PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4231}

Blaszany bębenek

Die Blechtrommel
7,1 15 648
ocen
7,1 10 1 15648
7,3 10
ocen krytyków
Blaszany bębenek
powrót do forum filmu Blaszany bębenek

już jest zapomniane. Szkoda czasu. Po co psuć sobie poczucie dobrego smaku.

haluska

Właśnie oglądam , po raz któryś

ocenił(a) film na 10
haluska

Znasz się jak świnia na gwiazdach.

ocenił(a) film na 3
Dick_van_der_whore

prymitywny, wulgarny komentarz - tak, jak cały ten film.

ocenił(a) film na 10
haluska

Słaba prowokacja, jak całe twoje życie.

ocenił(a) film na 3
Dick_van_der_whore

Gratuluję wiedzy na temat mojego życia! Ale ja komentuję film, a nie twój gust. Ty mnie nie interesujesz, tak jak ten film.

ocenił(a) film na 10
haluska

Skoro komentujesz film, to znaczy, że cię interesuje, skoro twierdzisz, że na ten film szkoda czasu, to albo jesteś trollem, albo głupcem, a głupcy mają kiepskie życie.

użytkownik usunięty
Dick_van_der_whore

Po prostu kręcą cię ześwirowane filmy, co wyraźnie widać po ocenach, ale dorabianie do tego ideologii - którego nauczyłeś się pewnie oglądając te ześwirowane filmy - jest całkowicie zbędne.

Smaruj się czekoladą i ubieraj w babciną bieliznę, skoro to lubisz. Ale nie pieprz przy tym, że to ekologiczne. :D

ocenił(a) film na 10

Ten film nie jest ześwirowany, zauważmy, że autor powieści na której podstawie ów nakręcono dostał za nią nagrodę Nobla. Film dostał Oscara, a co ważniejsze, dużo bardziej prestiżową dla artystów, Złotą Palmę. Jest świetnie zagrany, świetna scenografia, fantastycznie nakręcony (gdy pierwszy raz go widziałem byłem pewny, że to film z początku lat 90, w 1979 hollywoodzkie filmy wyglądały zupełnie inaczej- gorzej). Do tego ten naturalistyczno-surrealistyczny klimat, świetne postacie, nawet epizodyczne, ciężar gatunkowy itd. A jedyne co ludzie przeciwstawiają takim argumentom to: "obrzydliwy" i "ło, pedofilia, ona uprawiała seks z dzieckiem" (oczywiście nie widzą, że oboje mieli wówczas 16 lat), widzisz jak słabo?

Dick_van_der_whore

w realu on miał 13, a ona 25 ;) więc jednak coś nie halo.

ocenił(a) film na 8
haluska

co do określenia "arcydzieło" - zgadzam się całkowicie. Kwestia obrzydliwości czy też genielności, to już sprawa odbioru i oceny przez konkretnego widza. Ja akurat uważam,że jest genialny. W każdym bądź razie obejrzany nikogo nie pozostawia obojętnym. Warto pamiętać, żę ten "obrzydliwy" film powstał na podstawie powieści o tym samym tytule i moim zdaniem jest nawet bardziej udany niż sama powieść

użytkownik usunięty
haluska

Raczej nie popsujesz sobie czegoś, czego nigdy nie miałaś...

haluska

Po sobie psuć poczucie dobrego smaku...
rodem z taniego shitu dla prostego, głupiego ludu, który jest tak intelektualny jak pies mojej sąsiadki. Gdzie wszystko jest ładne, estetyczne, kolorowe, ZUPEŁNIE JAK PRAWDZIWE ŻYCIE, prawda?
Wcale nie szkoda czasu, a przynajmniej dla tych, dla których wiodącą w odbiorze dzieła jest interpretacja, nie ocena samego obrazka.
Zastanawiające, że nie widzisz co o tobie mówi twój komentarz.

ocenił(a) film na 3
haluska

Oj jak ja się z Tobą zgadzam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones