PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 907
ocen
2,5 10 1 26907
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Rzadko można w kinach oglądać filmy, które by przedstawiały Polskę jako kraj potężny, prawy, honorowy, uczciwy. Mało powstało filmów, które przedstawią Polskie dokonania, zwycięstwa, ważne bitwy/wojny, nasza dzielność, nasze dobre strony. Mamy co prawda Krzyżaków, Potop, Ogniem i Mieczem oraz Pana Wołodyjowskiego, ale sa to produkcje Polskie, które sa po prostu liche w każdym tego słowa znaczeniu.
W czasie nagrywania filmu "Bitwa pod Wiedniem" cieszyłem się, że w końcu Świat ujrzy film na którym Polska przedstawiana jest jako ostatnia deska ratunku, że tylko Polski król może ocalić Europe przed dzikusami Tureckimi.
Natomiast po obejrzeniu filmu powiem tyle, że nasza niewątpliwie najwspanialsza w dziejach Polski bitwa została przedstawiona w tak brzydki sposób, przy użyciu tak tandetnej techniki, że ocena tego filmu w ogóle mnie nie zaskakuje.
Fabuła porażająca. Bitwa zmarginalizowana. Jacyś szamani udający się za mnichów czy księży... Efekty komputerowe gorsze niż na grach z 2005 r. A ta Bachleda Curuś to po prostu ... nie wiem , brak mi epitetów które mogły by w 100% określić te aktorzyne...
Film który mógł być naprawdę świetny został bublem. Fabuła zniszczona. Wiele błędów/niedociągnięć, które rzucały się w oczy oglądając już pierwszy raz.
Jeśli ktoś uważa, że ten film był udany i warto go polecać to taka osoba powinna niezwłocznie zostać zbanowana na tej stronie.

ReixenZG

Trylogia jest licha? Daruj, ale według mnie Hoffman nakręcił trzy wspaniałe filmy, w porównaniu do których "Bitwa..." wypada tragicznie.
Kto u licha pracował nad rekwizytami i dał flagę z orłem, który widać nad tablicami u nas w szkołach, zamiast ówczesne godło? Z jakiej racji w filmie, który jest produkcji (wg filmwebu) polsko-włoskiej, polski król i w ogóle żołnierze porozumiewają się między sobą po angielsku? Rozumiem, że na potrzeby zagranicznego widza, ale czy nagle zapomina się o NAPISACH?
Co do gry aktorskiej - nie wypowiem się, ponieważ szkoda słów w niektórych przypadkach.
Efekty, jak wspominasz, są tragiczne. Uśmiałam się nieźle, kiedy zobaczyłam, że Kara Mustafa patrzy przez lunetę i widzi dwóch mnichów, podczas, gdy jego towarzysz bez owego przyrządu widzi nawet, że jeden z duchownych trzyma krzyż.
Jedno mnie zastanawia: czy wezyr naprawdę zginął w ten sposób, czy też to jest kolejny błąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones