PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674586}
7,7 4 574
oceny
7,7 10 1 4574
7,5 4
oceny krytyków
Blackfish
powrót do forum filmu Blackfish

Jak dla mnie ten film powinien być obowiązkowo puszczany w szkołach. Co myślicie?

ocenił(a) film na 9
Intonacja

Dokładnie tak, może wówczas mniej będzie chętnych na wakacyjną wizytę w delfinariach.

heliconia

Zastanawia mnie, dlaczego takich edukujących filmów nie puszcza się w telewizji...

ocenił(a) film na 9
Intonacja

Ponieważ w tym samym czasie antenowym tzw. gwiazdy mogą tańczyć na lodzie lub na parkiecie;)

heliconia

No tak, zapomniałam, głupia ja.

ocenił(a) film na 9
Intonacja

Nie przejmuj się. W tym przypadku zapomnieć oznacza dar losu:)

Intonacja

Witam
Tego typu dokumenty są pokazywane-choć rzadko w TV-np.jakiś czas temu był taki o szympansie zabranym od matki po urodzeniu i "żyjącym" przez wieele lat w klatce. Czasem są np. na Planete+,ale minusem są godziny-zwykle późno.

ocenił(a) film na 6
Intonacja

Na TVP Kultura emitowali to już parokrotnie.

Intonacja

Zgadzam się stuprocentowo, że powienny byc puszczane w szkołach.

ocenił(a) film na 1
Intonacja

To coś nie jest filmem edukacyjnym i nie powinno się marnować czasu uczniów na te bzdury.
https://simplyloveorcas.weebly.com/anti-blackfish.html

RealTakara

Ale i tak jest na faktach. Lepszy prawdziwy film, niż nafaszerowane słodyczą filmiki nie wnoszące żadnej refleksji. No ok, każdy ma swój gust i ja o gusta się kłócić nie będę, ale ja również mam prawo do swojej opinii.

ocenił(a) film na 7
RealTakara

Przeczytałam całą stronkę i to, o czym piszą jej twórcy, nie ma żadnego znaczenia. To, że fragment z ujeżdżaniem orki, był tak naprawdę autorstwa innej trenerki? Co to ma za znaczenie? Albo to, że dla zilustrowania orek nie zawsze pokazywano Tilikuma, ale inne orki. Albo że trenerzy nie pracują już długo w SeaWorld, albo że mieli małe doświadczenie. To naprawdę nie ma znaczenia i wygląda jakby "tonący brzytwy się trzymał". Obraz mówi sam za siebie

ocenił(a) film na 1
RealTakara

Dokładnie... beż JAJ. To, że ludzie zniewolili te inteligentne zwierzęta dla rozrywki jest złe... Jeśli ktoś tego nie widzi to nie zasługuje na życie.

Intonacja

Polecam inne filmy, a raczej reportaże:

"Ginący świat"
"Na ratunek rekinom"

Oba bywają w TV, jak nie, to szukać w necie.

ocenił(a) film na 6
Intonacja

Nie uważam że dobrym pomysłem jest puszczanie tego filmu w szkołach ale nie dla tego że to dobry czy zły film, ale dla tego że wiem jak się ogląda filmy w szkole, raczej mało się człowiek skupia na filmie a filmy dokumentalne powinno się oglądać raczej w skupieniu i coś z nich wynieść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones