PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4303}

Bonnie i Clyde

Bonnie and Clyde
7,5 34 910
ocen
7,5 10 1 34910
7,8 20
ocen krytyków
Bonnie i Clyde
powrót do forum filmu Bonnie i Clyde

5/10

ocenił(a) film na 5

Ekscytujący początek, nudna treść i po prostu fenomenalne zakończenie.

ocenił(a) film na 6
pachomir

Racja zgadzam sie

ocenił(a) film na 10
roland_roland

Pachomir ty ... widziałem co ty napisałeś w opisie, jesteś chyba gimbusem albo jakims debi.. lub ćwierćinteligentem lubiącym kino akcji zaraz obnażę twoje 5 (jak napisałeś całkiem niezłą ocene)
3pkt. - Fabuła; nowy, dobry pomysł
B&Clyde to był jak na rok '67 całkiem inny film ,całkiem inny scenariusz widziałem twój profil,widziałem,że nie oglądasz starszych filmów ,jak się nie znasz nie oceniaj
Takie filmy jak B&C ,Absolwent ,Nieugięty Luke w 1967 przyczyniły się do uchylenia prawa;kodeks Haysa(zabraniał kręcić filmy,które zawierały ;sceny brutalne,postaci które utożsamiały cechy powszechnie uważane za negatywne jednocześnie postaci złe miały być kreowane tak aby ich sympatia widza nie leżała po ich stronie).
Więc tu według swojej skali nie możesz dać mniej niż 3pkt. Ponieważ ten film był inny niż filmy lat '5O był bardziej oryginalniejszy , nie zawierał manieryzmu ani poprawności politycznej lat 50 ,był wyrazem buntu społeczeństwa lat 60 wtedy najbardziej bliskiemu społeczeństwu lat 30 (lat wielkiego kryzysu i niezadowolenia z instytucji państwowych ).Jednocześnie obok świetnej i oryginalnej fabuły, film był poruszał ważne politycznie tematy. Zastanów się czemu taki urząd jak cenzura nie dała zgody na emitowanie filmu na ekranach polskich kin.Ponieważ film był wyrazem buntu jednostki,która reprezentując społeczeństwo sprzeciwiała się władzy jej instytucją.

Gra aktorska jak ona musi być byś dał 2 pkt hm .....może taka jak w filmach, które oceniasz na 10 czyli nijaka (bo skoro film oceniasz na 10 to gra aktorska otrzymuję pkt 2.

Przykładowe filmy ,które pachomir oceniana 10
Władca Pierścienia -mnóstwo oscarów ale brak; nawet nominacji w kategorii najlepszy aktor/ka
Movie 43- film ma ocenę 4,9 naćpałeś się dając 10 Uważasz ,że kilka gwiazdek młodego pokolenia oraz Kate Winslet oraz Hally Berry ,która aktorką dobrą była ale.... już nie jest ,zgrały lepiej niż 4 świetnych aktorów grających w B&C
Duża ryba -filmu niewidziałem ale Tim Burton chyba nie wystarczy,aktorsko druga liga Evan McGregor i młoda jeszcze nie znana Marion Cotiliard
Mój przyjaciel Hachiko -lubię Richarda Gera również nie należy do pierwszej ligi lata 80 -kino akcji,póżniej komedie romantyczne w dramatach średnio
Poza tym chyba nie uważasz komedii jako gatunku lepszego niż dramat ani aktorów komediowych jako lepszych od aktorów dramatycznych,jak możesz wystawić Przeminęło z Wiatrem 6 a World War Z 7 i jednocześnie Kac Vegas 7 dając Bonnie i Clyde 5 a jakiejś gówni...ej komedyjce 10 zwariowałeś



ocenił(a) film na 10
lebland

dokończę wypowiedz jak napiszesz kontrwypowiedz

ocenił(a) film na 6
lebland

Movie 43 ocenione na 10 hahahahahahahah. Ten syf nie zasługuje na 1 na szynach hahhahahahhaha.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
pachomir

Dokładnie. Sam bym lepiej tego nie ujął.

ocenił(a) film na 5
pachomir

Naprawdę trafne podsumowanie. W pełni się zgadzam. Myślę, że spodziewałam się czegoś więcej...

pachomir

Początek bardzo dobry, ale nie rozumiem zachwytów nad zakończeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones