PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4258}

Blow

7,8 225 369
ocen
7,8 10 1 225369
5,9 18
ocen krytyków
Blow
powrót do forum filmu Blow

o co chodzilo z tym nacionalizowaniem bankow ?? dlaczego cala kase Georga przejal rzad Panamski ??

inovation2

nacjonalizacja - akt przejęcia przez państwo prywatnego mienia. Tak więc prywatny bank gdzie złozył George pieniądze został przejęty przez państwo - rząd panamy mógł mu zająć pieniądze nielegalnego pochodzenia (w przypadku prywatnych banków nie było to możliwe po typ jak trafił do pudła).

ocenił(a) film na 8
FrankoChlanko

dzieki za odp ale nadal nie kumam to rzad tak moze sobie przejmowac czyjas wlasnosc ?? na jakiej podstawie przejal ten bank ??
czyli nasze pieniadze nigdzie nie sa bezpieczne jesli rzad moze przejmowac prywatne mienia ;/

inovation2

To było pewnie na zasadzie porozumienia z FBI czy z innym gównem, zapuszkowali go za to, więc hajs z dilowania mu świsnęli. Można się tylko domyślać, bo do końca tego nie wyjaśnili w filmie. Gdyby oddał to 60% do innego banku za pranie hajsu to by tego nie stracił, kasa byłaby czysta :)

ocenił(a) film na 8
FrankoChlanko

hehe no racja wszyscy gangsterzy koncza tak samo albo w puszce albo w grobie a zawsze jest taki moment zeby mogli sie wycofac i lezec do konca zycia na hawajach George mogl to zrobic po tym jak zostal odsuniety od interesu mial przeciez kupe kasy, Tak samo Frank z filmu American Gangster tez mogl sie w pewnym momencie wycofac to jego duma mu na to nie pozwolila uwazal ze nie moze uciekac z harlemu bo tu jest jego dom. Ja to jak bym zarobil pare milionow to bym nawial gdzies i sie nie wychylal :)

inovation2

dokładnie, takie 30mln $ w zupełności starczyłoby mi aby mieszkać gdzieś w ciepłych krajach, jeszcze dzieciaki by się nie musiały martwić o hajs :)

ocenił(a) film na 10
FrankoChlanko

To jest tak, że jak się już w coś wciągnie to chce się więcej. Niektórym udaje się wyjść z tego w odpowiednim czasie a drugim juz nie...
george chciał zrobić ostatni raz to z tym takim mniejszym typkiem ( nie pamiętam jak on się już nazywał) tylko szkoda, że go jedym słowem wyruc**li ;)

ocenił(a) film na 10
inovation2

to chyba kolega jeszcze dużej kasy w ręku nie trzymał ;-)
pamiętaj - apetyt rośnie w miarę jedzenia. może i George mógłby żyć za swoje miliony do końca życia ale SKROMNIE
no wiesz małe mieszkanko, używana fura, jedzenie z supermarketu i żadnych imprezek
ale to nie był jego styl
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
filmoborix

nie mowie o zyciu az tak skromnie mogl wyjechac gdzies na karaiby kupic chate i zyc normalnie wydawac tysiac dolcow dziennie i wystarczy :)

ocenił(a) film na 7
FrankoChlanko

Nie rozumiem po co pakować całą swoją kasę do banku, banki to wielkie nieporozumienie, od razu wiedziałem jak sprawa się zakończy w filmie.

ocenił(a) film na 6
inovation2

To niesamowite jak bardzo zmienia się postrzeganie rzeczywistości przez kolejne pokolenia. Młodzi ludzie, którzy dorastali po '89 (zgaduję) nawet nie wyobrażają sobie, jak państwo może przejąć prywatną własność ;)

maoritanga

Dorastałem po '89 i wierz mi, że wyobrażam sobie jak państwo może przejąć właśność prywatną, więc proszę nie wrzucaj nas wszystkich do jednego wora, bo i z naszego pokolenia kilku pchnie ten świat do przodu ;)

ocenił(a) film na 7
inovation2

a gdzie hciałbyś schować 30 milionów dolców?

ocenił(a) film na 8
jandureczka

ja majac 30 milionow dolcow moglbym kupic 30 roznych mieszkan i w kazdym umiescic po jednym milionie

ocenił(a) film na 7
inovation2

;) , a co z aktami własności tych mieszkań? wszystkie byś zakupił na siebie?? ;) federalni jeszcze szybciej by na ciebie wpadli....

ocenił(a) film na 8
jandureczka

federalni pracuja tylko na terenie usa a mieszkania zakupil bym w innych krajach ;)

ocenił(a) film na 10
inovation2

Hah, jak tak dalej pójdzie to wymyślicie scenariusz do nowego filmu :)

ocenił(a) film na 10
inovation2

wszystko sie rypło jak obalili noriege, wiekszosc amerykańskich przemytników, która dorobiła sie gigantycznych fortun lokowała kase w panamie, min inny, jeszcze sławniejszy przemytnik, Jon Roberts, znany z dokumentalnego filmu "kokainowi kowboje"
dopóki noriega współpracował z usa było ok, potem mu odyebało, rzad usa sie wku*wił i dojechał noriege oraz zrobił czystki, nowa władza i przejmowanie prywatnego mienia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones