PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714087}
6,3 60 553
oceny
6,3 10 1 60553
7,3 31
ocen krytyków
Body Ciało
powrót do forum filmu Body/Ciało

Odniosłem wrażenie, że jedna ze scen odnosiła się do śmierci Beksińskiego.
Zwrócił ktoś jeszcze na to uwagę?

ocenił(a) film na 9
Szumi_4

Ja! Ja zwróciłam na to uwagę! Jak tylko zobaczyłam tą scenę, zabójstwo bez rabunku cennych obrazów, a potem ciało leżące na balkonie. Historia końca Beksińskiego...

Szumi_4

jasne. swoją drogą, ciekawe czyje to były obrazy - ktoś wie?

kickyourdaddy

na mnie też zrobiły wrażenie, zacne.

ocenił(a) film na 7
kickyourdaddy

Wydaje mi się że to były prace Jakuba Juliana Ziółkowskiego, np. ten obraz: http://bi.gazeta.pl/im/5/11035/z11035715Q,Obraz-Jakuba-Juliana-Ziolkowskiego.jpg

pretentieux

cholera, nie skojarzyłam, a lubię

ocenił(a) film na 8
kickyourdaddy

zdecydowanie Jakub Julian Ziółkowski, młody intrygujący
http://www.hauserwirth.com/exhibitions/list-of-works/view?exhibition_id=1645&p=2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Zi%C3%B3%C5%82kowski

ocenił(a) film na 10
Szumi_4

tak, na pewno.

ocenił(a) film na 7
gadzia_2

oczywiście.

ocenił(a) film na 9
Szumi_4

Ktoś zwrócił :)

Szumi_4

Z Beksińskiego wzięta też nieludzka ilość pieprzu dodawana do potraw przez prokuratora. watch?v=9MrrqAcPOaE <---tu do widać (dla niecierpliwych: 4.50 min)

Szumi_4

Tak, od razu o tym pomyślałam.

ocenił(a) film na 6
Szumi_4

Tak, ewidentnie nasunęło się takie skojarzenie.

użytkownik usunięty
Szumi_4

Miło przeczytać, że ktoś jeszcze to dostrzegł :)

Miałem wczoraj to samo odczucie:)

ocenił(a) film na 10
Szumi_4

pewnie, że tak. Takich smaczków było więcej, Dziecko w klozecie to nawiązanie do tragicznych wydarzeń z ostatnich lat typu Madzia z Sosnowca, noworodki w zamrażarce... I jeszcze wielki nagłówek w bulwarówce, na którą Gajos patrzy w sklepie.

ocenił(a) film na 7
Lotta_Rosie

w sumie to idetyczna scena jest w Ziarnie prawdy - tez prkurator wchodzi do sklepu i widzi okładkę tablodiu, która odnosi się do sprawy, którą prowadzi. Wiadomo, ze nie ejst to żadne nawiązanie między filmami, tylko jakis tam znak czasów. ;)

ocenił(a) film na 3
Lotta_Rosie

Tylko co z tego wynika, że ktoś w swoim dziełku nawiązał do jakichś tragicznych autentycznych zdarzeń? Na taką odkrywczość stać chyba każdego studenta pierwszego roku filmówki a nie gwiazdę reżyserii?

ocenił(a) film na 7
Szumi_4

Tak, na wczorajszym spotkaniu z widzami po seansie scenarzyści potwierdzili, że zabieg był świadomy :)

ocenił(a) film na 9
Szumi_4

dodatkowo. główna bohaterka Anna mieszka na tym samym osiedlu co Beksiński - Służew nad Dolinką, a może nawet na tej samej ulicy - Sonaty.

ocenił(a) film na 5
Szumi_4

Czy zabity malarz to od razu musi być Beksiński? Nie za dalekich skojarzeń szukasz?

raj001

Wszystko na to wskazuje. :)

ocenił(a) film na 8
Szumi_4

Też uważam, że to zbyt daleko posunięte skojarzenia. I co niby na to wskazuje? Malarze, czy w ogóle artyści, mają szeroki zakres zainteresowań. Robią mnóstwo zdjęć, szukają inspiracji w muzyce, słuchają jej podczas pracy, interesują się biografiami innych malarzy, kopiują ich zachowania czy przyzwyczajenia (te same rzeczy-model,marka, co mieli ich idole, farby tej samej firmy, której używał ich ulubiony malarz-wszystko jedno). To, że miał płyty, aparaty, kamery nie jest zaraz nawiązaniem do Beksińskiego. Może po prostu jarało go filmowanie. Równie dobrze jakiś jego znajomy konkurent w malarstwie mógł mu pozazdrościć wystawy w Zachęcie i go zaciukał.

raj001

"Czy zabity malarz to od razu musi być Beksiński?"...musi, przynajmniej w tym filmie.A kamera przy drzwiach na którą patrzy Gajos.Taką miał Beksiński.A mowa o płytach, kamerze czy aparacie podczas oględzin policji.proponuje posłuchać nagrań czym interesował się Beksiński udostępnionych przez jego marchanda Dmochowskiego.Beksiński miał fioła na punkcie takich sprzętów.Jak kto chce popatrzeć na blokowisko widziane w filmie to polecam ten dokument
https://www.youtube.com/watch?v=sPGUTZW1w2w
To o synie Beksińskego Tomku.Kilka razy próbował sie zabić.Jak Olga, córka prokuratora.A ojciec ją/jego ratował...jak potrafił.

ocenił(a) film na 7
alukan

Zapałał potrzebą filmowania, głównie w domu, ale szczególnie profesjonalnego sprzętu to on nie miał. Powszechnie dostępna w Londynie kamera VHS.

Szumi_4

Dzisiaj dopiero się zabrałem za film a jestem w trakcie czytania książki o Tomku Beksińskim, niedawno oglądałem "Ostatnią Rodzinę" i jak zobaczyłem ten fragment, a potem jeszcze ciało na balkonie to mnie zmroziło.

ocenił(a) film na 7
Szumi_4

Ja odniosłam wrażenie ,że Szumowska chciała upamiętnić Beksińskiego. Beksinski zmarł w 2005 roku,a akcja dzieje się później,więc raczej nie można powiedzieć,że to on...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones