zwierzchnictwo Rzymskiego Papieża, były politycznie i moralnie zobowiązane co do tej daty, gdyż chodziło o zatrzymanie jak dotąd będącej nie do powstrzymania ekspansjii muzułmanów w europie. Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o historii upoważniałoby Cie to do wypowiadania takich głupot i gówna publicznie. idz d.bilu w ch.j

bermudy

więc były tam napewno i symbole papieskie. Radze ci mniej gadać a więcej słuchać innych, mniej wysnuwać własnych wniosków a więcej sie uczyć, bo g.wno rozumiesz

bermudy

Oj nie klnij tyle bo Cię Pani jutro na tej twojej Historii skarci.

kmil_pl

I jeżeli uważasz że użycie współczesnych symboli w filmie historycznym jest jak najbardziej na plus to sorry ale to ty w tym wypadku jesteś idiotą.

kmil_pl

jak masz 7 lat, i jedyne czego sie w zyciu nauczyłeś to idee z regionalnego tv to nie wypowiadaj się publicznie jeszcze wogóle- odrób lekcje, wróc do podstaw, dojrzyj do pewnych rzeczy a ze swoimi ocenami jeszcze zluzuj z parenaście lat. Jakbyś nie zauważył nie pisałem czy to na pllus czy minus, tylko, że nie jest to przeoczenie twórców, tylko umyślny zabieg, o to chodzi w symbolach by coś symbolizowały, jeśli by użyto starych- oryginalnych, nikt by nie poczaił o co chodzi, a właśnie nie o to w tym wszystkim chodzi. Poza tym- nie krytykowałeś tego- że jest współczesny symbol papieski tylko, że wogóle jest symbol papieski dzieciak. A tu dopiero sie błaźnisz- bo jakbyś nie wiedział te papieskie symbole były w trakcie tej bitwy obecne. Swoją drogą też uważam to za bezsens- gdyż oddali tam życie ludzie za pokolenia swoich potomków, które nie są w ćwierci tego warte- ludzi ala kamil_pl

bermudy

Ej ej kolego! Mam 7 i pół już! I dopiero uczę się hejtować... jak będę maił już 13 tak jak ty to może doję do tak mistrzowskiego poziomu

kmil_pl

W mnie masz całkowitą rację. Sami twórcy mówią, że jest to dramat historyczny, dlatego wszystko powinno być z tamtej epoki.

Zgodził bym się z @bermudy jedynie, gdyby film był określony: dramat, sci fi.

Termin historyczny do czegoś zobowiązuje.

Co do efektów, to zrobiony jest podobnie jak inne "dzieła" Renzo Martinelli. Nie wiem, czego się spodziewaliście. Wystarczy obejrzeć Barbarossa - Klatwa Przepowiedni, żeby stwierdzić, że te reżyser nawet mając miliardowy budżet potrafi jedynie robić produkcje klasy B i C i to, że jest beznadziejnym scenarzystą. Na dodatek współpracował z kolejnym włoskim beztalenciem, z którym robił pozostałe swoje filmy.

perun_6

Maria Antonina też ma dramat historyczny i co ? Że ktoś napisze coś takiego nie oznacza że będzie to dokładne odzwierciedlenie historii. Bo nie jest.

Nie rozumiem dlaczego jest już tyle tematów i wypowiedzi a nikt jeszcze tego filmu w całości na oczy nie widział. Wszyscy wielcy znawcy kina się opierają na zwiastunie. Owszem na pierwszy rzut oka szału nie ma ale to jeszcze nie niczym nie świadczy. Film mimo wszystko może się spodobać

bermudy

Kolego, nie tak ostro. Ten Marek z Aviano był zresztą legatem papieskim i może dlatego właśnie jest aktualny krzyż papieski, a nie taki jaki był wtedy. Twórcy może chcieli, żeby nie wątpliwości co do wymowy niektórych spraw, można dyskutować czy to słuszny zabieg. Ja na pewno przekonam się o tym dopiero jak do kina pójdę:)

bermudy

Dobrze mówisz. Niestety pełno jest tumanów bez jakiej kolwiek wiedzy historycznej.

Equer

a na głowę wszystkich bije wybitny historyk, założyciel tego arcyciekawego tematu , Szanowny Kmil_pl.

Brawa dla tego Pana

HRA

dokładnie, wypisał tak skrajne głupoty, że własnie nie rozumie jak tacy ludzie wypowiadają się na temat mając pojęcie na poziomie 1 klasy podstawówki (dosłownie)

bermudy

mówi się "nie rozumiem" de.bilu, że się wypowiem zrozumiale dla ciebie ty w du.pe pierdo.olo.ny baranie bo bez inwektyw to się chyba wypowiadać nie umiesz. Pewnie starzy się do ciebie id.ioto inaczej nie odzywają od urodzenia, więc kut.asie zajeb.any myślisz pewnie, że to normalne. Kup sobie ku.rwo słownik i wróc do szkoły

grd1

Ludzie ogarnijcie.... nie po to zakładałem ten temat żeby tu z wami walczyć... no może tylko z "bermudy" pajac jakich mało a takich trzeba zwalczać. Mogę mieć braki w wykształceniu ale to tylko i wyłącznie moja wina. Chodziło mi przede wszystkim że w tym zwiastunie... samym zwiastunie jest więcej motywów religijnych niż w filmach takich jak "Królestwo Niebieskie" gdzie chodziło o wyprawy krzyżowe i wojnę między chrześcijanami a muzułmanami.. no po prostu za dużo. Połowa filmu będzie wypełniona gównianymi efektami specjalnymi a druga rozmowami o bogu oraz gównianym aktorstwem... Jeżeli komuś to pasuje to spoko... mnie nie pasuje dlatego się wypowiadam. Dawanie współczesnych symboli do filmu historycznego jest dla mnie po prostu idiotyzmem. Sprawa krzyża... no i się zaczyna najpierw Smoleńsk a teraz to.... to zostawię bez komentarza bo zostanę tu zjedzony. I Sorry że nie komentuje wszystkich postów ale ktoś w tym kraju musi pracować na darmozjadów takich jak bermudy. Pozdro hejterzy.

ocenił(a) film na 6
kmil_pl

Bitwa miała z Chrześcijaństwem więcej wspólnego niż Krucjaty, które wbrew pozorom wcale pod Chrześcijaństwo tak nie podchodzą. Sobieski nie jechał tam bronić Austrii, tylko bronić Chrześcijaństwa i nie chciał by Turcy odcięli go od zachodu Europy. Co do współczesnego Orła, to tylko Polacy i ewentualnie zagraniczni historycy to rozpoznają, większość nie zwróci na to uwagi. Co do aktorstwa, to z Adamczykiem, Szycem i Bachledą-Curuś to możesz mieć rację, ale są tam też inni aktorzy. Murray to aktor oskarowy, Olbrychski to także weteran polskiego filmu i moim zdaniem czołówka polskich aktorów, Skolimowski też jest ok. I co do pytania o tym, czy Polska odejdzie od religii chrześcijańskiej, to mam nadzieję, że to się nigdy nie stanie, mimo iż obecny wygląd kościoła nie do końca mi się podoba.

mrmn

Tak się złożyło, że gdy Turcy atakowali Wiedeń, byli w sojuszu z córą kościoła - Francją, więc z tym kontekstem obrony chrześcijaństwa to bym nie przesadzał, choć zapewne uczestnicy bitwy po stronie polskiej mogli tak uważać. Nie ma to jak pobić pohańca, ograbić i jeszcze dostać odpust.

ocenił(a) film na 6
Khair

Niestety, w polityce wiara w Boga na zawsze będzie tylko pretekstem :( Co do Francji, to jak patrzę na nich przez pryzmat historii to ciągle się zastanawiam jakim cudem ten kraj ciągle istnieje. Mówiąc o obronie wiary, to chodziło mi o to, że jeśli Turcy podbiliby Wiedeń, to pewnie zaraz po tym poszli by na północ podbijać kraje niemieckie, przez co Polska stałaby się Chrześcijańską wyspą na tle muzułmańskiego Imperium Osmańskiego. Osobiście nie uważam, żeby zawarcie sojuszu z Turcją i odpuszczenie Wiednia w perspektywie długookresowej byłoby dobrym rozwiązaniem, ale to tylko gdybanie.

kmil_pl

Zgadzam się, dawanie współczesnych motywów do filmu historycznego jest głupotą. Dobrze, że ci rycerze na motorach nie jeżdżą albo rosomakami, tylko po to, żeby współczesna publika łatwiej to przyswoiła.

grd1

Dzięki za słowo poparcia:)

kmil_pl

jak w królestwie niebieskim nie widziałeś motywów religijnych to kolejne kretyństwo, wypowiadać się o filmie którego się nie widziało. nic mnie już nie zdziwi, jak wiadomo- d.bili- nigdy nie brakuje

bermudy

dochodzimy do patologii gdzie ludziom przeszkadzałoby, że w filmie o krucjacie, do którego sie odwołujesz i którego nie widziałeś, przeszkadzają wam symbole religijne. Może zróbmy film o papieżu w którem zamiast głowy kościoła, zrobimy kapitana żółwi ninja, by nie obrażało to niczyich uprzedzeń religijnych. A w bitwie pod grunwaldem zamiast polaków, przestawmy obrońców atlantydy, by film nie urażał czyiś uprzedzeń narodowych. Co za gówniane pokolenie, ot do czego doprowadziła MTV i całe to gówno made in america

kmil_pl

nie.. .ty nie masz braków edykukacyjnych masz braki w mózgu kretynie

bermudy

sorry, ale jak komuś zależy na zakłamaniu fundamentów zagadnienia mającego istotny wpływ na wyderzanie na świecie na przełomie paru wieków, fundamentów które ukształtowały to jak dzisiaj wygląda świat to mnie coś bierze. Nie mniej też uważam, że obrona wiednia była niepotrzebna. Dlaczego? Ano dlatego, że wywalczono właśnie wolnośc dla takich pokoleń jak kmil. Idźmy dalej.... do czego doprowadziła ta wolność i wybór religii mniej rygorystycznej bardziej liberalnej- ano do tego, że skaluje się wszystko- od samej religii po fakty historyczne, dokonania historyczne i należy sie zastanowić- patrząc na śmierdzące kupą Stany Zjednoczone- do czego ta nadmierna wolność prowadzi.... ano prowadzi do dysmózgii. Już dawno dojrzałem do tego, że jak się siłą pewnych rzeczy ludzim do głowy nie wp.rdoli, to sami do nich nie dojrzą, to rodzi nieporządek zasad społecznych, brak dyscypliny i brak jaj najmłodszych pokoleń. Więc jak dla mnie- mogli dogadać się z turkami, wprowadzić muzułmanizm, i by was j.bali za każde zboczenie naturalne i skrzywienie na mózgu, oraz patologiczne idee czy wygłaszane herezje. Czy było by gorzej? Może, ale lepsze to niż tolerancja takiej dysmózgii. Na marginesie dogadanie się z turkami polaków (np. poprzez wprowadzenie w polsce muzułmanizmu i stworzenie jakieś realnej silnej unii) mogło doprowadzić do całkowicie innego kształtu dzisiejszej europy... Jak wiadomo szwabia, anglia i inne kraje i tak później oduzależniły się od papieża, dając im zielone światło na bezkonswekwentne w wizerunku społecznym- je ba nie sie z innymi państwami europy (chociażby pod moralnym tłumaczeniem walki z innym religijnie państwem- co dzisiaj wydaje się głupie- a wtedy było dość istotne). Wszystko dlatego, że anektowanie państwa katolickiego przez państwo katolickie- nie było mile widziane ani przez papieża, który miał wtedy znaczenie polityczne, ani przez inne państwa europy, znaczenie religii nie było takie jak sobie Ty myślisz- że były jakieś mohery ryczące gdzie jest krzyż- nie... wtedy zwierzchnictwo papieża tworzyło moralną unie między państwami europy. Były to czasy dzikie jak wiadomo, a to zwierzchnictwo- przynajmniej w NIEWIELKIM bo niewielkim stopniu ale jednak wpływo na stabilność w całej europie i tworzyło pewnego rodzaju unie. Wystąpienie Marcina Lutra, powstanie anglikanizmu- jak ktoś myśli, ze chodziło naprawde o sprzedaż odpustów i to, że moralnie to komuś nie pasowało- jest d.bilem... tak naprawdę, chodziło o polityke, oduzależnienie się od Papieża i centralizacji państw katolickich. Sprzedaż odpustów to takie gówno dla ludu- które musi istnieć zawsze, by było coś "normalnego" oficjalnie. Czysta propaganda i udawanie, że chodzi o idee kiedy chodzi o coś inneg- to jest chyba każdemu dobrze znane. Coś trzeba było tym prostym ludziom powiedzieć co do nich trafi. Nie mniej jak mówie, dogadac sie z turkami wprowadzic muzulmanizm i może by nie doszło do rozbiorów polski. Bo pozycja u papieża czym więcej lat do przodu tym mniejsze miała znaczenie(m.in. z powodów opisanych powyżej), tak samo jak wszystko inne przestało mieć znaczenie. Jak dla mnie mogli wprowadzić ten muzułmanizm a nie walczyć o wolność i zachowanie religii. Muzułmanie by juz wiedzieli jak trzymać za ryj

bermudy

W życiu większych bzdur nie czytałem... a nawet nie dobrnąłem do końca wypowiedzi... jeżeli nie podoba Ci się wolność słowa itp to wyemigruj do Korei Północnej... wyświadczysz wielką przysługę społeczeństwu. Nie chce mi się już nawet odpisywać na te komentarze bo widzę że tylko Cię nakręcam. Jak to mówimy w naszym młodzieżowym slangu... nara pajacu.

grd1

Proszę nie przenosić rozmów z własnego domu na to sympatyczne forum. Współczuje Panu cięzkiej sytuacji i choroby , ale tak wypowiadac się nie godzi.
Pozdrawiam serdecznie

HRA

Starałem się wypowiedzieć w sposób zrozumiały dla "kolegi" bermudy. Ale jak to się mówi, uderz w stół a nożyce się odezwą :) Pozdrawiam jeszcze serdeczniej

ocenił(a) film na 1
kmil_pl

w XVIII, pod koniec

kmil_pl

Jeśli Polska kiedykolwiek "odetnie się" od kościoła, to upadnie. I już nie wstanie. Po prostu.

ocenił(a) film na 1
Georgiana_1

przepraszam ale nie rozumiem, co spowoduje jej upadek to ze kościoła nie będzie? jeśli Polska i Polacy chcą przetrwać w 21 wieku i później to jak najszybciej powinni doprowadzić do rozdziału państwa i kościoła. to nie jest średniowiecze, światopogląd kościoła nie zmienił się od setek lat, a ludzi tak, teraz są wykształceni i wiedza o wiele więcej niż kiedyś i są w stanie zaakceptować daleko idące zmiany, nawet te najbardziej radykalne i tak dalej i tak dalej...

wark1

To proste. Po co robić cokolwiek dla ojczyzny (nie wspominając o umieraniu za nią), skoro nie wierzy się, że to ma sens, że po śmierci jest jeszcze jakaś nagroda? Jeśli Boga nie ma, to kierowanie się czymś innym niż własny interes nie ma najmniejszego sensu. Czemu człowiek ma się przejmować innymi? W imię czego? Ludzkości? Postępu? Humanizmu? To puste słowa. Nie da się "przetrwać w 21 wieku" bez wartości. W żadnym się nie da.
Jaki "rozdział kościoła od państwa"? Duchowni nie pełnią przecież funkcji politycznych. Nie są posłami, senatorami. A własne zdanie mogą wyrażać tak samo jak wszyscy inni obywatele. Zresztą w Polsce 90% obywateli deklaruje katolicyzm, więc jego zasady powinny być obecne w polityce. A mówić, że to dyskryminacja tych kilku procent to tak, jakby twierdzić, że Komorowski nie powinien być prezydentem, bo czterdzieści kilka procent osób głosowało inaczej. Bez sensu.
Co ma średniowiecze do rzeczy? Co z tego, że ludzie więcej wiedzą? Po co jakieś radykalne zmiany i w czym konkretnie? Ludzię będą przez to szczęśliwsi?

ocenił(a) film na 1
Georgiana_1

Powiadasz ze "duchowni nie pełnią funkcji politycznych" ale maja wpływ na politykę. Na przykład Rydzyk, który udzielił poparcia PISowi i Solidarnej Polsce podczas ostatniej demonstracji, czy chociaż by nakłanianie wiernych do glosowania na PIS przed kilkoma laty. Uważam ze te nie powinno mieść miejsca a osoby duchowne winny mówić jedynie i tylko o bogu i o niczym innym. "Polsce 90% obywateli deklaruje katolicyzm" ale ile jest praktykujących, z pewnością poniżej 60%, ludzie maja już dosyć kościelnych afer i kłótni, chociaż by niedawna afera z funduszem kościelnym.

wark1

A czemu mieliby nie mieć? Media mają wpływ na politykę, gospodarka ma wpływ na politykę. Kościół nie może?
Co do nakłaniania do głosowania na określone partie, to nigdy w życiu nie słyszałam takiego kazania. Zetknąłeś się z tym osobiście? Nie wiem, jak wyglądała dokładnie ostatnia demonstracja, osobiście udziału nie brałam, bo do Warszawy mam trochę daleko. A ty?
Jaka "afera z funduszem kościelnym"? Przypomnij mi proszę, bo już nie pamiętam. Były chyba jakieś dyskusje ile kościół zarabia i z tego co pamiętam, to każdy liczył inaczej. Bo w sumie co to znaczy "kościół zarabia"? Liczymy pensje katechetów? A datki na organizacje charytatywne, które prowadzi? Przypominam sobie jeszcze jakieś propozycje podatku na kościół, ale nie uważam tego za dobry pomysł, bo datki powinny być dobrowolne. Zresztą, zmuszać niewierzących do płacenia czegoś takiego, to by dopiero była dyskryminacja.

ocenił(a) film na 2
Georgiana_1

To prawda, wszystkie cywilizacje, które porzuciły religię i tradycję umierały.

Georgiana_1

niewielka cena za brak watykańskich agentów ;)

ocenił(a) film na 1
kmil_pl

Aha, to co mieli przedstawić w wojnie chrześcijan [uściślając - katolików] przeciwko islamistom? Logo McDonalda, puszkę piwa?
Wiążę spore nadzieje z tym filmem [nie jest to mój gatunek], ale już sama tematyka budzi uznanie - niech wreszcie najważniejsza bitwa z udziałem Polaków doczeka się ekranizacji, niech Polacy dowiedzą się o tej jakże ważnej dla losów Europy bitwie.
No i jestem ciekawy, czy Abraham zagra swoją rolę chociaż w połowie tak dobrze, jak Salieriego.

ocenił(a) film na 3
aciddrinker

"niech Polacy dowiedzą się o tej jakże ważnej dla losów Europy bitwie. "

ŻE CO?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones