PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789433}
6,8 2 647
ocen
6,8 10 1 2647

Blame
powrót do forum filmu Blame!

9/10

ocenił(a) film na 9

Tak dobrze nie bawiłem się od czasu pierwszego [i jedynego słusznego] 'Ghost in the Shell'. Ten film wygląda i brzmi świetnie, po pierwszym seansie obejrzałem go raz jeszcze, tym razem ze słuchawkami na uszach. Uniwersum - rozrastające się nieustannie miasto - jest ciekawe i się je chłonie, fabuła może niezbyt porywająca i generalnie prosta ale na plus należy zaliczyć przedstawienie jej widzowi, cały świat i jego historia wchodzą do głowy momentalnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak przewodniego motywu muzycznego, ten z 'Ghost in...' chodzi za mną do dzisiaj.

Tę opinię piszę świeżo po obejrzeniu filmu po raz drugi i szczerze mówiąc korci mnie aby odpalić go ponownie. 'Blame!' mnie po prostu porwał. Nie spodziewałem się po nim niczego a dostałem pozytywnego strzała w japę.

ocenił(a) film na 5
Tatusiek1986

Przeczytaj sobie mange bo jest znacznie lepsza. Film za bardzo zpłycił oryginał.

ocenił(a) film na 9
wujekbandzior

Szczerze? Mi np. dużo bardziej podobał się film. Było tutaj dużo więcej emocji, walki fajnie zrobione (a nie jak w mandze, gdzie ciężko było coś dojrzeć). Może i fabuła była spłycona, ale dzięki temu powstało coś innego ^^

ocenił(a) film na 7
Tatusiek1986

Nie wiem czy to było dobre tłumaczenie, tam gdzie to oglądałem, ale jak znaleźli tego robota to on powiedział ze czekał 17 milionów godzin, a to daje 2000 lat! Nie mogłem tego przeboleć, że przez 2000 lat nikt z tej wioski tego robota nie znalazł, nie odważył się tam pójść i to ogarnąć - to wręcz niemożliwe. Może się czepiam ale przez taki czas to drugi Jezus zdążyłby zejść na ziemię.

ocenił(a) film na 8
kostekczwk

W tłumaczeniu na netflix jest 17 tysięcy godzin.

ocenił(a) film na 6
Hvast

Co i tak jest ogromem czasu. Co oni robili na tej wsi przez te wszystkie godziny? Hodowali krowy?

ocenił(a) film na 6
jeanfavre

Budowali cywilizacje, wynajdywali demokrację, potem próbowali lecieć na księżyc, aż pewnego dnia odkryli smartphony i wrócili do pasania krów i braku chęci do samodzielnego myślenia.

A nie czekaj... to nie ta historia :)

ocenił(a) film na 9
jeanfavre

Miałyby mnóstwo miejsca do tzw "wolnego wybiegu"... Szkopuł w tym, że miasto rozrastało się stalą, a nie łąkami, lasem,parkami, etc. ;)

ocenił(a) film na 7
Hvast

Nie wiem, jak było 3 lata temu, ale teraz na netflixie jest 17 milionów. A 17 tysięcy to wcale nie tak długo. Rok mniej więcej

ocenił(a) film na 8
kostekczwk

2000 lat wcześniej powstała bariera, ale nie ta wioska. Mieszkańcy wioski pojawili się w tym miejscu 300 lat przed wydarzeniami, które oglądamy. A teren świątyni omijali, ze względu na "głosy", które uznali za złego ducha. Zapewne chodziło właśnie o Cibo.

ocenił(a) film na 8
kostekczwk

Wiesz co, Grecy przez długi czas (nie wiem czy akurat 2000 lat, ale przedział czasu zapewne podobny) wierzyli, że na Olimpie znajduje się siedziba ich bogów. Olimp to zwykła góra, do tego niewysoka, a i tak nikt nie poszedł tego sprawdzić... Sytuacja przedstawiona w Blame! nie jest wcale tak kuriozalna jak się wydaje...

ocenił(a) film na 8
Tatusiek1986

Powstaje druga cześć, ale nie ma co liczyć na wierna ekranizacje i chyba dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones