PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674586}
7,7 4 586
ocen
7,7 10 1 4586
7,5 4
oceny krytyków
Blackfish
powrót do forum filmu Blackfish

Kłamstwa

ocenił(a) film na 1

Obejrzałam...i chciało mi się płakać. Jak można TO nazwać dokumentem? tylu kłamstw, od Tuska nie słyszałam... I wie to każdy, kto się interesuje tematem i nie jest zagorzałym anty. Przepraszam, ale coś co skupia się tylko na ''hejtowaniu'' jednej strony, nie będąc neutralne, nie może się zwać dokumentem... nie pokazali nawet tych orek, które naprawdę tej pomocy potrzebują takich jak Tokitae i Kshamenk. Jak ktoś nie ma problemu z angielskim to proszę zajrzeć na bloga orcinus - ocean na tumblru i tam kliknąć w zakładkę ''Blackfish'' oraz na Face bookową stronę ''I knew orcas before Backfish'' i tam znaleźć album ''Blacklies'' ( Niestety wszyscy wiemy jak tu z linkami)

Zwłaszcza zwróćcie tu uwagę na wypowiedź reżyserki... toż to czysta manipulacja. Wiem, że pewnie zaraz posypią się hejty. Nie jestem ani pro ani anty, nie twierdzę, że SeaWorld jest święty, ale tych orek i tak nie można uwolnić, czego dobrym przykładem jest Keiko*. Lepiej skupić się na ratowaniu dzikich populacji... np. Southern Residents i tu polecam film ''Fragile waters'' który można znaleźć na Vimeo.

Albo zainteresować się kolejnymi odłowami, bo jednak większość tego nie wie, albo ich to nie interesuje, ale Rosja zaczęła łapać orki jakoś wtedy gdy ten film wyszedł. A kto się Rosji postawi ? gdzie w tej sytuacji jest wspaniała PETA ?

Są osoby które były w teamie Blackfish i nie są z tego powodu dumne np. Mark Simmons. No i czy nikt z was nie widzi, że ktoś tu zbija kasę na czyjejś śmierci ? Ponoć rodzina Dawn nie jest z tego filmu zadowolona. Ten i podobnego typu filmy nie oddają tego czym są parki takie jak Sea World. Czy jest coś wspomniane o Teamie Rescue chociażby? Czytać, jak to wygląda z drugiej strony medalu i z całości wynieść prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones