PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107590}

Bliżej

Closer
7,2 104 723
oceny
7,2 10 1 104723
7,2 28
ocen krytyków
Bliżej
powrót do forum filmu Bliżej

Niespodzianka pełną gębą. Po okładce i aktorach spodziewałem się jakiejś komedii romantycznej, a tu taki psikus. To pełnowymiarowy, skomplikowany i pokręcony dramat psychologiczny dużego kalibru. Miłosny czworokąt gdzie każdy sypia z każdym albo twierdzi, że sypia. Złość, namiętność, seks, miłość prawdziwa i udawana, kłamstwa, płacz, pretensje, agresja - wszystko miesza się jak w kalejdoskopie. Mało tego, z postaci wyłażą najgorsze ludzkie cechy i nikogo tutaj nie da się polubić. Fabuła praktycznie nie istnieje, są tylko kolejne sceny i dialogi pokazujące reakcje bohaterów na działania swoich bliskich. Aktorstwo w tym filmie jest najwyższej próby. Portman i Roberts grają dobrze ale mężczyźni kradną ten film dla siebie. To co robią Jude Law z Clivem Owenem to jest ekstraklasa! Szczególnie ten drugi - nie znałem go z tego typu ról. Jego bohater jest sprytny, przebiegły, żałosny, pełen sprzeczności, kompleksów i agresji. Fantastyczna kreacja! Interesujące jest jeszcze jedno: ciężko stwierdzić co było kłamstwem, a co wydarzyło się naprawdę przez co film można zrozumieć na tuzin sposobów. Jeśli nie więcej.

ocenił(a) film na 9
SithFrog

Zgadzam się z tobą w stu procentach , rewelacyjny dramat psychologiczny . Nigdy nie byłem fanem tego typu filmów , ale ten film powalił mnie na kolana . Relacje damsko - męskie przedstawione są w podobny sposób jak w filmie " Porozmawiajmy o kobietach " notabene tego samego reżysera . Gra aktorska całej czwórki bardzo dobra , ale to co wyczynia Owen to mistrzostwo świata . Polecam ten film na pewno się nie zawiedziecie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones