PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714087}
6,3 60 571
ocen
6,3 10 1 60571
7,3 31
ocen krytyków
Body Ciało
powrót do forum filmu Body/Ciało

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

No niestety, wielki zawód i rozczarowanie. Po tych „ochach” i „achach”, Srebrnym Niedźwiedziu ( za którego mimo wszystko składam gratulacje) nadzieje były rozbudzone i bardzo wysoko postawiona poprzeczka. Spodziewał się człowiek naprawdę filmu powalającego. Cóż, może następnym razem się uda, bo ten film nie powala.
O wiele lepszym filmem (według mnie) był o dziwo poprzedni film Szumowskiej kontrowersyjne „W imię…”. Tam był jeden konkretny główny bohater , zwarta akcja, mocna końcówka. Natomiast tutaj w filmie „Body/Ciało” to jest taki trochę „groch z kapustą”. Akcja toczy się wolno tak jak w filmie „W imię…” i to jest OK, ale w przeciwieństwie do poprzedniego filmu reżyserki tutaj jest po prostu trochę nudno.
Do tego bohaterowie pozostawiają widza obojętnym wobec siebie i swoich problemów. Mnie osobiście zupełnie nie obchodził los bohaterów filmu – a to już niedobrze wróży filmowi. Ale przede wszystkim film niczego nie odkrywa (co tak było szumnie zapowiadane w wielu tekstach i recenzjach o tym filmie), nie ujawnia żadnej wielkiej tajemnicy. Czasem bywa wręcz banalny. No, bo cóż reżyserka chce powiedzieć takiego odkrywczego swoim filmem, a w szczególności ostatnią sceną, że dobrze jest być razem?

ocenił(a) film na 10
jude_4

Interesująca Twoja opinia, bo my z mężem właśnie wróciliśmy z kina i jesteśmy pod dużym wrażeniem filmu. Każda scena jest przemyślana, trzyma w napięciu, aktorzy grają świetnie. Dzieje się dużo, ale film nie jest przegadany. Dla mnie to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam.

ocenił(a) film na 6
gadzia_2

Cieszę się, że Ci się podobało.
Ja mogę tylko jeszcze dodać do mojej opinii, że film jest „zimny”. Szumowska przygląda się swoim bohaterom jakby była w zimnym laboratorium i patrzyła przez lupę. Nie tworzy więzi emocjonalnych miedzy bohaterem a widzem, bo jak sama reżyserka mówiła w wywiadach, ten film kręciła „na chłodno”, bez emocji i to niestety teraz widać na ekranie, brak tych emocji.
A co do tego osławionego już czarnego humoru. Może ze dwa razy się uśmiechnęłam w czasie całego seansu. Paradoksalnie, pomimo , że właśnie już pierwsza scena ustawia ten film w kategorii czarnego humoru, cała reszta jest poważna i Szumowska już dalej nie prowadzi tego filmu w tym właśnie charakterze. Brak konsekwencji w realizacji. Cały film kręcony jest na poważnie (przynajmniej tak Szumowska mówiła w wywiadach) i nagle dodaje tę scenę z wisielcem i już ma to być film „czarnego humoru”? To stanowczo za mało.
Nie ubawiłam się też specjalnie ani podczas tego osławionego tańca, ani podczas oblewania staruszki wodą – ot taki śmigus dyngus.

ocenił(a) film na 6
jude_4

Jaki sens miała scena tańca na golasa? nie pojmuję. Nagle taka niepasująca kompletnie do filmu muzyka i niepasująca kompletnie scena. Brak jakiejś konsekwencji w tym filmie.

ocenił(a) film na 2
jude_4

nie polecam! nie wiem skąd te lwy berlińskie. dziwaczny, nieprzyjemny, nudny.

ocenił(a) film na 2
jude_4

bardzoooo duże rozczarowanie . taniec w wykonaniu dałkowskiej bez sensu po tej scenie wyszłam z kina co zdarza mi się rzadko :((

ocenił(a) film na 6
jude_4

Coś w tym jest. Też nie odkryłam tym filmem niczego co by mnie zaszokowało, niczego nowego, odkrywczego. Może po prostu za duszno było na sali. Może wrócę kiedyś do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones