PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=15}
7,0 115 336
ocen
7,0 10 1 115336
6,2 16
ocen krytyków
Blade Wieczny łowca
powrót do forum filmu Blade - Wieczny łowca

Mam bardzo sprzeczne uczucia względem tego filmu, bo z jednej strony nie jestem ślepy i
głuchy, aby nie widzieć i nie słyszeć rzeczy, które określiłbym jako "frazesy kina akcji".
Począwszy od prostolinijnej fabuły, która w żadnym miejscu nie zmusza widza do myślenia,
przez motywy, którymi kierują się bohaterowie (zabijam wampiry, bo bestialsko zabiły mi
rodzinę) skończywszy na fakcie, że film streszcza zdanie "KILL ALL THE VAMPIRES!" i
mógłbym tak długo jeszcze wymieniać, to bawiłem się przednio! Wesley Snipes w tym filmie
jest moim idolem. Kropka. Jak dla mnie to każda słabość tego filmu jest jednocześnie jego
mocną stroną. Widać, że efekty specjalne w postaci hektolitrów juchy (jak myśmy z kumplami
się tym jarali w podstawówce!), swoją drogą nie takie znowu najgorsze nie są w całości
dziełem bluescreenów. I ja to kupuje. Sorry, Dżejmsie Kameronie, ale wolę widzieć, że film jest
dziełem nie tylko grafików komputerowych, ale również sztabu innych gostków tworzących, te
zajebiście kiczowate, wampiryczne hieroglify w żywym materiale, które nadają całości
specyficznego klimatu. No i jeszcze to wszystko przy akompaniamencie muzyki techno! Dwa
piwka podczas filmu i cały następny dzień chodzisz napompowany, niemal jak po filmie z
Brucem Lee. 7/10

ocenił(a) film na 8
Demotykrator

jak zwykle każda muzyka elektroniczna w filmach nazywana jest "techno"...

użytkownik usunięty
tomekk2

Bo generalnie remix Pump Panela do 'Confusion' to jest techno. Dokładniej to acid techno, czyli muzyka w jakiej się specjalizują. Radziłbym trochę poczytać przed wypowiadaniem się.

ocenił(a) film na 8

Ale czy całemu filmowi towarzyszy techno, czy tylko jedna ze scen?

ocenił(a) film na 7
tomekk2

Tu masz listę utworów tworzących płytę Blade soundtrack: http://www.imdb.com/title/tt0120611/soundtrack . Oczywiście są jeszcze utwory które nie znalazły się na liście, ale i tym tematem zauważyłem, że zajął się Maklejn :
http://www.filmweb.pl/film/Blade+-+Wieczny+%C5%82owca-1998-15/discussion/Zaginio ne+utwory+wujka+Blejda,1457485

ocenił(a) film na 5
Demotykrator

Spoko opinia. Ostatnio jak go widziałem w TV błądząc po kanałach to sobie niezobowiązująco obejrzałem, ale nie pamiętam by ten film wzbogacił moje życie, choćby o jakieś szczególnie pozytywne emocje. Po prostu, nawet niezły głupkowaty film akcji. :P Jakoś wolę chyba kicz lat 80 a la "Commando". :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones