PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624792}

Bogowie ulicy

End of Watch
7,7 139 565
ocen
7,7 10 1 139565
7,1 21
ocen krytyków
Bogowie ulicy
powrót do forum filmu Bogowie ulicy

praca w policji

ocenił(a) film na 8

Porównajcie prace policji w tym filmie a naszej w kraju. Tam maja co robić. U nas idzie się do policji bo
emerytura szybko jak by było inaczej komisariaty świeciły by pustkami.

ocenił(a) film na 8
helsinger

To wszystko zależy od rejonu. Są w Polsce posterunki gdzie policjantów jest za mało żeby rozwiązywać wszystkie problemy.

ocenił(a) film na 8
Pro100wnik

Ale po ulicy nie biegają małolaty z uzi.

ocenił(a) film na 8
helsinger

A myślisz że tak w USA jest w każdym mieście? Takie sytuacje są tylko w największych metropoliach i to jeszcze w konkretnych dzielnicach. W tysiącach innych posterunków są policjanci którzy przez całą służbę broni nie użyli :)

ocenił(a) film na 8
Pro100wnik

Wszędzie tak nie jest bo inaczej przypominało by to dziki zachód.
Chodzi o realia przedstawione w filmie gdzie policja ma do czynienie z gangami.

ocenił(a) film na 8
helsinger

No ja odnoszę się do twojego pierwszego postu, gdzie porównałeś sytuację w filmie z pracą policji w Polsce. Sam przyznałeś że to wyjątkowo inna sytuacja a w większości amerykańskich policjantów ich służba jest bardzo podobna do polskiej (tam oczywiście mają więcej uprawnień itd..).

helsinger

W dupie byłeś i gówno widziałeś.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Wiesz lepiej.
Bo faktycznie u nas biegają małolaty z uzi.

helsinger

Tak jak i emerytura blisko, poczytaj trochę.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Mam znajomego w policji i wiem co mówi jak to wygląda.
Większości ambicją i największym osiągnięciem jest wypisywanie mandatów i gonienie dzieciaków z teczką trawy, choć to ostatnie jak znajdą są szczęśliwi.

helsinger

Gówno wiesz, takich znawców tematu już widziałem nieraz.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

I kto to mówi.

helsinger

Ktoś kto zna temat a nie podpiera się bzdurami i wypowiedziami znajomego nieudacznika.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Mogę powiedzieć tobie to samo.

helsinger

Możesz ale nie będziesz mieć racji. A temu swojemu znajomemu to powiedz, żeby nie srał we własne gniazdo tylko wziął się do roboty, bo przez takie gnidy jak on psuje się opinia o ludziach dobrze pracujących i chcących coś osiągnąć dla tego kraju i ludzi.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Zresztą nie muszę tobie nic tłumaczyć.

helsinger

No nie musisz, ale raczej nie masz nic do powiedzenia. Po prostu odpadłeś...

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Musisz żyć w swoim przedziwnym świecie gdzie wszystko ci się udaje i każdy ciebie słucha.
Otwórz oczy.

helsinger

No może ty otworzysz swoje ? Nie zakładaj tematu, jak nie masz bladego pojęcia a jedyną wiedzą na ten temat jest podsłuchana rozmowa u starszych kolegów z gimbasióm.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

he he dobre kocham takie komentarze można się pośmiać. Ile ty masz lat, osiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Co ty taki nerwowy jesteś, nie umiesz rozmawiać z ludźmi to od razu widać. Poziom twoich wypowiedzi jest wręcz niesamowity.

Napisz coś jeszcze - fajnie jest.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Próbujesz wyprowadzić mnie z równowagi. Żeby to twoja stara wiedziała jak się wyrażasz.
Masz radochę bo dostałeś się do klawiatury. Spuść sobie z krzyża albo coś może przejdzie.

A obrażać to możesz swoją matkę, że taką niedojdę wychowuje.

helsinger

Ja nie obrażam twojej matki, to wszystko prawda. Masz wielkie szczęście, że tego jednego razu ci się udało i nie zostałeś zjedzony przez rodzica. Twojej mamusi za to się nie poszczęściło, bo wydaliła na świat downa.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

W piaskownicy musisz robić furorę.

helsinger

Oczywiście, bo klatkę schodową zajmowała Twoja mamusia, a w tym czasie do niej nie wchodziliśmy. W końcu osłabła i przeniosła się w krzaki, za wino.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

To niemożliwe przecież cie nie znam i nie mieszkam w twoim pobliżu. Wymyśl coś sensownego bo takie teksty to robią wrażenie na dzieciakach.

helsinger

Pewnie to wino spowodowało, że Cie nie zjadła...

NEMO_999

Weście się wreszcie opanujcie, film jest spoko, a temat ciekawy. Nie można normalnie pogadać ? Trzeba srać na siebie ?

ESOX666

Delikates się odezwał, a co Cie interesuje nasz rozmowa, wakacje masz ?

ocenił(a) film na 8
ESOX666

Niech się dzieciak nagada nie ma przyjaciół i musi się wygadać.

Jego obelgi spływają po mnie.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Znowu czepisz się mojej matki. Wymyśl coś oryginalnego nie mam ośmiu lat by zrobiło to na mnie wrażenia.

helsinger

Ośmiu może nie ale 13 na pewno.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Szał. Koledzy pewno cię gnębią w szkole stąd ta agresja próbujesz nadrobić i zrekompensować popychanie i to, że sonie nie radzisz.

Prawie mi ciebie żal. Dorośnij.

helsinger

Wiesz to z autopsji ? Nie opowiadaj już swojej smutnej historii.

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

bolek jestes przegrales

ocenił(a) film na 8
helsinger

gdyby w polsce było takie prawo jak w usa ze od 18 roku życia mozna posiadac bron to nie bój sie stary były by lepsze akcje niz małolaty z uzi

ocenił(a) film na 8
mohbiacodbf

I dla tego tam się dzieje jak jest. Nastolatki wlatują do szkoły z karabinami bo mają doła.
Niektóre dzielnice jeszcze bardziej biednieją powstają slamsy,gangi itp. policja boi tam nawet wjechać.

helsinger

Swoją wiedzę o pracy w polskiej policji czerpiesz z tego co naopowiadał ci kolega ? A w jakimże wydziale pracuje ów kolega ? Napisz , że jest w drogówce albo prewencji to chyba pęknę ze śmiechu. Proponuje zaczerpnąć wiedzy i dowiedzieć się z czym do czynienia mają funkcjonariusze wydziałów kryminalnych, antynarkotykowych czy antyterrorystycznych . Jak na mój gust to masz nie więcej niż 20 lat i oglądasz za dużo telewizji. Pewnie wychodzisz z założenia ,że każdy amerykanin pracujący dla federalnego biura śledczego (z filmów znasz to jako fbi) jest super wyszkolonym agentem.

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

Masz pecha bo z niczym nie trafiłeś.
Mnie zarzucasz brak wiedzy na temat a sam wysuwasz błędne spostrzeżenia wyssane z palca bo tak ci się wydaję.

Ten ziomek nie jest stójkowym, krawężnikiem jest bardziej ogarnięty i wykształcony niż może ci się wydawać. Nie muszę się spowiadać bo nie o tym temat.

helsinger

Z pewnością jest cholernie "ogarnięty" i wykształcony , skoro szczytem jego ambicji jest wypisywanie mandatów i ganianie gimnazjalistów z torebkami zielonego . Rada na przyszłość dzieciaku - nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia bo tylko się kompromitujesz a w dodatku przez twoje "ktoś mi powiedział" lub "słyszałem kiedyś" robisz nie najlepszą reklamę ludziom związanymi z "Firmą". Koledze przekaż, że w11 to tylko paradokument i z pracą w prawdziwej policji ma nie wiele wspólnego.

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

Błyskotliwy jesteś, wiesz wszystko i na każdy temat nie mam szans z kimś takim.

Co do mojego kolegi. Ciekawi mnie fakt skąd możesz wiedzieć co on może robić,jaki ma stopień. Znasz go, widziałeś wiesz co robi przypuszczać to sobie możesz w ławce w szkole.

helsinger

Zgadza się , jestem. Może nie wszystko, ale dużo. Rzeczywiście nie masz.

W głębokim poważaniu mam twojego kolegę - co to za glina który obgaduje swoich... w dodatku przed jakimś małolatem .

Edukacje już dawno zakończyłem, więc i w szkole nie bywam za często - chyba, że na wywiadówkach.

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

I już byś myślał, że postawiłeś na swoim a tu niespodzianka.

Opisuje to co wiem i opieram się na wiadomościach z pierwszej reki nie mam zwyczaju wyssać niczego z palca co niektórzy.

helsinger

Opisujesz swoje spostrzeżenia odnośnie filmu , plus to co usłyszałeś od kolegi, który powtórzył to co mówił mu kolega jego kolegi - to zdecydowanie nie są wiadomości z pierwszej ręki.

Nie przeszedłeś rekrutacji a następnie szkolenia. Nie masz żadnego stażu jeżeli chodzi o pracę na służbie. Mówiąc w skrócie nie znasz realiów pracy w firmie - chociaż może tak ci się wydaję,tylko wydaje :)

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

Dobra skończmy to bo rozmowa zmierza w złym kierunku widzę, że nie można przemówić tobie do rozsądku choć bym nie wiem jakie dowody przedstawił.

Temat jest o filmie a nie czyiś znajomych.
Jeśli dobrze pamiętam w ów filmie były pokazane dni z życia normalnych policjantów codziennie patrolujących ulice niebezpiecznego miasta, dzielnicy. Każdego dnia byli narażeni na niebezpieczeństwo związane z ich pracą, nie byli super policjantami znanych z filmów akcji oddziału kryminalnego czy narkotykowego.

Jak już wcześniej pisałem moja wiedza jest oparta o doświadczenie nie mam zwyczaju wyciągać informacji z rękawa niczym magic z tego co zauważyłem na tym forum wielu ludzi traktuje swoje podejrzenia i domysły jak prawdę.

Jesteśmy ludźmi dorosłymi i wszelkie waśnie są bezcelowe jeżeli się ze mną nie zgadzasz spoko masz prawo, ja się nie obrażę ale nie obrażaj mojego znajomego bo go nie znasz i nigdy nie widziałeś nie wiesz czym się zajmuję.
Więc skończ już to czepianie bo niby jesteś dorosły a zachowujesz się jak dzieciak.

helsinger

Póki co nie przedstawiłeś żadnych dowodów, tylko pogłoski.

Więc pisz o filmie, a nie o swoim znajomym, który niby jest gliniarzem i obgaduje swoich.

Każdy policjant, nie zależnie czy pracuje w USA, Polsce czy Nowej Zelandii naraża codziennie swoje życie i zdrowie dla dobra ogółu - wie o tym każdy, kto spędził chociaż kilka godzin na służbie.

Na jakich doświadczeniach ? Jesteś gliniarzem ? Napisz proszę w jakim mieście i wydziale pracujesz - może się znamy ...

Pewnie, że mam prawo - tym bardziej, że porównujesz pracę policji w kraju gdzie broń jest bardzo łatwo dostępna dla każdego obywatela do pracy policji w Polsce.

Co ty masz z tym nawiązywaniem do wieku szkolnego ? Najpierw sugerujesz nemo, że ma 8 lat, potem odsyłasz mnie do szkolnej ławki, a teraz wprost nazywasz dzieckiem ... Jeżeli masz jakieś kompleksy to powinieneś udać się do specjalisty, a nie próbować "terapii" na anonimowym forum dotyczącym kinematografii .

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

Chciałem się pogodzić i jakoś dogadać ale wciąż jestem atakowany.
Zachowanie takie świadczy, że osoba nie dorosła jeszcze do życia w wspólnocie społeczeństwa. Kończę bo męczą mnie te przepychanki.

helsinger

To, że mam inny pogląd na pewne sprawy nie znaczy, że nie dorosłem do "życia w wspólnocie społeczeństwa".

Wychodzę z założenia, że każdy powinien wypowiadać się w swoim imieniu, a nie bez przerwy mieszać do dyskusji tajemniczego kolegę/koleżankę/kuzyna czy jeszcze Bóg wie kogo. Mój kolega powiedział ... kogo to obchodzi - mów za siebie, opisz swoje odczucia i wrażenia.

Nikt cie nie atakuje, a na pewno nie ja - jeżeli tak to odbierasz to jesteś w błędzie. Ponad to żeby się pogodzić najpierw trzeba się pokłócić.

"Porównajcie prace policji w tym filmie a naszej w kraju. Tam maja co robić. U nas idzie się do policji bo
emerytura szybko jak by było inaczej komisariaty świeciły by pustkami." - od tego zacząłeś, więc odpowiem (po raz kolejny) :

Nie ma sensu porównywać pracy policji w USA a w Polsce - nie mamy dziczy w postaci gangów sfrustrowanych murzynów czy meksykanów, obywatele naszego kraju nie mają tak powszechnego dostępu do broni palnej. U nas jest inaczej - co wcale nie znaczy, że polscy funkcjonariusze nie mają co robić. A to czy szczytem ambicji większości polskich policjantów jest wypisywanie mandatów czy ganianie młodzieży ze skrętami jest kompletną bzdurą ! Każdy mierzy pozostałych funkcjonariuszy na postawie wydziału w którym pracuję. Policjantem jest się całe życie - nie tylko na służbie.

ocenił(a) film na 8
RandyMarsh_SP

Spoko.

Zakładając temat nie sądziłem, że może wywołać tak burzliwą dyskusją jeśli bym wiedział nie zakładał bym go.
Oboje mamy rację ja wieżę w swoja ty w swoją.
Jak już pisałem nie wypowiadam się na tematy o których nic nie wiem i nie posiadam rzetelnych informacji. Oczywiście można powiedzieć to nie są moje doświadczenia i opieram się o wypowiedzi innych.

Nie mieszajmy faktów chodzi o służbę patrolową. Oczywiście, że wydziały pościgowe, kryminalne i narkotykowe mają więcej roboty.Zdaje sobie z tego sprawę

Jeżeli pozwolisz darujmy sobie dalsze spory w realu z pewnością zaprosił bym ciebie na piwo gdzie wszystko byśmy sobie wyjaśnili na spokojnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones