PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31400}
6,5 11 922
oceny
6,5 10 1 11922
6,0 3
oceny krytyków
Blokersi
powrót do forum filmu Blokersi

Dotrwałam tylko do połowy filmu, bo już bo prostu słuchać nie mogę tej pseudologiki życiowej ludzi w nim przedstawianych. Oni sami sobie zaprzeczają, najbardziej mnie rozśmiesza Pani "matka chrzestna polskiego hip hopu" Bogna Świątkowska - mówiąc, że ta muzyka nie jest na sprzedaż. Rzeczywiście...Żenada, dobrze, że oglądając ten film można samemu wyciągać wnioski, bo reżyser tego nie robi.

ocenił(a) film na 6
grimsister

Na tym polega ten film, że reżyser nie narzuca nam swojego zdania
i możemy wysnuć sami właściwy wniosek.
Dla mnie ten film był bardziej o życiu polskich raperów, którzy naprawde wiedzą co chcą i to osiągają.
Ale większość blokersów to zwykli dresiarze i lubią od czasu do czasu spuścić komuś wpier**l.
Takie moje zdanie. Hip hop rządzi :D

grimsister

No właśnie o to chodzi, że to Ty sam sobie interpretujesz, nikt nie narzuca Ci zdania, a to czy hh jest komercyjny to już zależy od rapera.

ocenił(a) film na 8
Tala27

wezcie pod uwage to ze film jest z 2001 roku a nie z tego, czy poprzedniego. Dla mnie te pare lat to prawie pol zycia wiec widze znacza roznice ^^.
film co prawda dość nudnawy, ale 2 połowa ciekawsza :)

ocenił(a) film na 6
grimsister

Ogólnie dokument niezły. Co prawda w dość powierzchowny sposób przedstawia realia polskich blokowisk, polskiej kultury hip-hop i społecznych problemów polskiej młodzieży ale na pewno jest wartościowym zapisem tego jakie były polskie realia w 2001 roku. Można sobie "rozkminić" jak się zmienili polscy hiphopowcy, co mówili w dokumencie a jak postępowali w rzeczywistości i jak postępują dziś. Jak mieli gęby pełne frazesów. Z perspektywy czasu to większość z nich wygląda po prostu żałośnie, kilku się broni. Minusem będzie, to że dokumentuje rzeczywistość z 2001 roku a nie z samego początku powstawania, rozwoju sceny hiphopowej i breakdance czyli okolice roku 1990 lub najpóźniej rok 1995.

Costradeus

@Costradeus
Jak sobie wyobrażasz film dokumentalny o Polskiej kulturze hihopowej
nagrany w okolicach roku 1990. O czym miałoby to by być? O Liroyu?
Ta kultura w naszym kraju rozwinęła się dzięki takim artystom i zespołom
jak Kaliber 44, Paktofonika, Peja i oni nagrywali w tych latach (no K44
troche wczesniej). Swoją drogą szkoda że prawdziwych klasyków w dokumencie
mało.

ocenił(a) film na 6
cadilacs

Wyobrażam i to bardzo dobrze, bo mam tu na myśli breakdance, jak pewnie wiesz jest on elementem tej kultury. B-boy'e, oni zaczynali właśnie na początku lat 90-tych. Chwilę później zaczęli pojawiać się pierwsi raperzy i pierwsze składy hh, graficiarze itd. Rok 1994 zaczyna kaliber i molesta, 92 zaczyna WYP-3 itd. Potem cała reszta. Dla mnie dokument spóźniony przynajmniej o 6 lub 7 lat, jeśli miałoby się zamiar pokazać początki hh. Ścisłe łącznie Liroya z początkami i przyznawanie mu pierwszeństwa w tworzeniu sceny hh w Polsce to nieporozumienie, to na pewno nie powinien być dokument o nim wyłącznie, jeśli już miałby się w nim znaleźć. Samym tytułem Latkowski wypaczył też obraz tej kultury - mało to było/jest dresiarskich blokersów ? - a on pokazał tylko hiphopowców i przykleił im taką etykietę. Więc tak to sobie wyobrażam. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, "mało klasyków w dokumencie". Powiedziałby raczej, że jest to quasi dokument o kulturze hh.

grimsister

ziom to juz twoj problem ze dotrwales tylko do polowy Filmu ja obejrzalem ten Film caly i mi sie podobal i nawet fajnie gradali !! ;dd

Peja_SLU

Tytuł "Blokersi" to tylko ironia. Blokersami i chuliganami nazywano i wciąż nazywa się momentami sympatyków kultury hip-hop. Była scena w filmie, w której czytali artykuł z gazety, w którym napisano o hip-hopowcach jako o blokersach, następcach ploretariackich chuliganów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones