PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31400}
6,5 11 915
ocen
6,5 10 1 11915
6,0 3
oceny krytyków
Blokersi
powrót do forum filmu Blokersi

Moi Drodzy. Przeczytałem większość komentarzy do tego filmu, poruszyliście
dwa ważne tematy, które dzielą nasze społeczeństwo:
-stosunek do Policji
-legalizacja marihuany

Zacznę od Policji. HWDP - nie rozumiecie najwyraźniej co to wogóle
oznacza. Myślicie, że przetłumaczycie sobie skrót (Ch** w dupe Policji) i
wszystko wiecie. Wilku, polski raper o którym była mowa we wcześniejszych
tematach śpiewa o nienawiści do policji itp. Nie chodzi jemu o całą policję
(aby nie było wogóle Policji). W jednym z wywiadów ten artysta, bo tak
należy nazywać Wilka wraz ze swoim kolegą Bilonem sprostował o co chodziło
im w piosence "Nienawiść": "My nie śpiewamy o wszystkich policjantach.
Wiemy, że gdyby nie było policji powstała by anarchia (...) Mówimy jedynie
o niektórych organach ścigania i o ich postawie, czynach".

Jeśli ktoś nie miał styczności z policją niech się nie wypowiada. Prawda
jest inna, której nie dowiesz się z Faktów jak napisał pewien użytkownik.
Najgorsze w organach ścigania jest ich zachowanie: na przesłuchaniach biją,
poniżają, zastraszają. Opowiem teraz pewną historie, która miała miejsce 2
lata temu.

Mój kumpel pił z kolegą alkohol na klatce o 11 w nocy, nie krzyczeli, nic
nie robili, tylko spokojnie siedzieli. Przyjechała policja, wzięli ich na
komisariat na przesłuchanie. Wzięli ich do 2 innych pokoi bez kamer. Dali
im do podpisania mandat w wysokości 700złoty na jedną osobę. Jeden był tak
pijany, że podpisał od razu. Drugi zaś nie przyjął tak wysokiego mandatu i
chce zgłosić sprawę do sądu, bo ma takie prawo. W zamian za to dostał pałą
w prawe udo, dalej nie chciał podpisać, dostał jeszcze w nagrodę 2 razy, aż
w końcu podpisał. Przez 1.5miecha chodził o kulach. Zrobił się mu zakrzep o
wielkości kartki papieru A4. Poszedł do szpitala, zrobił obdukcję i poszedł
z tym na POLICJE! Policjant po przeczytaniu obdukcji powiedział mu prosto:
Z kim Ty zaczynasz? Mogłeś się na krawężniku przewrócić, cokolwiek... i nie
przyjął zgłoszenia.

Wydaje się, że ta historia jest z czasów Milicji, lecz stało się to tak
niedawno. Nie jest to też wytwór mojej wyobraźni. Ta historia zdarzyła się
naprawdę.

Przejdę zatem teraz do konopi, a zacznę od jej historii.

W XVIII w. zaczęto stosować ją jako lecznicze ziele. Do XIX w. marihuana stała się rutynowo stosowanym lekiem zachodniej medycyny. Lista wskazań stale rosła. Uznawano ją za skuteczny środek przeciwbólowy, przeciwdrgawkowy, nasenny, łagodzący mdłości i pobudzający apetyt. Uważano, że jest użyteczna w leczeniu chorób płuc, takich jak zapalenie oskrzeli i astma, oraz w łagodzeniu chorób psychicznych, np. melancholii i manii. W Amerykańskiej Farmakopei z 1851 roku stwierdzono, że marihuana jest skuteczna w zwalczaniu podagry, reumatyzmu, tężca i delirium tremens. Przy czym jej rozrywkowe stosowanie na Zachodzie utrzymywało się w ograniczonym zasięgu.

Jeśli nie idzie więc o zdrowie, to jakie interesy przeważają na niekorzyść 'trawki'? Skoro nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o jedno — pieniądze.

Niestety (dla marihuany) upowszechniła się ona w XIX w. wśród robotników w brytyjskich koloniach. Przemysł gorzelniczy poczuł się zagrożony w interesach, gdyż robotnik miał pracować, a po pracy — pić, zabijając poczucie podłego losu. Marihuana działała lepiej. Powzięto się więc 'zbadać' jej 'rzeczywiste' skutki. Wyszło, że jest szkodliwa i robotnicy winni, dla swojego dobra oczywiście, wrócić do gorzały.
Z czasem posypały się prohibicje:

* została prawnie zakazana w Wielkiej Brytanii w 1928 roku, po ratyfikowaniu przez brytyjski rząd Konwencji Genewskiej z 1925 roku, dotyczącej m.in. wytwarzania, sprzedaży i transportu narkotyków.
* również w USA podjęto się podobnych kroków. Oczywiście wcześniej tworzono odpowiedni 'klimat'. W gazetach zamieszczano sensacyjne opowieści łączące użycie marihuany z niebywałą przemocą (!), przestępstwami oraz seksualnym wyuzdaniem (por. późniejszy raport, który temu zaprzeczył), wywołując w niektórych kręgach prawdziwie histeryczne reakcje. Przynajmniej w części było to wzmagane nienawiścią i strachem przed imigrantami i murzynami, wśród których marihuana była szczególnie popularna. Wzrost liczby siejących przerażenie opowieści, w większości fałszywych, spowodował, że w 1930 roku 16 stanów zdelegalizowało handel marihuaną.
W tym samym roku utworzono Urząd ds. Narkotyków. Pierwszym jego komisarzem został Harry Aslinger, który z gorliwością fanatyka przez następne trzydzieści lat propagował potępienie marihuany. W 1937 roku, wbrew sprzeciwowi wielu lekarzy i psychiatrów, jak również ludzi broniących wolności obywatelskich, wydano ustawę (Marihuana Tax Act), która zakazywała używania marihuany na terenie całego kraju.

Warto zwrócić uwagę na to, że eskalacja działań antymarihuanowych nastąpiła w latach 30., czyli wówczas kiedy dokonano bardzo 'niepokojących' odkryć: konopie są doskonałym, tanim w uprawie i przeróbce źródłem tłuszczu, celulozy i białek, z którego można wytwarzać
całą gamę produktów poczynając od włókna przez papier, oleje, paliwa aż na żywności skończywszy; do tego konopia rośnie rok i daje 4 razy tyle masy papierowej co drewno w przeliczeniu na ha.

Historia marihuany wziąłem z niezależnej strony: www.racjonalista.pl


Teraz przedstawię wam statystyki.

przez rok zginęło
10.000 osób w skutek spożywania heroiny i kokainy
450.000 osób w skutek palenia tytoniu
100.000 osób zmarło przez stosowanie LEGALNYCH leków
150.000 osób zmarło w skutek nadużywania alkoholu

Tak więc nasuwa mi się tylko jedno pytanie. Dlaczego marihuana jest nielegalna?

Optymalnie

zapomniałem dodać. Nie stwierdzono zgonu w skutek marihuany!!!

Optymalnie

Zgadzam się co do Policji..
Oczywiście policjanci są potrzebni, ale w jakimś stopniu wielu z nich chyba zapomina o tym, że to kim są wcale nie upoważnia ich do niektórych czynów.

Co do pytania o marichuane to również jestem ciekawa czemu jest ona zabroniona skoro nikt nie umarł na skutek jej palenia.

MusicMyLife09

Gdybym był policjantem prałbym wszystkich sukinsynów pałami po mordach

Knaga

Na szczęście nie jesteś. Do ZOMO byś się nadał, ale się trochę spóźniłeś.
A jeśli już przytaczamy anegdoty o policji, to przypomniała mi się akcja sprzed paru lat, jak mnie i kumpli spisywało dwóch policjantów. Jeden z nich, stosunkowo młody, wydał mi się jakiś znajomy. Usiłowałem sobie przypomnieć skąd go kojarzę i nagle eureka! Typ uczył się w tej samej podstawówce co ja, był gdzieś tak pięć lat starszy, a jego ulubionym hobby było znęcanie się nad młodszymi. I mam wrażenie, że większość ludzi co idą pracować na psiarni, to właśnie tacy co lubią się powyżywać na słabszych, a tu im jeszcze pały gratis dają. Żyć nie umierać! Dlatego nie miejcie pretensji gdy policja przypieprza się do was o byle gówno, gdzieś muszą odreagować swe problemy.

pan_dziejaszek

te bandy drecholi kibicujących żałosnym polskim drużynom TO sa ludzie lubiący znęcać się nad słabszymi .
a całe to hwdp ,jp ,nienawiść do policji kojarzy mi się z rasizmem ...
spotykałem wielu policjantów
raz chcieli mi wlepić mandat za przejście na czerwonym świetle powiedziałem im tak "spieszę się na ostatni autobus do domu , potem nie bede miał czym wrócić " wypuścili mnie bez niczego
podobnie jechałem kiedyś z ojcem ze szpitala od babci i policjant nas zatrzymał za jakieś wykroczenie ,powiedzieliśmy mu skąd wracamy(że jesteśmy przybici i zdenerwowani) a on że rozumie sytuacje i tylko nas pouczył
ale według mnie policja w odpowiedzi na chamstwo ,pozerstwo ,wandalizm,chuligaństwo ma prawo uzywać siły
bo z takimi zwierzętami jak sa w Polsce inaczej nie można postępować
ja zamierzam teraz isć do policji i z uśmiechem na ustach będę łapał łysych kiboli, ćpunów i inne kurewstwo

bezimienny_2

jezli ktos chodzi w bluzie JP czy Hwdp to ma IQ nie większe od Forresta Gumpa

ocenił(a) film na 6
bezimienny_2

hehe jest prostym frajerzynom i szkoda było by mi sklepać ci tej piegowatej facjaty. Czy ty wiesz co ty piszesz ? Ten kraj stacza(w III Rzeszy było mniej zakazów niż teraz) się w zastraszającym tempie(zresztą jak cała jewropa) zakazy, nakazy rosną lawinowo wprost proporcjonalnie do ograniczenia wolności osobistej i zaostrzenia prawa tak, tak prosty frajerze dla normalnych szarych ludzi, nie dla p****** przestępczości zorganizowanej, przestępczości gospodarczej i sk***** którzy mogli by rozwalić twoją pryszczatą mordę w kilka sekund nie, z takimi prawo obchodzi się łaskawie, takich Policja wręcz unika(ostatnio w Sanoku gówniarz wyciągnął gnata, wzywali z oddział leciał 500 km, bo w okolicy nie było psiaka na taką okazję a jest ich pewnie z 3 tysiące) Policja i prawo jest mocne, gdy przyjdzie do interwencji w spożywaniu alkoholu w miejscu nie dozwolonym, 1/10 g marihuany, przekroczenie prędkości, wtedy potrafią pokazać kto tu rządzi na komendzie. Wyrok będzie wysoki za z pozoru nie ciężkie przestępstwa a dajmy na to gwałt, morderstwo, defraudacja pieniędzy publicznych(milionowe kwoty) przekręty przy przetargach publicznych(setki milionów) tu kara nie będzie wprost proporcjonalna załóżmy za tak ciężkie przestępstwo jak morderstwo klient dostanie może 18 lat i wyjdzie po 10 latach...

ocenił(a) film na 10
Optymalnie

szacun za ten komentarz. jeden z lepszych komentów na filwebie.

Optymalnie

zjaraj się porządnie i wsiądź za kółko -wtedy się przekonasz dlaczego nielegalna
na trawkę organizm reaguje różnie
gdyby ludzie palili trawkę zamiast szlugów to:
-zwiększyła by się liczba wypadków drogowych
- marihuana otępia umysł więc uczniowie, pracownicy osiągali by gorsze wyniki w szkole i w pracy
-banda zjaranych zombie chodziła by po ulicach
taka jest prawda
jeden z gorszych komentów na filmwebie

bezimienny_2

"zjaraj się porządnie i wsiądź za kółko -wtedy się przekonasz dlaczego nielegalna " - wytłumacz mi więc dlaczego alkohol jest legalny.

Optymalnie

Ja tam do policji nic nie mam. Po prostu wykonują swoją pracę(czasami nie tak jak powinni) jak każdy inny. Gdyby tak pomyśleć: każdy z was raczej czuje się przynależny do społeczeństwa polskiego. A kto jak nie społeczeństwo dało władze policji. Przecież to my ich utrzymujemy płacąc podatki a jakieś debile, którzy ledwo wyszli z gimnazjum nie umieją przyjarać bez przypału i zaczęli głosić nienawiść do policji. Ja tam jaram od 4 lat i jeszcze nigdy nie miałem przypału. Najgorsze jest to, że coraz młodzi ludzie, którzy nie mieli nigdy do czynienia z policją zaczynają schodzić na tą drogę JP. Do wszystkich JP-owców: zastanówcie sie nad swoim życiem. Ustalcie jakieś priorytety!
Miałem pewien "mroczny" okres w życiu i wtedy zacząłem słuchać Eldo, O.S.T.R., Pfk i innych. Ich teksy na prawdę zmieniły mój światopogląd. Może na was to też zadziała.

O.S.T.R.

O.S.T.R , Eldo to dobrzy raperzy nie to co Peja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones