PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=355513}
7,4 84
oceny
7,4 10 1 84

Blood Tea and Red String
powrót do forum filmu Blood Tea and Red String

Prawie cały film jest animowany (metodą poklatkową). Jest to historia o arystokratycznych myszach i wiejskich ptakach żyjących pod dębem. Te pierwsze zlecają tym drugim wykonanie lalki. Kiedy ta jest gotowa, ci drudzy tym pierwszym jej nie chcą oddać, bo się w niej zakochali. Wkurzone myszy kradną lalkę, a jeszcze bardziej wkurzone ptaki idą odebrać swoją własność. Niby przygody ptaków są w klimacie heroic fantasy (a przynajmniej część z nich), ale cały film jest mocno surrealistyczny (chociażby nieanimowany prolog i epilog, gra czystymi kartami i picie krwawej herbatki) i ciężko mi było załapać o co w tym wszystkim chodzi. Animacja jest zrobiona całkiem nieźle, ale do perfekcji jej daleko. Film się bardzo ciągnie, mógłby być krótszy. Niezbyt mi się to dzieło podobało.

ocenił(a) film na 9
Malignus

Moja ukochana animacja poklatkowa!
Uwielbiam ją!
Dzieło jest oparte na pewnym smaku estetycznym i nie ciągnie się dla tych, dla których jest wstrzelone w dziesiątkę. Jeśli komuś nie spodobają się lale i ten świat, a dodatkowo doszukuje się w tym jakiejś logiki, umęczy się faktycznie i okrutnie;P

ocenił(a) film na 8
szaman12

<3 ot co. poza tym to surrealizm, tu nie ma logiki.

ocenił(a) film na 9
artlover

takie perełki można oglądać w kółko no ale to się albo kocha albo nienawidzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones