PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 910
ocen
2,5 10 1 26910
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Oglądając ten film, nie skupiajmy się tylko na technice i efektach specjalnych, lecz niech brzmią zawsze w naszych sercach wzruszające słowa, skierowane do polskiego wojska przed bitwą, cytuję :
""Bracia, wkrótce ruszycie do boju, będziecie musieli zabijać inne istoty ludzkie ...
Kiedy nadejdzie ta chwila, że będziecie zabijać lub ginąć
pamiętajcie moje słowa:
Brońcie nie tylko Wiednia, lecz także swojej WIARY i tradycji,
Brońcie swoich żon, dzieci, sióstr, braci, matek, ojców.
Ponieważ jeśli Wiedeń upadnie, to upadnie i Rzym, a jeśli upadnie Rzym upadnie cały kościół …Brońcie WIARY, żeby dzieci mogły czcić BOGA, żeby mogły kochać CHRYSTUSA
Będą wolni ponieważ dziś ruszacie do boju ...
Powtarzajcie za mną: WIERZĘ CAŁĄ DUSZĄ""

Trudno nie mieć łez w oczach, jak się to słyszało.
Oglądnijcie koniecznie ten film. To jeden z niewielu filmów, na który warto obecnie pójść do kina.

ocenił(a) film na 2
Trynity122

No czy ja wiem,zgadzam się że film oddawał prawdę historycznom itp. ale o efektach szkoda gada. Głównie przez to ten film to klapa.

kuba125

Buhaha. Fajnie zmiażdżyliście ten film swoją ironią.

PS. Jeśli mówicie poważnie, to macie spory problem.

ocenił(a) film na 2
pawbab

Nie. Nie ,mówiłem poważnie ale film nie jest taki zły.

ocenił(a) film na 2
pawbab

Ale pod względem efektów to naprawdę żenada. Ta krew....Kule Armatnie. Szkoda gadać.

kuba125

No to Cię uświadomię, że film ma zawiera poważne błędy historyczne, najprostsze np. dzisiejsze godło w XVII w., a bitwa odbyła się nie 11 września, ale 12 (ciekawe dlaczego akurat twórcy dali 11.09?). Uwierz mi, że znajdzie się ich jeszcze trochę. Nie chcę mi się jeszcze raz wracać do tego gów.na, ale może komuś się zachce i napisze temat o tych błędach.

ocenił(a) film na 2
pawbab

A to nie wiedziałem. W taki razie obniżam ocenę na 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones