PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 902
oceny
2,5 10 1 26902
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Tematyka a przede wszystkim forma na dzień dzisiejszy nie trafiają do statystycznego widza. Film wielu wydaje się nieco dziwaczny. To, czego nie znamy krytykujemy, bo jest inne. Ale inne może być przecież lepsze!

ocenił(a) film na 2
Dalton_fw

Ja nie wiem co ty zobaczyłeś w filmie że go oceniłeś na 8.
Efekty- beznadziejne
Aktorstwo- Nieliczne osoby bym ocenił na 5/10.
A samą bitwę przedstawili okropnie. Jak wcześniej napisałem- reżyser wsadził tam bronie i zbroje z różnych epok i kultur. W dodatku, husaria ma współczesne godło polski? -.-

ocenił(a) film na 3
PanSmith

Błędów historycznych jest masa poczynając od godła a kończąc na husarii ze skrzydłami na plecach, nawet gimbus już wie że to historyczny bzdet ciągnięty w filmach do dzisiejszego dnia, cała szarża konnicy to beznadziejna sprawa, jakieś krótkie kopie trzymane pod pachami(kopie Husarskie miały od 4,5 do 6 metrów utrzymajcie to pod pachą, do tego były specjalny pas przy siodle). Najbardziej podobał mi się w tym filmie Adamczyk, chociaż on dał radę aktorsko. Z tego tematu powinno się zrobić film opowiadający oblężenie Wiednia i samą bitwę a nie bzdety o mnichu i Mustafie. Taki komunistyczny "Potop" jest sto razy lepiej zrobiony niż ta wielka europejska produkcja, bo przynajmniej Sienkiewicz dał im na tacy zajebisty scenariusz i to była podstawa, reszta to profesjonalizm aktorów i całej ekipy produkującej film, wszystkiego tego w ''Bitwie pod Wiedniem'' zabrakło niestety.

ocenił(a) film na 2
diacono

100% racja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones