PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847}

Blair Witch Project

The Blair Witch Project
6,3 124 291
ocen
6,3 10 1 124291
5,9 20
ocen krytyków
Blair Witch Project
powrót do forum filmu Blair Witch Project

Jako że jestem raczej osobą, która teoretycznie dość łatwo wkręca w tego typu klimaty, spodziewałem się że trafi do mnie ten film, poczuję tę grozę. Chodź fakt, że opinie były bardzo skrajne.

Z plusów:
- poczucie beznadziei i osaczenia w lesie, no coś w tym jest, kiedy nasi bohaterowie błądzą, a w szczególności obawiają się zmroku, jednak uważam że można to było zrobić znacznie lepiej
- zakończenie nieco podniosło ciśnienie, wątek niczym z miejskim legend z tym staniem twarzą do ściany

Moje zarzuty? Nie da się ukryć, że w powietrzu unosi się po prostu na pół-amatorski charakter filmu. Jest to wrażenie banalności i prostoty tego materiału, ot poszli do lasu, połazili, pokręcili się po krzakach, jakieś gałązki, szumy usłyszeli i kaniec filma ;) Do tego ci irytujący bohaterowie i ich wydumane konflikty i zachowania, z Heather na pierwszym planie. Wiem, że wiele osób stwierdzi, że o to chodziło że nic nie widać, że to miało stworzyć klimat etc. Ja uważam, że to jest marnie wykonane po prostu.

Poza tym jest jeszcze coś co utrudniało mi wczucie się w tą historię, ten amatorski charakter produkcji od samego początku wydawał się miodnym materiałem na parodię;) Chodzą w koło po jakiś krzakach, jakiegoś zdechłego źwierza znaleźli, panikują na byle szurnięcie w lesie, a te kupki kamyków od razu kojarzą mi się z taśmowymi ''Ch, d..i kamieni kupa'' :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones