PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=18}

Bokser

The Boxer
7,2 4 814
ocen
7,2 10 1 4814
6,7 3
oceny krytyków
Bokser
powrót do forum filmu Bokser

Podobne filmy

użytkownik usunięty

Znacie może podobne filmy z motywami o tym konflikcie? Niekoniecznie może o samej IRA choć to bardzooooo ciekawy temat. Obejrzałem do tej pory: Bokser, Michael Collins, 50 ocalonych i jeszcze ten o tych głodujących więźniach IRA zapomniałem tytułu sorry :).

ocenił(a) film na 7

Ten o głodujących więźniach to "W imię Ojca", również z D. Day- Lewisem. inne filmy o wątkach z IRA to Gra pozorów ze S. Rea, Modlitwa za umierających z M. Rourkem, Zdrada z Pittem i Fordem, Czas Patriotów z Fordem i Beanem, Wiatr buszujący w jęczmieniu, Krwawa niedziela oraz jeden z ostatnich filmów, Głód.

heatcliff_filmaniak

"Ten o głodujących więźniach" to z pewnością NIE " W imię ojca". O głodujących więźniach jest "Głód" i "Spirala przemocy" z Helen Mirren. Jeśli chcesz więcej filmów podaje Ci link do strony z filmami od 1935 roku do 2009.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_featuring_the_Irish_Republican_Army


Jest jeszcze strona :

http://www.irishfilm.net/index-2.html

Tutaj możesz klasyfikować filmy dotyczące Irlandii na różnych płaszczyznach. Są filmy o IRA, o historii Irlandii, życiu codziennym itp.


Pozdrawiam

kasiak1983

Ps. Dziwie się, bo na forum o Michaelu Collinsie ( kilka miesięcy temu )zadałes takie samo pytanie i wysłałam ci ten sam link z kilkudziesięcioma filmami o IRA. Czego jeszcze tak właściwie szukasz?

ocenił(a) film na 7
heatcliff_filmaniak

Ja polecam jeszcze "Odd man out". Film z 1947, w znacznym stopniu zahacza o ten konflikt, a poza tym to arcydzieło!

ocenił(a) film na 7

"Śniadanie na Plutonie" Neila Jordana również zawiera takie wątki

użytkownik usunięty
irmak

Tak, pamiętam, że zadawałem takie pytanie. Miałem nadzieję, że może jeszcze jest jakiś inny nieznany film ciekawy z tego gatunku a niewymieniony wtedy. Dzięki jeszcze raz z ten link. Parę filmów było tylko zbyt luźno powiązanych z tym konfliktem.

ocenił(a) film na 8

Warto też obejrzeć wybitny film Loacha "Wiatr buszujący w jęczmieniu" o partyzantce IRA w latach 1920-21. Przejmujący, zapadający w pamięć film..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones