PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4231}

Blaszany bębenek

Die Blechtrommel
7,1 15 648
ocen
7,1 10 1 15648
7,3 10
ocen krytyków
Blaszany bębenek
powrót do forum filmu Blaszany bębenek

nie wiem czym ludzie sie tak podniecaja w tym filmie, nie zauwazylem tu zadnej alegorycznosci do czegokolwiek, widzialem za to wiele scen "milosnych" swoja droga patologicznych i perwersyjnych, na ktorych autor bezwzglednie sei skupil przez co przeslonil jakikolwiek sens tego filmu,
naprawde najgorszy film jaki kiedykolwiek ogladalem , fakt otrzymania przez ten film oskara (z tego co sie orientuje) zadziwia mnie, mysle ze dal on ludziom z salonow na bezkarne ogladanie scen erotycznych. nie jestem pruderyjny innego sensu tego filmu nie widze przykro mi odradzam ogladanie, co do ksiazki nie bede sie wypowiadal bo nie czytalem

użytkownik usunięty
raziel47_2

"nie zauwazylem tu zadnej alegorycznosci do czegokolwiek"
nie ma senu abym Ci je wymienial bo calosc jest jedna wielka kopalnia wszelkiego rodzaju odniesien, podpowiem Tobie lekko co do jednego; bebenek nie bez powodu jest koloru bialo czerwonego

zapoznaj sie z biografia Güntera Grassa i jego ksiazką na ktorej podstawie zostal nakrecony ten film. Jesli nadal bedziesz uwazal ten film za tandete to dodam ze sam Grass byl zadowolony z adaptacji.

To, że autorowi podobała się adaptacja nie oznacza, że tak oceni to widz,
tym bardziej ten nie znający utworu :) niestety mam podobne odczucia, nie
wiem, czy w książce było tyle seksu, obłędu i zepsucia, ale spowodowało to,
że skupiałam się wyłącznie na myśli o dotrwaniu do końca tego "dzieła".
Mnie film wprawił w osłupienie i obrzydzenie, miałam tylko na podstawie
jego samego napisać pewną pracę. Przy okazji tu film oceniam średnio,
doceniam jego ogromny przekaz, ja po prostu nie lubię takiego kina.

ocenił(a) film na 10
raziel47_2

dobra prowokacja bo chyba nikt by czegoś takiego nie napisał poważnie ;]

ocenił(a) film na 9
raziel47_2

Wspomniałeś że kolor bębenka ma jakieś znaczenie... Nie czytałem książki, a z filmu nie wywnioskowałem dlaczego. Wytłumacz

Pan___Kracy

Znaczenie ma tylko takie, że Grass ma polskie, a ściślej kaszubskie
korzenie :)

ocenił(a) film na 1
raziel47_2

Zgadzam się w 100%, ale oglądam gorszy film. Jednak ten tez należy do jednych z najgorszych.

alisama

Jak ktoś daje 13stemu posterunkowi 10 a temu filmowi 1 musi mieć coś z głową, wyrazy współczucia

ocenił(a) film na 1
pawel_8412

współczucia to dla takich osób, które lubią tak obrzydliwe sceny, jakie zawiera w sobie ten film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones