PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624792}

Bogowie ulicy

End of Watch
7,7 139 603
oceny
7,7 10 1 139603
7,1 21
ocen krytyków
Bogowie ulicy
powrót do forum filmu Bogowie ulicy

Dobry ale...

ocenił(a) film na 7

Bogowie Ulicy to bardzo fajna produkcja. Sposób w jaki są robione ujęcia, tj. mieszanie obrazów z kamer zamontowanych w mundurach, z kamer policyjnych i normalnych "filmowych" dodaje bardzo dużo dynamiki. Można momentami mieć wrażenie, że ogląda się dokument. Jak najbardziej mi się to podobało. Aktorzy też fajnie grają, podoba mi się to, że służba w Policji pokazana jest od wewnątrz, wszystkie postaci mają swoje osobowości, nie są takie wygładzone. Role główne należą do dwóch przyjaciół. Ich rodziny i wątki życia osobistego są czasowo idealnie dobrane. Pokazują ważniejsze, ciekawsze rzeczy, są krótkimi przerywnikami, nie przytłaczają i nie nudzą. W filmie ciągle coś się dzieje, jest różnorodnie, nie można się nudzić.

Produkcja ma też swoje wady. Największą jest chyba ten brak fabuły. W sumie z recenzji się dowiedziałem, że Policjanci przypadkowo dobierają się do tyłka groźnemu gangowi. Wystraszyłem się na początku, że będzie realizowany motyw "nas dwóch kontra armia bandytów, porwali mi rodzinę, muszę ich znaleźć w opuszczonym magazynie na peryferiach miasta, gdzie mnie złapią i kolega mnie uratuje". Jak zacząłem oglądać film to znowu zacząłem liczyć, że coś takiego się pojawi, bo sposób w jaki był kręcony mógłby śmiało udźwignąć nawet tak oklepany amerykańsko-filmowy motyw. Jako takiej fabuły w filmie nie było.
Po obejrzeniu odniosłem trochę wrażenie jakby twórcy chcieli coś fajnego nagrać, wzięli się za to i nagle w połowie im się znudziło i rzucili robotę w diabli.

Ogólnie polecam film, warto go obejrzeć ale uprzedzam, że będzie niedosyt.

ocenił(a) film na 7
Draf

No i jeszcze scena z "ostrzelaniem" była trochę dziwna. Rozumiem argumenty, że nie każdy potrafi strzelać ale jak się weźmie 5 osób, da się im broń i każe się trafić do dwóch gości z odległości kilku metrów w pustym pomieszczeniu to serio potrzeba nadprzyrodzonych mocy aby nikt z nich, nawet strzelając z karabinu nie trafił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones