PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4258}

Blow

7,8 225 308
ocen
7,8 10 1 225308
5,9 18
ocen krytyków
Blow
powrót do forum filmu Blow

Film był dobry, oparty na faktach, ale jak to zwykle bywa twórcy filmu dodali coś od siebie, poza tym nie możemy stwierdzić na 100% czy Jung mówił prawdę opowiadając tą historię, ale ja nie o tym. Końcówka filmu ukazuje Junga jako skruszonego, zniszczonego przez życie i narkotyki człowieka, który odsiadując wyrok czeka na odezwę swojej jedynej miłości- córki. Pewnie niejednemu oglądającemu zrobiło się żal Junga, ale chciałem zwrócić uwagę na kilka rzeczy przy założeniu, że film to cała prawda. Jung to człowiek przez którego tysiące młodych ludzi zniszczyło swoje życie i zdrowie wciągając kokainę, człowiek, który pomimo bogactwa chciał wciąż więcej i więcej, człowiek, który mając córkę nie zerwał z przestępczym stylem życia. Był po 30-stce, miał za sobą bagaż doświadczeń (śmierć ukochanej, więzienie, problemy z rodzicami itd. ), a jednak nie uwierzyłem gdy na koniec filmu opowiadał o swojej ostatniej akcji po której miał się zmienić. Myślę, że w ten sposób próbował usprawiedliwić siebie i swoje dotychczasowe życie w oczach odbiorców i córki. Jednym słowem- dostał to na co zasłużył.

ocenił(a) film na 8
grzegs20

Czy ja wiem czy próba usprawiedliwienia. Raczej chcieli pokazać czyjąś historie, która jak by nie patrząc była ciekawa, lecz nie na tyle abym walczył z snem do końca filmu. Film jest po prostu dobry, lecz nie genialny. Średnia rola Depp'a, ma o wiele lepsze filmy. Do reszty nic nie mam.

grzegs20

Tak, można w zasadzie pójść dalej i powiedzieć, że ma krew na rękach. Przecież terroryzował całą tą młodzież, przystawiając ludziom pistolet do skroni, aby brali jego kokainę. Istny potwór.

ocenił(a) film na 8
elpolako69

Elpolako69 dobrze mówi; każdy jest odpowiedzialny za swoje życie, to czy chce się brać narkotyki to jest najczęściej czyjaś własna decyzja. No bo co Waszym zdaniem jest gorsze? Być głupim czy wykorzystywać czyjąś głupotę?

ocenił(a) film na 8
piotrek_gawlowski

Być głupim. Bo trzeba być mądrym, żeby wykorzystać czyjąś głupotę.

ocenił(a) film na 5
elpolako69

dziecko nie rozumiesz co mowisz.

ocenił(a) film na 7
elpolako69

Oczywiście, że każdy odpowiada za siebie, ale to nie zmienia faktu, że przez kokainę ( nie marihuanę) wielu młodych ludzi, nie zdających sobie sprawy z zagrożeń płynących z "dawania po nosie" zniszczył sobie życie . Tym bardziej, że były to lata 70 - te ubiegłego wieku, koka była nowością i nie każdy zdawał sobie sprawę z tego jakie to świństwo.

ocenił(a) film na 8
grzegs20

W pewnym sensie masz racje, dużo osób zniszczyło sobie życie przez kokainę, ponieważ nie każdy zdawał sobie sprawę z tego jakie to świństwo. Z drugiej jednak strony teraz jest inaczej? Pamiętam, że w filmie padło zdanie w stylu "póki masz artystów i gwiazdy masz wszystkich"? Dokładnie nie pamiętam. Chodzi mi o to, że nawet teraz w tych kręgach, może nie w takich ilościach, ale kokaina często się przewija mimo iż ludzie wiedzą do czego może doprowadzić.

ocenił(a) film na 10
grzegs20

Mojemu ziomkowi jak zaznaczyłeś po nieszkodliwej " marihuanie" tak się w główce wszystko wyjebało, że matka mus mu i zmieniać pampersy . Miał 24 lata i najlepsze lata przed sobą. Koka czy zioło potrafi zryć ci banie. Nie tłumacz sobie tego.

ocenił(a) film na 10
grzegs20

Każdy ma inną definicje szczęścia,z góry narzucanie komuś że jedyna słuszna droga to dożycie późnej starości z rodziną to totalna ignorancja i głupota.Moim zdaniem w tym ostatnim monologu nie jest jednoznacznie powiedziane że żałuje tego co robił w życiu,myśle że gdyby miał jeszcze jedną szanse postąpiłby tak samo,podobnie jak większość ludzi.Nic się w życiu nie bierze z przypadku.Kokaina jest taką samą używką jak alkohol,przedawkowanie jednego i drugiego prowadzi do tego samego,wszystko jest dla ludzi ale trzeba wiedzieć kiedy i ile.Dla mnie lepsze 40 lat ciekawego życia niż 80 nijakiego.

ocenił(a) film na 8
grzegs20

tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones