PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484980}

Bohaterowie w Ardenach

Everyman's War
4,9 483
oceny
4,9 10 1 483

Bohaterowie w Ardenach
powrót do forum filmu Bohaterowie w Ardenach


Sam film taki sobie 5/10. Niskobudżetowa pół-amatorska produkcja wojenna. Daleko mu do "Szeregowca Ryana". Sprawia wrażenie raczej sterylnego przedstawienia teatralnego o wojsku niż opowieści o realiach wojny.
Z realizmem dość kiepskawo. Żołnierze walczący od miesięcy na froncie noszą mundury, jak spod igły, świeżo wyprane, prosto z fabryki. Na hełmach, broni, pojazdach, skrzynkach amunicyjnych nie widać nawet zadraśnięć - wszystko nowiuteńkie. Ci (podobno weterani) ustawiają karabiny maszynowe w środku linii obrony zamiast na skrzydłach - można by takie kiksy długo wymieniać.
Sama fabuła stanowi luźny zlepek scenek, wyczuwa się wyraźny brak związku przyczynowo-skutkowego.
Ogólnie rzecz biorąc, żadna rewelacja.

ocenił(a) film na 1
alzoar

ja powiedziałbym jeszcze dosadniej. Jeśli chcecie się zdenerwować, obejrzyjcie ten film! Oto główna jego treść: wsiadanie i wysiadanie z pojazdów wojskowych, idiotyczne wręcz dialogi właściwie o niczym, przemarsze i przejazdy nie wiadomo dokąd i głównie ciągle tym samym wojskowym łazikiem, a także przemykający od czasu do czasu bez celu niemieccy żołnierze. Do tego drewniani aktorzy i scenografia, która jest po prostu zabytkowymi umocnieniami (chyba w Belgii albo we Francji) a także pojazdy wojskowe z muzeów albo będące własnością miłośników inscenizacji historycznych. Z filmem wojennym ten obraz ma tyle wspólnego, co ja z wojskowymi materacami dla skoszarowanych oddziałów milicji ludowej na Kubie. Moja ocena 1/10

ocenił(a) film na 4
alzoar

Brakowało jeszcze Bogusława Wołoszańskiego w roli lektora/prowadzącego.Słabiutko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones