PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31299}

Bogowie muszą być szaleni

The Gods Must Be Crazy
7,2 7 813
ocen
7,2 10 1 7813
5,3 3
oceny krytyków
Bogowie muszą być szaleni
powrót do forum filmu Bogowie muszą być szaleni

Egzotyczna komedia.
Założenie filmu znakomite – pewien buszmen, który z cywilizacją się dotąd nie zetknął decyduje się na eksodus ze swego plemienia, by pozbyć się butelki Coca-Coli, którą uważa za zło zesłane przez bogów. Każdy jego kontakt z nowoczesnością potrafi wywołać salwy śmiechu.

Niestety do filmu wkrada się drugi watek – ciapowatego biologa, który w obecności niewiasty nie jest w stanie nawet utrzymać szklanki w dłoni – który niestety śmieszny już nie jest. Jego nieudolność po pewnym czasie, już nawet nie nudzi, ale irytuje, a fajnie robi się tylko wtedy, gdy w kadrze znowu pojawia się nasz sympatyczny buszmen.

Całości jednak szkoda (choć z tego co zauważyłem większość widzów lubi ten film) – początek był naprawdę rewelacyjny. Szkoda, że zabrakło konsekwencji…

Moja ocena - 4/10

ocenił(a) film na 6
Grifter

Ciapowaty biolog był przesympatyczny, dla mnie najlepsza postać z filmu ;)

ocenił(a) film na 4
Uzi

Jeszcze na początku ta postać ze swoim "ajajaj" mi się podobała, ale jak się dwudziesty raz wywalił przy tej lasce to miałem go serdecznie dość :)

Grifter

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

ocenił(a) film na 8
Grifter

lepiej bym tego nie ujęła... gdyby nie ten pimpuś i jego niunia, byłby to prawdopodobnie dla mnie film życia, z przeproszeniem za nieznośny patos tego sformułowania; dla mnie wygląda to tak, jakby twórcy filmu mieli genialną koncepcję, po czym wystraszyli się, że ludzie ją odrzucą, jeśli nie będzie wątku romansowego (obowiązkowo białych, kulturalnych osób); niestety dla mnie właśnie ten wątek to zasłużona jedynka.

Grifter


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

ocenił(a) film na 4
kotbury

Widzę debilu, że wciąż krążysz :) Masz ze sobą niezłe problemy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones