PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624792}

Bogowie ulicy

End of Watch
7,7 139 605
ocen
7,7 10 1 139605
7,1 21
ocen krytyków
Bogowie ulicy
powrót do forum filmu Bogowie ulicy

Jedna drobna rzecz...

ocenił(a) film na 10

Film ogólnie bardzo mnie wciągnął. Czułem klimat LAPD podczas oglądania. Jednak trochę mnie
uwiera fakt, że śmierć bohaterów praktycznie padła z winy departamentu. Od wezwania wsparcia
śmigłowca i jednostek do pościgu nikt się nie zjawił. Nawet, gdy zadzwonili do centrali. Taki
incydent moim zdaniem jest lekko mało realny i było to tylko lekkie naciągnięcie na potrzeby fabuły.
Jak Wy sądzicie?

ocenił(a) film na 10
0skaris

Tylko jeden zginął ;)
Ja uważam, że jest to dosyć realistyczny scenariusz. Bohaterowie zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia, a "kawaleria" przyjechała właśnie pod miejsce, gdzie ostatnio się zgłaszali, a tam pustka, zaczęli szukać, a Brian i Z przebiegli dosyć duży dystans, więc było dużo terenu do przeszukania ;)

ocenił(a) film na 10
shaqfan

Miałem na myśli, że wsparcie powinno być już podczas strzelaniny w budynku zważywszy na to, że wzywali je do pościgu. Minimalnie powinien się zjawić jeden radiowóz w ciągu kilku minut, ponieważ miał czas na dojazd w trakcie trwania pościgu.

ocenił(a) film na 10
0skaris

Rzeczywiście, powinien dołączyć, ale w życiu także procedury zawodzą, wystarczył jeden kierowca, który źle zaparkował auto, zablokował drogę i już radiowóz nie przyjedzie na czas. Dla mnie jest to realistyczny scenariusz, aczkolwiek wiadomo, wg. scenariusza "Z" musiał zginąć i zginął. Poza tym ja przyczepiłbym się do sceny, w której "gangsterzy" strzelają z AK ogniem ciągłym i nie mogą trafić ;)
Zastanawiało również dlaczego Crown Victoria nie mógł dogonić minivana :P

ocenił(a) film na 10
shaqfan

Co do strzelania z AK ogniem ciągłym to nie jest takie proste celnie strzelić ponieważ przy takim strzelanie karabin leci do góry i utrzymanie go w celu nie jest rzeczą prostą a gangi nie mają profesjonalnych treningów strzeleckich, lepiej by było gdyby skupili się bardziej na celu i strzelali ogniem pojedyńczym bądź krótkimi seriami. Wtedy inaczej a sam film super, szkoda mi policjanta który zginął ale zachował się na końcu bardzo heroicznie zasłaniając przyjaciela, w sumie trochę przez brawure Taylora wpadli w te kłopoty.

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

Owszem, znosi go strasznie do góry, ale przy szybkostrzelności ok. 600 strzałów na minutę i małej odległości, z jakiej strzelano jest mało prawdopodobne, że żadna kula nie trafiłaby. Istnieją nawet potwierdzone przypadki, że kula z AKM trafiła w nisko lecący samolot ONZ (Jugosławia lata 90.)

0skaris

Znacie podobne ?

ocenił(a) film na 10
theszatanx

Każdy film Davida Ayera. O tematyce LAPD mogę Ci polecić L.A Confidential, a najlepiej serial gliniarze Southland. W nim masz klimat, jak w Bogach Ulicy.

0skaris

Prócz Furii ( polecasz ? ) i Sabotażu widziałem resztę.
Tajemnice Los Angeles widziałem lat temu ,podobał mi się.

ocenił(a) film na 10
theszatanx

Furia jest spoko, Sabotaż tak samo.

ocenił(a) film na 9
0skaris

Też mi się wydaje że to najsłabszy moment filmu. Mocne 9 ze wskazaniem na 10. Najsmutniejsze jest to że gangi żyją z narkotyków które dopiero teraz powoli powoli legalizują (marycha). Tak sobie myślę że po jasnej stronie mocy tak wiele ważnych i mocnych ludzi którzy żyją z walki z nimi że jeszcze długo długo będzie taki stan.

ocenił(a) film na 10
magik30

Na Marysi narkotyki się nie kończą :D Przestępcze jeszcze sobie pożyją z paserstwa, drobnych kradzieży i haraczy.

ocenił(a) film na 9
0skaris

Ale narko biznes jest jednym z najbardziej dochodowych. Jest pytanie - pewnie za 2 dekady sie dowiemy czy dopuszczenie tych bardziej miękkich spowoduje mniejsze użytkowanie twardszych. Zresztą jak ktoś chce sie otruć to to zrobi mamy na przykładzie dopalaczy w których jest np trutka na szczury :) Naturalna eleminacja słabych jednostek. Tymczasem UE chce podnieść drastycznie ceny alkoholu. Prawie jak PRL..... Nie wiem co chcą osiągnąć ale będzie zdrowiej.. ludzie będą pili własne bimbry wina i piwa. Jestem bardzo ciekaw czy Polskie mapety się na to zgodzą bo im wyparuje z budżetu kilka miliardów złotych z braku wpływów akcyzy....

magik30

Cena papierosów i alkoholu stopniowo wzrasta już od wielu lat, papierosy które kiedyś można było kupić za 5zł teraz kosztują 15, czy wszyscy ludzie sadzą własny tytoń? Nie.
Cena alkoholu może pójść w górę ale nic się nie zmieni, prócz tego, że przeciętny nabywca będzie wydawał trochę więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones