PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31299}

Bogowie muszą być szaleni

The Gods Must Be Crazy
7,2 7 815
ocen
7,2 10 1 7815
5,3 3
oceny krytyków
Bogowie muszą być szaleni
powrót do forum filmu Bogowie muszą być szaleni

Oby takich więcej

ocenił(a) film na 7

Czytając wstęp do filmu mozna bylo miec obawy ze film bedzie nudny i pozbawiony pomyslu , jednak okazal się bardzo cennym zrodlem informacji - szczegolnie o buszmenach i ich stylu zycia , o tym ze wszystko robią po swojemu i nikomu nie podlegają ;) Film rowniez obdarzony dobrym humorem sytuacyjnym...

ocenił(a) film na 7
REC_2

a ja bym dodał do tego jeszcze, że zadaje istotne pytanie - Buszmeni radzą sobie idealnie w dziczy i są przy tym szczęśliwi, a ludzie niby cywilizowani tworzą sobie sami miejską dzicz, a potem uczą się w niej żyć, a i tak niekiedy w niej giną, a na dodatek są skażeni różnymi zbrodniami i w dużej mierze nieszczęśliwi - i tu pytanie komu żyje się lepiej? Ludziom prostym i szczęśliwym z tego co mają, żyjącym w zgodzie z naturą czy ludzie cywilizowani, zaśmieceni osiągnięciami technicznymi oddalającymi się coraz bardziej od istoty człowieczeństwa (np. facebook... ), żyjącymi w nienawiści, kłamstwie, bojący się o następny dzień w niepewnej przyszłości... i nie powiem, że sam zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej by mi było być takim dzikusem. film niezły, ale z powodu tego o czym napisałem, jest jak dla mnie szczególny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones